فهرست
خطر جدی؛ حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا
خطر جدی؛ حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا

خطر جدی؛ حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا

آی اسپورت – در چند روز گذشته اخباری مبنی بر خطر حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا در بعضی رسانه‌ها منتشر شده بود. اخباری که به نظر می‌رسید زیاد هم جدی نیستند و اتفاق خاصی برای سرخابی‌ها نخواهد افتاد. اما گویا ماجرا جدی‌تر از این حرف‌هاست و احتمال حذف این دو تیم و به خصوص استقلال از لیگ قهرمانان آسیا کم نیست.

مسئولان استقلال در هفته‌ها و ماه‌های گذشته بخش قابل توجهی از درآمد اسپانسر خود برای فصل آینده را هزینه و به عبارتی پیش‌خور کرده‌اند و هنوز مطالبات تعدادی از بازیکنان و مربیان سابق این تیم باقی مانده است که طبق اولتیماتوم کنفدراسیون فوتبال آسیا، تکلیف این بخش از مطالبات هم باید تا تاریخ 9 تیر مشخص شود. پرداخت این مطالبات البته آسان نیست اما حتی اگر این مشکل هم حل شود، مشکل بزرگ‌تری بر سر راه استقلال وجود دارد و آن سندسازی‌هایی است که فصل گذشته برای گرفتن مجوز حرفه‌ای انجام شد و AFC متوجه این اتفاقات شده است. در واقع اگر استقلالی‌ها نتوانند ثابت کنند که سندسازی در کار نبوده، خطر حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا بیشتر از قبل خواهد شد.

این مشکل برای پرسپولیس هم وجود دارد. پرسپولیسی‌ها هم با چند شکایت از سوی بازیکنان سابق خود در AFC مواجهند که مثل استقلال تا روز 9 تیر برای جلب رضایت و حل مشکل وقت دارند. آنها هم مثل استقلال بخشی از بودجه فصل آینده خود را با پرداخت مطالبات آنتونی گولچ پیش‌خور کرده‌اند و در ماجرای سندسازی هم با استقلال هم‌داستانند و در معرض خطر حذف از آسیا قرار دارند. اتفاقی که شاید اگر ابتدای فصل و با گفتن حقیقت و بدون سندسازی رخ می‌داد قابل هضم‌تر بود اما قطعا حذف این دو تیم در آینده اتفاق تلختری خواهد بود و شوک بزرگی به فوتبال ایران وارد خواهد کرد.

۴ ۶  
آی اسپورت
2018-06-12 15:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
ناشناس
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۲۵
امکان نداره هر سال همین رو میگید تازه ای اف سی نگفته باید این بدهی ها پرداخت بشه گفته فقط باید طلبکاران را یا رازی به بخشش کل بدهی کنند یا توافق بر پرداخت قسطی بکنند تا پرونده ای نباشد در ضمن با یکی دو طلب کار هم فقط محرومیت پیش می آید اونم اگه بعد چند بار محکومیت جریمه را نپردازند
۷ ۱
مارال
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۵۲
هیچ چیز غیر ممکن نیست حداقل واس ایران !
۵
مکتب لنگیسم
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۳۲
باز وزیر میاد به سرخابیا کمک میکنه اخرم میگه اجازه ندادیم استقلال از اسیا حذف بشه خخخ
بالاخره کمک وزیر به لنگ که عادی شده ولی به استقلال که کمک کنن تو بوقو کرنا میکننش خخخ
یوسف
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۰۳
موضوع کم میارید، یه متنی با لعاب رنگی می نویسید، خواهشا اینکارو نکنید!
#جفنگ ننویسید
Opo
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۰۷
اگر حذف شوند به نفع مردم و بیت‌المال است.

کامیابی ۹ میلیارد تیام n میلیارد.

لیگ قهرمانان اروپا را عشق است: فوتبال پاک
۴
محسن
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۰۴
تست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر