فهرست
گزارش روز؛ شروط فدراسیون و کی‌روش
گزارش روز؛ شروط فدراسیون و کی‌روش

گزارش روز؛ شروط فدراسیون و کی‌روش

آی اسپورت – کارلوس کی‌روش همچنان برای تمدید قرارداد با فدراسیون ایران مردد است. او شرایطش را گفته و شروطش را به طور مشخص به مهدی تاج اعلام کرده است اما فدراسیون فوتبال که به نظر می‌رسد این بار با نهادهای بالادستی چون وزارت ورزش هم برای تمدید قرارداد، نظرات مشورتی را گرفته است، پیشنهادی را به مرد پرتغالی داده که او همچنان برای اعلام نظر نهایی مردد باشد.

این شرط البته شرطی رایج در همه قراردادهای حرفه ای از این دست است. اینکه قرارداد مشروط جدید با سرمربی به دو بخش برای 4 سال آینده تقسیم می شود. قراردادی 6ماهه که قابلیت تمدید برای 4سال را دارد. این بار فدراسیون فوتبال خواسته در ازای هزینه چند میلیون دلاری سالانه که برای داشتن سرمربی بزرگی چون کیروش می پردازد، از مرحله داشتن تیمی در جام جهانی عبور کند.

همان طور که خود کی‌روش در حین جام جهانی گفت، تیمی که 7 سال است در صدر رنکینگ آسیایی حضور داشته، حالا برای آینده فوتبالش نیاز به این دارد که قهرمان جام ملت‌های آسیا شود. شخص کارلوس کی‌روش در ماه های اخیر بارها از این گفته که این تیم ملی توانایی قهرمانی در جام ملت‌ها را دارد. رویایی که بیش از 42 سال است به دل فوتبال ایران مانده.

شرط فدراسیون برای تمدید قرارداد با کی‌روش حضور در فینال جام ملت‌های آسیا در امارات است. فدراسیون که در قراردادهایش با این مربی، ده درصد از پاداش های قهرمانی تعلق گرفته از سوی فیفا و ای اف سی را به عنوان بند قرارداد برایش در نظر می گیرد، مثل خیلی از قراردادهای حرفه ای این بند را نمی گذارد که مثلا اگر تیم قهرمان نشد، 20 درصد از مبلغ قرارداد سرمربی به عنوان حسن انجام کار کم شود. ولی این بار تصمیم گرفته اند قرارداد 4 ساله با سرمربی به این شرط پس از 6 ماه به قرارداد بلند مدت بعدی تبدیل شود که تیم ایران حتما یکی از فینالیست های جام ملت‌ها باشد.

این شرط البته خیلی شرط عجیبی نیست که کی‌روش برایش بخواهد واهمه داشته باشد. منتهی فدراسیون برای گذاشتن این شرط باید خواسته های سرمربی را هم بپذیرد. سرمربی در حرف هایش در تهران و قبل از ترک ایران به شفافیت هرچه بیشتر گفته بود اگر ایران قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را می خواهد، فدراسیون باید یک بار در تمام این سال های همکاری مشترک، تضمین کند همه برنامه های مورد نظر تیم ملی در مسیر قهرمانی جام ملت‌ها را تضمین می کند. او صریح گفته نمی خواهد مثل 4 سال قبل بگویند بازیکنانش سرباز هستند و حق خروج از کشور را ندارند. می خواهد اردوها و بازی های دوستانه مورد نظرش به طور کامل انجام شوند.

ولی فدراسیون فوتبال به سختی بتواند این شرط ها را برای سرمربی برآورده کند. او بلافاصله پس از تمدید قرارداد با چالشی بزرگ روبرو می شود. بازی های آسیایی استقلال و پرسپولیس با اردوی اول تیم ملی انطباق دارد و فدراسیون فوتبال یا حتی وزارت ورزش در حالی که این دو نماینده باشگاهی شانس بزرگ برای تحقق رویای قهرمانی آسیا در لیگ قهرمانان را دارند، این شهامت را نخواهند داشت که ملی‌پوشان پرشمار استقلال و پرسپولیس را از این تیم ها بگیرند.

اگرچه شاید جدایی تعداد بیشتری از بازیکنان این دو تیم و لژیونر شدن‌شان، امکان سرمربی برای داشتن فرصت تمرین را بیش از قبل کند اما اتفاقی که قطعا در این شرایط می افتد، خالی تر شدن لیگ از ستاره هایش است.

 

خبرآنلاین

۱ ۷  
آی اسپورت
2018-07-12 08:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
shl
پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۹:۲۹
ما كه یه امیری داشتیم اونم داره میره بیرانوندم كه دروازه بانه این از ما خیالمون راحته حالا این شما و این كیسه و این شفر و این هم استاد كیروش ببینیم بعد اون همه دستمال كشی از سوی مربی و هواداراشون چه برخوردی میكنه باهاشون
امید از تفت
پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۹:۴۶
شروط کیروش که همیشه بوده و همیشه هم زیاده خواهی های افراطی بوده. مگه شفر که کامرون را قهرمان آفریقا کرده، امکانات آنچنانی داشته!!؟ خود شفر گفته امکانات ایران با کامرون قابل مقایسه نیست و خیلی بهتر. شروط کیروش یه نوع فرار رو به جلو است و نباید بهش اهمیتی داد. این فدراسیون هست که باید شروط خودش را مطرح کنه و اگه کیروش میپذیره باید قراردادش را تمدید کنه. فدراسیون نباید هیچ شرط غیرمعقولی را مثل تعطیلی های زیاد لیگ بپذیره و اگه یه توافق منطقی انجام نمیشه بهتر اصلاً توافق نشه. به قول سیاسون در ماجرای برجام، عدم توافق بهتر از یک توافق بد است. ولی من به شما میگم کیروش رفتنی است و فدراسیون باید بدون وقت کشی، یه مربی خوب و متناسب با فوتبال ایران را بیاره
Smn
پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۹:۴۸
پاراگراف آخر نوشته اگه بازیکن های پرسپولیس استقلال لژیونر بشن شانس اومدنشون به اردو بیشتر میشه!
عزیز دلم فوتبال قانون داره بازیکن های باشگاهی رو تو روزهای فیفا دی و نزدیک اون میتونید بگیرید ،اتفاقا فقط بازیکن های پرسپولیس استقلال و لیگ هستن که با لات بازی و هوچیگری میشه از باشگاهشون گرفت.
ما روزی میتونیم به جایی برسیم که با قانون و استاندارد فوتبال بریم جلو نه با کارهای عربستانی و بردن بازیکن ها تو اردو و تحقیر کردن لیگ داخلی ‌.
علی
پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۹:۵۰
خبر آنلاین به عنوان خبرگزاری اختصاصی کیروش که به شکلی واضح اما غیر مستقیم حرفها و نظرات ایشان را منتشر میکند، بسیار زیبا دورنمای فعالیت ۴ ساله کیروش و خواسته های مشخص او را منعکس کرده :
۱- میمانم، اما با قرارداد جدید با بندهای تشویقی مشخص بدون بندهای تنبیهی احتمالی. چرا؟ چون حرفه ای نیست و ما این را نمیفهمیم
۲- با وجود اینکه ۷ سال طبق مستندات نفر اول رنکینگ آسیا بودیم، بیش از نیمه نهایی جام ملتها قول نمیدهم. شما فینال میخواهید (نه حتی قهرمانی)؟ مشکل خودتان است
۳- چه در ۶ ماه پیش رو و چه در ۴ سال احتمالی بعدی، کسی روی حرف من حرفی نزند. وگرنه پشت دستی تحویل میگیرد
۴- مهم نیست که بهترینهای تیم ملی در جام جهانی از دل لیگ داخلی بیرون آمدند. بازیکنان ایرانی تحت هر شرایطی باید از ایران خارج شوند. چون لیگ ایران توانایی برای رو در رویی با رونالدو و اینیستا (بخوانید کاگاوا و سون هیونگ مین) را بالا نمیبرد.
۵- رنکینگ ایران در ای اف سی را تنها و تنها عملکرد تیم ملی مردان بزرگسال ایران بالا میبرد. بقیه در حکم کشک تشریف دارند.
خب... از نظریات خبر آنلاین (کیروش) مطلع شدیم. اما بینی و بین الله، با همین سیستم دفاع محض و ضدحملات، عالیجناب کیروش در آسیا قهرمانمان کند و تا آن روز فعالیت در ایران را با ما یر به یر شود، بعد درباره بندها و خواسته های جدید یا تکراری ایشان بحث میکنیم.
ادیب
پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۱۰
اگرچه شاید جدایی تعداد بیشتری از بازیکنان این دو تیم و لژیونر شدن‌شان، امکان سرمربی برای داشتن فرصت تمرین را بیش از قبل کند اما اتفاقی که قطعا در این شرایط می افتد، خالی تر شدن لیگ از ستاره هایش است.
یه سوال از نویسنده محترم:لژیونر شدن بیشتر بازیکنان چه کمکی به فرصت تمرینات بیشتر میکنه؟مگه باشگاههای خارجی حاضرن بازیکنا رو در تایمهایی غیر از فیفادی در اختیار آقای سرمربی قرار بدن؟مگه اینا باشگاههای داخلی هستن که خارج از برنامه اعلامی توسط آقای سرمربی بازیکناشون رو ببرن اردو و وسط اردوی در حال برگزاری بازیکنا رو از اردو اخراج کنند و مسئولیت لغو رو بندازن گردن منتقدی که بازیکناش تو اردو حضور دارن؟هیچکس هم شهامت پرسیدن سوالی رو نداشته باشه و همه ذوب در ولایت آقای سرمربی از نظر فنی محترم باشند؟آیا کسی پرسید کدوم قسمت برنامه ایشون رو باشگاهها اجرا نکردن که در پایان برانکو و...مقصر شدن؟مگه صحبت از تجربه 40 ساله آقای سرمربی نشد که بازیکنان داخلی آماده نیستن و باشکاهها بعد از هر بازی یک روز و نیم بازیکنا رودر اختیار آقای سرمربی قرار بدن که رونالدو نه ولی مودریچ تحویل بگیرن؟این سوالها و هزاران سوال دیگه که متاسفانه هیچکس به خودش اجازه پرسیدن نمیده
ميلاد
پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۱۲
لژيونر شدن بازيكنا به حضور بيشتر در اردو ها كمك ميكند؟؟ مگه زورمون به باشگاه هاي خارجي واسهروزهاي غير فيفا ميرسه؟؟ يه چرند ديگه از خبرآنلاين
سجاد
پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۵۶
جالبه فدراسیونی که در کوچکترین موارد هم مونده و کمترین قدرتی برای اجرای برنامه‌های کیروش رو نداره، برای تمدید خودکار قرارداد کیروش تا 2022 شرط رسیدن ایران به فینال جام ملتها رو گذاشته. در حالی که 43 ساله که به فینال جام ملتها نرسیدیم و این دوره هم طبق قرعه باید تو نیمه‌نهایی احتمالا با ژاپن یا استرالیا بازی کنیم. به همین دلیله که کیروش میخواد این شرط از فینال به نیمه‌نهایی تقلیل داده بشه. اما شرط منصفانه و عاقلانه و منطقی برای هر دو طرف نه فیناله و نه نیمه‌نهایی، بلکه یکی از مقامهای اول تا سومه. یعنی اگه نیمه‌نهایی رو باخت اما رده‌بندی رو برد هم قرارداد تمدید بشه. مطمئن هم باشید در این فرصت با سرمربی هفت ساله تیم ملی بیش از هر کسی شانس غلبه بر ژاپن یا استرالیا و عبور از نیمه‌نهایی رو داریم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر