فهرست
اینفوگرافیک: اساتید دریبل در اروپا
اینفوگرافیک: اساتید دریبل در اروپا

اینفوگرافیک: اساتید دریبل در اروپا

آی‌اسپورت – تواناییِ جا گذاشتنِ حریف مقابل همیشه یک بازیکن را به چهره‌ای محبوب بینِ هواداران تبدیل می‌کند. اما در حال حاضر اساتید این تکنیک در فوتبال اروپا کدام بازیکنان هستند؟ هواسکورد بر اساسِ درصد دریبل‌هایِ موفقِ بازیکنانی که میانگینِ حدقل دو اقدام به دریبل در پنج لیگ اول اروپا دارند، شش چهره‌یِ اول از این مهره‌هایِ تکنیکی را رده‌بندی می‌کند

 

ادن آزارد (چلسی)

از نظر تعدادِ کلی دربیل‌هایِ موفق هیچ بازیکنی در پنج لیگ اول اروپا این فصل به پایِ ستاره‌یِ چلسی نمی‌رسد. ادن آزارد تا این مقطع از فصل 110 بار با موفقیت حریفان مستقیمش را از پیش رو برداشته (چهار بار بیشتر از نزدیک‌ترین رقیبش، آلن سن-ماکسیمن). آزارد به صورتِ میانگین در هر بازی شش بار اقدام به دریبل می‌کند که در 4.6 بارش موفق است و به همین خاطر با 77.5 درصد دریبل موفق در رده‌یِ ششمِ این فهرست قرار می‌گیرد.

 

ژائو ماریو (اینتر)

حتی در دورانِ کابوس‌وار فرانک دی بوئر هم ژائو ماریو جزو معدود بازیکنانِ موثر اینتر بود. ستاره‌یِ پرتغالیِ نراتزوری که در خرجِ زیادی در تابستان روی دست مالکین جدید باشگاه گذاشت تا اینجایِ فصل سه گل زده و چهار پاسِ گل داده و البته با 35 دریبلِ موفق (77.8 درصد موفقیت) از این منظر بهترین بازیکنِ تیمش به حساب می‌آید.

 

فواد شفیق (دیژون)

بینِ تمام مدافعینِ پنج لیگ اول اروپا فواد شفیق بالاترین درصدِ دریبل‌هایِ موفق را دارد. دفاعِ راست دیژون که نقشی کلیدی در تلاش این تیم برای بقا در لیگِ یک بازی می‌کند، از این منظر بالاتر از امرسونِ رم (75.6 درصد) قرار می‌گیرد و عجیب نیست که با میانگینِ نمره‌یِ 7.18 دومین بازیکنِ ارزشمندِ تیمش هم انتخاب شده است.

 

موسا دمبله (تاتنهام هاتسپرز)

هر وقت از تاتنهامی‌ها می‌پرسند کلیدی‌ترین بازیکنشان کدام است تقریبا همه از موسا دمبله نام می‌برند. هافبکِ بلژیکی اسپرز با قدرت و تکنیکش در میانه‌یِ زمین نبضِ بازی تیمِ موریسیو پوچتینو است و به صورتِ میانگین در هر بازی3.2 دریبل موفق دارد (84.4 درصد)، کیفیتی که عاملی اصلی در فوتبالِ انتقالی آن‌ها دارد. دمبله در واقع بالاترین درصدِ دریبل‌هایِ موفق بینِ کل بازیکنانِ لیگ برتر را دارد و بیشترین تعدادِ دریبل بین هافبک‌هایِ میانیِ این لیگ را.

 

مارکو وراتی (پاریس سن ژرمن)

پدیده‌یِ سابق پسکارا که حالا بدل به یکی از بهترین هافبک‌هایِ میانیِ جهان شده استاد حفظ توپ و درآمدن از شرایط به ظاهر خطرناک در میانه‌یِ زمین است. مارکو وراتی جدا از اینکه دیدی فوق‌العاده در ارسال پاس‌هایِ بلند و کوتاه دارد (کیفیتی که به دلیل چرخشِ مدام گردنش برایِ او لقبِ "گوفتو"، یعنی جغد کوچولو، را به همراه آورده)، با 85.4 درصد موفقیت در دریبل‌هایش، از مجموعِ میانگینِ 2.3 اقدام به دریبل در هر بازی، استادیِ خودش در فرار با توپ از زیر فشار حریف را هم به رخ همه کشیده است.

 

ویلان سیپرین (نیس)

پدیده‌یِ 22 ساله‌یِ نیس که این تابستان از لانس به جمعِ شاگردانِ لوسین فاوره پیوست یکی از ستاره‌هایِ این فصلِ لیگ یک بوده و با هفت گل و سه پاسِ گلش، در جایگاه یک هافبکِ میانی نقشی کلیدی در قرار گرفتنِ تیمش در کورسِ قهرمانی داشته است. ویلان سیپرین در ضمن تا این مقطع از فصل 58 بار اقدام به دریبل زدن کرده که تنها در هفت بارش توپ را از دست داده. این آمار او را با 87.9 درصد دریبل موفق در صدرِ این فهرست قرار می‌دهد.

۳    
آی اسپورت
2017-02-25 13:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر