فهرست
پورغلامی و تیم جوانان؛ پای مشهد در میان است
پورغلامی و تیم جوانان؛ پای مشهد در میان است

پورغلامی و تیم جوانان؛ پای مشهد در میان است

آی اسپورت - حتما یادتان می‌آید که تیم جوانان ایران چند وقت پیش چطور از مسابقات مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا حذف شد و به مرحله نهایی این تورنمنت نرسید. سرمربی آن تیم فرهاد پورغلامی بود و تیم ایران به شکل عجیبی از مسابقات گروهی حذف شد که این مساله سر و صدای زیادی را به پا کرد. بعد از آن مسابقات که در اردن برگزار شد از سرمربی تیم ایران مدتی خبری نبود و همه دنبال او می‌گشتند. پورغلامی حالا پیدایش شده و توضیحاتی درباره آن تیم و اتفاقات پیرامونش داده است:

مشهد قبول نکرد میزبان باشد

فدراسیون ابتدا کیش را به عنوان میزبان معرفی کرد که این جزیره مورد قبول AFC قرار نگرفت. در ادامه مشهد پیشنهاد شد و این شهر مورد قبول قرار گرفت اما به دلیل اینکه یکی از بازی‌‌ها با شب اربعین مقارن می‌شد, مسئولان شهر مشهد گفتند که اجازه نمی‌دهند که بازی در آن روز برگزار شود. بعد از اینکه اجازه برگزاری این بازی صادر نشد, میزبانی از ایران گرفته و بلافاصله به اردن داده شد.

برای انتخاب مربی جدید وقت هست

بعد از مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا, جلسه کمیته فنی فدراسیون فوتبال برگزار شد و باتوجه به اینکه قرارداد من با فدراسیون ۴ ماهه بود, دیگر تمدید نشد و عملا از این تیم جدا شدم. با توجه به عدم برگزاری مسابقات، فدراسیون فعلا زمان دارد تا سرمربی جدید را انتخاب کند.

قوانین را بلد بودیم

نه اینکه ما قوانین را ندانیم و به مسابقات برویم اما مسائلی مثل اینکه چه گروه‌هایی ۳ تیمی بودند و چطور ۲ تیم از آنها بالا آمدند و چگونه یک تیم آنها انصراف داد برای ما واضح نبود. مسئله روی ماهیت قانون بود وگرنه خودِ قانون را می‌دانستیم. با زمان کمی که داشتیم واقعاً بازی‌های خوبی انجام دادیم و در زمین مسلط بودیم، فقط توپ‌های ما تبدیل به گل نشد. بازی‌های ما در تلویزیون نمایش داده نشد که این موضوع هم بی‌تاثیر نبود.

زمان کمی داشتیم

با زمان کمی که وجود داشت, همه امیدمان به این بود که ایران در این مسابقات میزبان است. این امیدواری باعث شد هدایت تیم را در آن زمان قبول کنم اما ۱۸ روز مانده به بازی‌ها اعلام کردند که میزبانی از ایران گرفته شده و مسابقات در اردن برگزار خواهد شد. در مسابقات تیم‌های پایه بحث میزبانی بسیار اهمیت دارد و در نتیجه‌گیری تاثیرگذار است. اگر دوباره زمان به عقب برمی‌گشت و می‌فهمیدم که از میزبانی خبری نیست, عکس‌العمل دیگری نشان می‌دادم.

لباس‌ها را در فرودگاه گرفتند!

این مسئله اتفاق افتاد و من در همان جلسه کمیته فنی این موضوع را به ساکت انتقال دادم و ساکت همان جا این موضوع را پیگیری کرد. بعد از آن دیگر نمی‌دانم ماجرا به کجا ختم شد و طرف قضیه چه کسی بود, اما این اتفاق در فرودگاه افتاد و لباس‌ ۶-۵ بازیکن از آنها گرفته شد.

  ۱  
آی اسپورت
2018-04-22 10:25:00
نظر دهید

۱ نظر
**
يكشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۵۷
اینم یه نمونه از موتورگازیهای آکبند
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر