فهرست
استرا در نشست خبری: این یک قدم مثبت بود
استرا در نشست خبری: این یک قدم مثبت بود

استرا در نشست خبری: این یک قدم مثبت بود

آی اسپورت - سرمربی استقلال در نشست خبری پس از این دیدار گفت: اول از همه ما می‌دانستیم بازی با گل ریحان بازی راحتی نبوده چون احترام زیادی برای تیم و سرمربی‌اش قائلم. به همین خاطر بازی را با جدیت آغاز کردیم و موقعیت‌های خوبی داشتیم ولی آن‌ها توانستند فشار بیاورند و یک گل فوق‌العاده بزنند که فکر می‌کنم بهترین گل هفته است. ما واکنش خوبی به گل داشتیم و تا پایان بازی تلاش کردیم که ببریم. فکر می‌کنم نتیجه عادلانه بود. البته به تیم گل‌ریحان تبریک می‌گویم.

او درباره تاثیر رفتن برق ورزشگاه روی برنامه‌های تاکتیکی‌اش، گفت: من متاسف شدم چون ما در شرایط خوبی در نیمه دوم بودیم. من نگران بودم که وقفه ایجاد شده، جریان استقلال را بهم بریزد ولی من به بازیکنانم فشار آوردم و تاکید کردم که همانند گذشته بازی کنند. ما بلافاصله پس از رفع خاموشی هم موقعیت‌های خوبی داشتیم. خیلی خوشحال هستم که توانستند مشکل را حل کنند چون زمان کافی برای بازی بعدی نداشتیم و باید بازی می‌کردیم.

سرمربی استقلال درباره فشارهایی که روی تبریزی وجود دارد و درباره پنالتی‌زنان تیمش هم توضیح داد: در استقلال که یکی از بهترین باشگاه‌های آسیا است، باید به فشارها عادت کنید و با آن‌ها زندگی کنید. این چیزی است که من در استقلال روی آن کار می‌کنم. برای این که ما بازیکنان استقلال هستیم و کار ما هرروز تحت فشار است. برای همین به ما پرداخته شده است. ما هواداران زیادی داریم که باید به آن‌ها احترام بگذاریم. اشتباهات به عنوان یک تجربه است که دیگر نباید تکرار شود. این برای کریمی و تبریزی و هر کس دیگری اتفاق می‌افتد. هر وقت اشتباه می‌کنیم، زمان خوبی برای پیشرفت کردن است ولی زمانی که در استقلال هستید باید همیشه سرتان را بالا بگیرد. حتما باید پیشرفت کنید و من دوست ندارم که بازیکنان ناراحتی داشته باشم.

استراماچونی در پاسخ به این سوال که می‌تواند روند پیروزی‌های استقلال را حفظ کند، بیان کرد: ما امشب یک قدم مثبت برداشتیم. فکر می‌کنم تیم در حال دنبال کردن یک ایده واحد است. اگر اشتباه نکنم، امشب ۵ بازیکن جدید نسبت به بازی با ذوب‌آهن داشتم. فکر می‌کنم همه در حال تلاش هستند که ایده من را پیاده کنند. من بابت نمایش قائدی خوشحالم به خاطر این که شنیده بودم که او نمی‌تواند به عنوان مهاجم سایه و مرکزی بازی کند اما امروز یکی از بهترین بازیکنان زمین بود. فرشید اسماعیلی هم دائم در حال پیشرفت از نظر شخصیتی و کیفیتی است. زوج دانشگر و چشمی هم در حال پیشرفت است. برای من مهم است که در حال پیشرفت باشیم. لیگ ایران سخت است و باید سخت کار کرد.

او در ادامه درباره مشورت‌های مداومی که با بازیکنانش در حین بازی داشت، اظهار کرد: متاسفانه وقتی در پست دفاع وسط بازی می‌کنید، بازیکنان کناری خیلی مهم هستند. متاسفانه وریا را نداشتیم و برای دشتی و زکی‌پور اولین بار بود که در این پست بازی می‌کردند. متاسفانه دشتی مصدوم شد و باید ساختار تیم را تغییر می‌دادم به همین دلیل باید با تجربه‌ها مشورت می‌کردم تا بفهمم همه تغییر را متوجه می‌شوند. ما درباره تغییر در رختکن صحبت کردیم و در بازی هم ترکیب را به چهار دفاعه تغییر دادیم. فکر می‌کنم برای تیم‌های مطرح این که بتوانند در شرایط سخت نقشه‌شان را عوض کنند، خیلی نکته مثبتی است.

سرمربی استقلال درباره درخشش آقایی با وجود مشکلاتی که در تیم داشت، توضیح داد: من دوست ندارم درباره اتفاقاتی که در تمریناتمان می‌افتد، صحبت کنم ولی فهمیدم که شما اطلاعات را به خوبی کسب می‌کنید. نکته مهم برای من این است که سجاد گل زد. من می‌دانم که باید با بازیکنان جوان چگونه رفتار کرد. برخی اوقات باید با آن‌ها خوب بود وبعضی اوقات باید با آن‌ها برخورد کرد.

استراماچونی در پایان گفت: من خیلی سنم بالا نیست ولی در باشگاه‌های بزرگی بودم. چیزی که امشب دیدم، برایم جالب بود. هواداران ما استادیوم را پر کرده بودند و این برای ما مهم بود. این موضوع کمک خوبی برای ما بود و می‌خواهم از آن‌ها تشکر کنم.

۷    
آی اسپورت
2019-09-30 22:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر