فهرست
مرور دوران فوتبال امرسون، شاگرد محبوب کاپلو
مرور دوران فوتبال امرسون، شاگرد محبوب کاپلو

مرور دوران فوتبال امرسون، شاگرد محبوب کاپلو

آی اسپورت - امرسون، هافبک تخریبی سابق تیم‌های بایرلورکوزن، رم، یوونتوس، رئال مادرید، میلان و تیم ملی برزیل امروز 44 ساله شد، هافبک موثری که امروز خیلی نامی از او در رسانه‌ها نیست. امرسون که به خاطر چالاکی بالایش در زدن تکل‌ها و تعقیب رقبا به "پوما" شهرت یافته بود، در عین حال شوت‌هایی محکم و پاس‌های دقیقی داشت. دوران فوتبال امرسون در سال 1994 و باشگاه گرمیوی برزیل شروع شد. او طی سه سال حضورش در این باشگاه برزیلی، یک بار قهرمان لیگ برزیل و کوپا لیبرتادورس شد و دو بار جام حذفی برزیل را فتح کرد. در سال 1997 وی در انتقالی 3.5 میلیون یورویی به بایرلورکوزن پیوست و در یکی از بهترین دوران تاریخ این باشگاه، توانست به یکی از موثرترین هافبک‌های این تیم تبدیل شود. امرسون با بایرلورکوزن، دو عنوان نایب قهرمانی بوندس‌لیگا را کسب کرد.

پس از درخشش در بایرلورکوزن، امرسون به تیم رویایی فابیو کاپلو در رم پیوست البته جالوروسی برای جذب او در سال 2000، رقم بالای 18 میلیون یورو پرداخت کرد. امرسون تا اکتبر 2000 به دلیل نداشتن پاسپورت اروپایی قادر به بازی برای رم نبود اما در او همراه با این تیم، فاتح اسکودتوی 01-2000 شد. با وجود سپری کردن دورانی عالی در رم، امرسون به دلیل مصدومیت شانه جام جهانی 2002 را از دست داد و نتوانست همراه با برزیل فاتح جام جهانی 2002 شود. پس از چهار سال حضور در رم، امرسون در انتقالی گران قیمت با 28 میلیون یورو به یوونتوسِ کاپلو پیوست و هواداران رم او را خائن خطاب کردند.

امرسون همراه با پاتریک ویرا، زوجی بسیار قدرتمند را در خط هافبک یوونتوس تشکیل داد و همراه با این تیم دو بار فاتح اسکودتو شد اما ماجرای کالچوپولی و سقوط یوونتوس به سری بی باعث شد امرسون پس از دو فصل، بیانکونری را ترک کند و دوباره شاگرد کاپلو شود، این بار در رئال مادرید. امرسون تنها یک فصل برای رئال مادرید بازی کرد اما در همان فصل قهرمان لالیگا شد و به سری آ بازگشت تا این بار پیراهن میلان را به تن کند. امرسون در دوران حضورش در روسونری با مصدومیت‌های زیادی روبرو شد و نتوانست دوران موفقی را سپری کند. در نهایت به دلیل همان مصدومیت‌های شدید، امرسون پس از دوره‌ای کوتاه در سانتوس برزیل، در سال 2009 در 34 سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

     
آی اسپورت
2020-04-04 19:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر