فهرست
هر نوع شوخی «سوپرمنی» ممنوع!
هر نوع شوخی «سوپرمنی» ممنوع!

هر نوع شوخی «سوپرمنی» ممنوع!

آی اسپورت - درست از همان لحظه‌ای که سرمربی الجزیره در نشست خبری قبل از مسابقه به طعنه گفت کاپیتان پرسپولیس «سوپرمن» نیست، معلوم بود که این بازی بازی جلال حسینی خواهد بود. آخرش هم این خود کاپیتان بود که مهم‌ترین گل فصل پرسپولیس را در مهم‌ترین دقیقه بازی به‌ثمر رساند. طعنه‌آمیز است که جلال این فصل هیچ گلی برای پرسپولیس نزده بود. بعد از گلی که او فصل گذشته در چنین دقایقی روی همین دروازه به استقلال زد، حسینی بیشتر از یک سال در کارهای تهاجمی ناموفق بود، اما این بغض یک‌ساله دقیقا در لحظه‌ای شکست که باید می‌شکست؛ درست جایی که «دادستانی فوتبال» یکی دیگر از شعبده‌های نابش را به رخ کشید و نشان داد چه قواعد استثنایی تغییرناپذیری دارد. این فوتبال است؛ یک آموزگار بی‌رحم که اشتباه شاگردان موسپیدکرده‌اش را هم بی‌جواب باقی نمی‌گذارد. یکی مثل تن‌کاته ۴۰سال است در فضای فوتبال نفس می‌کشد، اما حتی او هم وقتی در یک تله هیجانی گرفتار می‌شود و یک جمله نامربوط به زبان می‌آورد، به 24ساعت نمی‌کشد که به سختی تاوانش را می‌دهد.

هیچ‌وقت با فوتبال شوخی نکنید، چون طوری تنبیه می‌شوید که تا آخر عمر فراموش نمی‌کنید. مثال ریز و درشت هم از همه جای دنیا زیاد است؛ از پرویز مظلومی که رقص کنار زمینش در داربی در ۱۰ دقیقه زیر رگبار ایمون زاید به کاریکاتوری هجوآلود بدل شد و در تاریخ ماند تا فرشاد احمدزاده که پیش از هفته آخر لیگ پانزدهم با غرور خاصی گفت تیمش ۱۰گل به راه‌آهن می‌زند، اما آخرش پرسپولیس قهرمانی را به‌خاطر گل‌شماری از دست داد و شانه بازیکنان همین راه‌آهن به پناهگاه هق‌هق فرشاد و رفقا تبدیل شد. ۳سال پیش درست در چنین روزهایی، در میانه‌های اردیبهشت بایرن‌مونیخ برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان باید از سد بارسلونا می‌گذشت.

قبل از آن بازی مانوئل نویر در یک سهل‌انگاری تاریخی گفت: «امشب به مسی نشان می‌دهم رئیس کیست»، مسی هم نامردی نکرد و دو گل زد که یکی از آنها آن ضربه چیپ دلربا با پای غیرتخصصی بود؛ همان که بواتنگ را به سوژه جذاب کارتونیست‌ها و فتوشاپ‌کاران کل دنیا تبدیل کرد. چوی کانگ هی را یادتان می‌آید؟ همان سرمربی بی‌ادب کره‌جنوبی که قبل از آخرین بازی مقدماتی جام‌جهانی در دوره قبلی، خوشی زد زیر دلش و بیخود و بی‌جهت گفت: «از ایران بدم می‌آید، ترجیح می‌دهم ازبکستان به‌جای آنها صعود کند.» در اولسان اما رضا قوچان‌نژاد مثل تیر غیب در رفت و اشک چوی را درآورد. نیم‌ساعت بعد بازیکنان ما داشتند با پرچم ملی دور زمین می‌دویدند، اما کره‌ای‌ها وسط میدان رادیو به‌دست در هراس از آن بودند که در سیرک تاشکند، ازبکستان یک گل دیگر به قطر بزند و خودشان حذف شوند. این فوتبال است؛ جایی که بعد از باخت استقلال در داربی رفت وریا غفوری اشک می‌ریزد و در داربی برگشت خود او تک‌گل مسابقه را می‌زند. فوتبال اگر قرار باشد درس بدهد، حتی به پست بازیکنان هم کاری ندارد؛ اینجا وریا و جلال، گلزن‌تر از تیام و علیپور می‌شوند. جنون فوتبال، تا ابد پایدار باد!

۵۸ ۱۲  
آی اسپورت
2018-05-16 18:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
امین
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۵۷
خیلی خیلی خوب بووود
alii
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۵۸
یه سوال بی ربط به این مطلب
جناب پوریا طباطبایی محبت میفرمایین توضیح بدین چطور با توجه به اینکه فرصت اعلام لیست سی و پنج نفره اسامی بازیکنان به فیفا تمام شده،هنوز اسامی نفرات بعضی از تیم ها مثل فرانسه و اسپانیا ارسال یا اعلام نشده؟
عرفان
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۲:۱۱
به به
۱
آنتی لنگ
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۲۱
قیافه سید بلال دوپینگی رو خخخخخخ
چلمنگ یه گل شانسی زد لنگیای احمق بهش میگن سوپر من !!!!
خاطره الهلال یا السد یا تاج کبیر یا ذوب آهن
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۳۴
واقعا اگر اون داور مذخرف ژاپنی تو بازی با الجزیره اون پنالتی مضحک رو تکرار نمی کرد دیگر اثری از لنگ مافیایی در آسیا نبود واقعا شخمی صعود کردند.
مامه تیام هستم
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۳۷
من نابود گر لنگ هستم و بزودی حکم آقای گلی من رو منقاروند و برانکو امضا می کنند!
Kian
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۲۵
من کاملا معتقدم به این که اگه به کسی طعنه و کنایه بزنید مسخره و تحقیرش کنید سرنوشت اینقدر دنبالت میکنه تا این که یه جای خلوت گیرت بیاره و تو اون شرایط قرارت بده،اما نزدیک ترین مثال به قول خودت شوخی سوپرمنی رو نگفتی،بعد از دو گلی که عمر عبدالرحمن به استقلال زد و استقلال در مجموع ۶-۲ ب العین باخت،چهارماه تمام اسم عمر شده بود ورد زبان و عکس پروفایل پرسپولیسی ها و عشق و حال با باخت ۶-۲استقلال،ولی همین کاراشون بخصوص بردن اون بنر به ورزشگاه تو بازی الهلال،باعث شد سرنوشت یه عُمَر دیگه از آستینش دربیاره ،که نه دو گل بلکه ۵ گل بزنه،شما بهش گفتید دادستانی فوتبال،ولی من میگم دادستانی خدا،همین دادستانی خدا باعث شد نتیجه هم بشه همون ۶-۲ ،از این مثالا زیاده تو فوتبال ،فوتبال هم یه نمونه کوچیک از زندگیه با این تفاوت که تنبیهش زودتر و قابل لمس تره،از تحقیر و توهین و طعنه و کنایه خودداری کنیم که خیلی زود جوابش بهمون برمیگرده
***
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۱۲
تو جشن استقلالیا کری های سخیف شفر رو شنیدی پس منتظر باش
۳
Me
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۳۲
آره گفت لنگیا با وجود یه میزبانی بیشتر کمتر از ما اومدن ورزشگاه،منتظریم یه بازی بیشتر از ما برید ورزشگاه البته بدون بلیت مجانی (:
۳
حامد
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۵:۱۹
سید جلال سوپرمن است!
(بهروش دکمه تکرار را میزند و دوباره سوپرگل تیام را میبیند و خشتکش را میدرد)
۶ ۱
اراس
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۵۴
اخه چقدر مفلوکین کیسه کش بهتر از اون گل رو شب قبلش نوراللهی زد کسی که قراردادش 6 میلیارد نیست فقط چون فردوسی پور جو داده اینقدر ذوق مرگ شدین؟ حالا بدو برو خشتکت رو بدوز
۳
معین
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۷:۳۱
اقای بهروش بجز پرسپولیس هم تیم های دیگری در فوتبال ایران و جهان هم هست و بجز فوتبال ورزش های دیگری هم هست از جمله فوتسال بانوان که ازقضا مقتدرانه و شایسته قهرمان اسیا شد اما شما همچنان در باتلاق تعصب به پرسپولیس درحال دست و پا زدنید دیگر نوشتن از پرسپولیس بس نیست؟؟؟این یک تیکه و نیم تیم محبوبتان چقدر مطلب دارد که گفته شود مربی الجزیره به شکلی حرفه ای جنگی روانی را اغاز کرد که شما و دیگر رفقایتان دوهفته تماست دارید خودتان را به زمین و زمان می کوبید که جوابش را بدهید لطفا از این چاه ویل بیرون بیائید!
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر