فهرست
سه فریم از یک اشتباه تکراری؛ تاوان اعتراض!
سه فریم از یک اشتباه تکراری؛ تاوان اعتراض!

سه فریم از یک اشتباه تکراری؛ تاوان اعتراض!

آی اسپورت - شکست تیم ملی در بحرین تنها چند روز بعد از بازی پرشور و برد پرگل مقابل کامبوج یک شوک بزرگ بود. برد پر گل مقابل تیمی که بقیه تیم‌های گروه نتوانسته‌ بودند حتی نصف تیم ملی ایران به آن گل بزنند انتظارات را از تیم ویلموتس به حدی بالا برد که شاید حتی تساوی در بحرین هم راضی‌کننده‌به نظر نمی‌رسید. تیم ملی ایران فقط در دقایق پایانی بازی با بحرین به گونه‌ای بازی کرد که شبیه به بازی هجومی مقابل کامبوج بود. دقایقی که نتوانست به گل برسد و حملات همه جانبه‌شان روی دروازه حریف فایده‌ای نداشت.

با این حال حتی با وجود به نتیجه نرسیدن حملات، ایران می‌توانست با یک امتیاز خانه حریف را ترک کند. به شرطی که تک گلی که از روی نقطه پنالتی به ثمررسید را دریافت نمی‌کردیم. می‌توان گفت که تیم ملی ایران این بار هم تاوان به هم ریختن تمرکز به خاطر اعتراض به داوری را داد. اتفاقی که گویا دیگر به جزو جدانشدنی از بازیکنان تیم ملی تبدیل شده است.

1
1

یک دقیقه قبل از خطایی که مجید حسینی در محوطه جریمه انجام داد احسان حاج‌صفی به خاطر دریافت یک کارت زرد به داور اعتراض شدیدی داشت و این بحث نزدیک به یک دقیقه طول کشید. بعد از همین اتفاق بازیکنان بحرین بازی را شروع کرده و مدافع این تیم توپ را بلند فرستاد. حاج‌صفی با یک کنترل اشتباه دیگر بازیکن بحرینی را صاحب توپ کرد تا او وارد محوطه جریمه شده و با خطای حسینی سرنگون شد.کاپیتان تیم ملی که کاملا مشخص بود بر اثر آن اخطار و درگیری لفظی بعدش با داور تمرکزش را از دست داده و عصبی شده نتوانست در این صحنه تصمیم درستی بگیرد و با تکمیل اشتباه او توسط حسینی ایران یک بر صفر بازنده از میدان خارج شد.

2
2

این اتفاق در حالی افتاد که بازی با ژاپن و اتفاقات بر سر گل اول این تصور را به وجود آورده بود که بازیکنان تیم ملی درس گرفته و در بازی‌های بعدی از این اتفاقات نخواهد افتاد. در آن بازی هم اعتراض به داوری که به صورت دسته جمعی اتفاق افتاد باعث شد تا دروازه ایران باز شود و بر هم ریختن تمرکز و اعصاب بازیکنان بر اثر این اتفاقات و گل دریافتی دو گل دیگر را هم به دنبال داشت تا سنگین‌ترین شکست ایران مقابل ژاپن رقم بخورد.

3
3

صحنه این چنینی در لیگ این فصل هم رقم خورد. جایی که باز هم پای یک بازیکن ملی‌پوش در میان بود. علیرضا بیرانوند در بازی مقابل سپاهان در یک صحنه به خاطر این که توپ به داور برخورد کرده و داور بازی را متوقف نکرده بود اعتراض شدیدی انجام داد. او به سمت قلعه‌نویی رفت و اعتراضاتش را ادامه داد. اگرچه در این صحنه حق با بیرانوند بود اما اشتباه داور آنقدر مهم نبود که دروازه‌‌بان پرسپولیس بخواهد به خاطر آن چنین جنجالی را به وجود بیاورد. بعد از همین صحنه بود که کی‌روش دروازه بیرانوند را باز کرد. شماره یک پرسپولیسی‌ها هم دریافت این گل را برگردن داور انداخت که تمرکزش را به هم زده بود!

گویا بازیکنان تیم ملی به جای این که پخته‌تر و باتجربه‌تر باشند به شدت تحت تاثیر اتفاقات بازی و داوری قرار گرفته و تمرکز و اعصاب کافی برای برخورد با کوچکترین اتفاقات داوری را ندارند. نقطه ضعفی که بارها در تیم ملی و حتی در تیم باشگاهی به خاطر آن تنبیه شده‌اند اما فعلا که تغییری در آن به وجود نیاورده‌اند.

نود

 

۴    
آی اسپورت
2019-10-17 22:45:00
نظر دهید