فهرست
فولاد ۰-۰ آلومینیوم؛ خطیبی سد راه نکونام
فولاد ۰-۰ آلومینیوم؛ خطیبی سد راه نکونام

فولاد ۰-۰ آلومینیوم؛ خطیبی سد راه نکونام

آی اسپورت – شاگردان خطیبی با نمایشی منطقی اجازه ندادند فولاد به پیروزی خانگی دست پیدا کند تا دو تیم صاحب یک امتیاز شوند.

 

هفته چهارم لیگ برتر؛ دوشنبه: ۹۹/۹/۱۰ ؛ ساعت ۱۶:۳۵

استادیوم: شهدای فولاد خوزستان/ بدون تماشاگر

داور: میثم حیدری، قهرمان نجفی و صادق رستمی

 

ترکیب فولاد خوزستان: محسن فروزان، عارف آغاسی، موسی کولیبالی، فرزاد جعفری(۶۰- مجتبی نجاریان)، مهران درخشان‌مهر، محمد آبشک، محمدزبیر نیک‌نفس(۶۰- سید محمد میری)، ساسان انصاری(۷۲- صابر حردانی)، محمد قاسمی‌نژاد(۸۰- آیاندا پاتوسی)، فرشاد احمدزاده و لوسیانو پریرا(۸۱- شروین بزرگ)

سرمربی: جواد نکونام

 

ترکیب آلومینیوم اراک: حسین پورحمیدی، شاهین توکلی، امیرمحمد هوشمند، رامتین سلیمان‌زاده، محسن ربیع‌خواه، مصطفی احمدی(۸۹- میثم مجیدی)، محمد علی‌نژاد(۷۴- نیما درودی)، سید مهدی حسینی، پوریا آریاکیا(۸۹- حامد پاکدل)، اسماعیل شریفات و میثم آقایی(۶۵- مرتضی آقاخان)

سرمربی: رسول خطیبی

 

اخطار: شاهین توکلی، محمد علی‌نژاد،اسماعیل شریفات، پوریا آریاکیا و مرتضی آقاخان از آلومینیوم

 

بهترین بازیکن: حسین پورحمیدی، دروازه‌بان سابق استقلال که هفته قبل در نخستین بازی برای آلومینیوم موفق به ثبت کلین‌شیت مقابل مس رفسنجان شده بود، امروز هم در اهواز برابر فولاد خوزستان خوش درخشید و با واکنش‌های عالی به ویژه در نیمه دوم اجازه نداد توپی وارد دروازه‌اش شود تا تیمش به یک امتیاز برسد.

 

اتفاق ویژه: فولاد پس از برد خانگی مقابل استقلال، امید زیادی داشت تا امروز هم آلومینیوم را در اهواز شکست دهد که شاگردان رسول خطیبی این اجازه را به حریف خود ندادند و با یک امتیاز زمین را ترک کردند. آلومینیوم پس از نمایش خوبی که در هفته دوم مقابل سپاهان داشت و با یک گل مشکوک به آفساید و خطا مغلوب شد، در دیدار اخیرش یک امتیاز از مس رفسنجان گرفت و امروز هم این کار را برابر فولاد انجام داد تا نشان دهد به مرور زمان به شرایط خوبی رسیده است.

 

لحظات حساس:

۸- نفوذ تند و تیز حسینی از سمت چپ زمین و ارسال خطرناک او را آغاسی با ضربه سر اشتباه به عقب زد که توپ از کنار دروازه فولاد راهی کرنر شد.

۳۴- فرشاد احمدزاده با حرکت انفرادی عالی دفاع آلومینیوم را بهم ریخت و پاس در عمق خوبی به محمد قاسمی‌نژاد داد که این بازیکن نتوانست از موقعیت به دست آمده استفاده کند و پاس در عمق او از مقابل انصاری و پریرا عبور کرد تا فرصت گلزنی فولاد هدر برود.

۴۵+۲- ارسال زمینی خطرناک درخشان‌مهر از جناح چپ را مهاجمان فولاد نتوانستند استفاده کنند تا موقعیت این تیم هدر برود.

۴۸- تدارک حمله خطرناک توسط علی‌نژاد و پاس به عقب خوب او با شوت آقایی همراه شد که ضربه او پس از دخالت درخشان‌مهر به کرنر رفت.

۵۳- لوسیانو پریرا در محوطه جریمه آلومینیوم صاحب توپ شد که هوشمند اجازه نداد مهاجم فولاد شوت‌زنی کند و ضربه او را به کرنر فرستاد.

۵۴- پورحمیدی حمله جدی فولاد را در دو مرحله جمع کرد.

۶۲- پرتاب اوت از سمت راست زمین توسط نجاریان، پاس قاسمی‌نژاد با ضربه سر و در ادامه ضربه سر احمدزاده را پورحمیدی جمع کرد.

۷۲- ارسال زمینی درخشان‌مهر از سمت چپ زمین و شوت شیمبا را پورحمیدی به زیبایی مهار کرد.

۷۵- شوت روی پای شیمبا در موقعیت آفساید دراختیار پورحمیدی قرار گرفت.

۷۶- شوت ناگهانی سید مهدی حسینی روی دفع ناقص کولیبالی پس از برخورد به مدافع فولاد به کرنر رفت.

۸۱- پاس در عرض پاتوسی و شوت شروین بزرگ از زاویه بسته را پورحمیدی با واکنش خوبی به کرنر فرستاد.

۸۴- ضربه ایستگاهی پاتوسی از پشت محوطه جریمه را پورحمیدی به زیبایی از کنج دروازه آلومینیوم بیرون کشید و راهی کرنر کرد.

۸۶- شوت محکم پاتوسی از مقابل دروازه آلومینیوم عبور کرد و تکل بلند احمدزاده در مقابل تیرک دوم هم تبدیل به گل نشد و به اوت رفت.

۹۰+۲- پاس به بیرون شریفات و شوت پشت محوطه ربیع‌خواه به سمت دروازه فولاد ثمری نداشت و به اوت رفت.

۹۰+۳- پورحمیدی بازهم با یک واکنش عالی دروازه آلومینیوم را نجات داد و شوت کولیبالی را دفع کرد و در ادامه سلیمان‌زاده اجازه نداد شوت احمدزاده تبدیل به گل شود.

 

در حاشیه:

* هیچ یک از دو تیم برای این مسابقه بازیکن محروم ندارند.

* محمد ایران‌پوریان، مدافع راست باتجربه آلومینیوم به علت آسیب دیدگی در فهرست تیمش مقابل فولاد قرار نگرفته است.

* ترکیب فولاد نسبت به بازی قبل تنها یک تغییر داشته که فرزاد جعفری جانشین صالح حردانی شده است.

* اسماعیل شریفات با بهبود جزئی مصدومیت به ترکیب آلومینیوم رسیده و محمد علی‌نژاد با رفع محرومیت در جمع نفرات اصلی آلومینیوم دیده می‌شود.

* جواد نکونام و رسول خطیبی، بازیکنان سابق تیم ملی و سرمربیان فولاد و آلومینیوم قبل از شروع مسابقه برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.

* زمانی که آلومینیوم در حال تدارک حمله بود، داور ۱۰ ثانیه زودتر از پایان وقت اضافه، سوت پایان نیمه اول را زد که این اتفاق با اعتراض بازیکنان آلومینیوم همراه بود.

     
آی اسپورت
2020-11-30 18:50:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر