فهرست
ادعای روز؛ ربیع‌خواه ۱۳ کیلومتر دویده!
ادعای روز؛ ربیع‌خواه ۱۳ کیلومتر دویده!

ادعای روز؛ ربیع‌خواه ۱۳ کیلومتر دویده!

آی اسپورت - پرسپولیس در مشهد باخت. به زعم بسیاری از رسانه‌ها، پیشکسوتان و کارشناسان، این بازی کم‌نقص‌ترین و به عبارتی بهترین نمایش پرسپولیس در شش هفته ابتدایی فصل، تحت نظر کادر فنی جدیدش بود. بعد از این مسابقه اما ارائه یک آمار عجیب از سوی گابریل کالدرون موجب شگفتی رسانه‌ها شد. کالدرون گفت: «شرایط فیزیکی تیم ما از همه تیم‌های لیگ قهرمانان اروپا بهتر است. آن تیم‌ها در مجموع ۱۱۸ کیلومتر در یک بازی می‌دوند اما تیم ما ۱۲۰ کیلومتر می‌دود.»

کالدرون به آمار دوندگی بازیکنانش در بازی با شهر خودرو استناد کرده و بر اساس این آمار حرف می‌زند. آماری که توسط جی پی اس‌هایی که تن بازیکنان بوده استخراج شده و در اختیار کادر فنی پرسپولیس قرار گرفته است. قرار بود کالدرون دیروز این آمار را به مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ارائه دهد تا ثابت کند برخلاف آنچه در فضای مجازی و رسانه‌ها مطرح شده مدل بدنسازی پرسپولیس در پیش فصل مشکلی نداشته و تیم کالدرون از لحاظ فیزیکی و آمادگی جسمانی سرحال است.

بر اساس آمار کالدرون در این مسابقه هر ۱۰ بازیکن اصلی پرسپولیس (غیر از دروازه‌بان که دوندگی ندارد) بیش از ۱۰ کیلومتر دویده‌اند که این آماری شگفت‌انگیز به حساب می‌آید. طبق این آمار محسن ربیع‌خواه با ۱۳.۵ کیلومتر دوندگی بیشتر از تمام همبازیانش دویده، شش بازیکن دیگر بالای ۱۱ کیلومتر و سه تای دیگر بیش از ۱۰ کیلومتر دویده‌اند که آمار عجیب و غریبی به نظر می‌رسد.

براساس آمار کادر فنی پرسپولیس بشار رسن بیشتر از همه بازیکنان سرعتی دویده و استارت زده است. این هافبک عراقی ۱۷۸۴ متر دوندگی سرعتی داشته و بعد از او نیز ترابی، امیری و نعمتی بالاترین آمار را در این آیتم داشته‌اند و عجیب‌تر اینکه ربیع‌خواه هم با ۱۵۲۶.۸۸  متر دوندگی سریع نفر پنجم است. براساس آمار جی پی اس‌های پرسپولیس ۱۰ بازیکن اصلی این تیم و سه بازیکنی که به‌عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفته‌اند در مجموع ۱۲۰.۶۷ کیلومتر دویده‌اند که میانگین ۱۲.۶ کیلومتر دوندگی برای هر بازیکن را نشان می‌دهد. همچنین طبق آمار ارائه شده از سوی کادر فنی پرسپولیس این بازیکنان در مشهد در مجموع ۱۴۹۲۱ متر دوندگی سرعتی داشته‌اند.

۱۱ ۳  
آی اسپورت
2019-10-08 18:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
amir
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۸:۵۳
رکورد دوندگی فعلا دست کیسه ست که هزاران کیلومتر دویدن به امید تغییر نتیجه بازی سوپر جام اما دست از پا درازتر برگشتن!!
علی
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۹:۲۷
پرسپولیس کالدرون فقط نیاز به زمان داره تا از پرسپولیس برانکو هم عالی تر بشه
۸
s
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، ۰۰:۳۷
متاسفانه ربیع خواه اگه ۲۰ کیلومتر هم بدود باز ضعف فنی اش تو ذوق میزنه به عنوان یک هافک دفاعی اصلا درگیر شونده و پیگیر نیست مخصوصا تو صحنه هایی که توپ لو میره و حریف ضد حمله میزنه به طرز عذاب اوری بی تفاوت بازی میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر