فهرست
راه پرسپولیس برای جذب منشا و پراهیچ: هزار تبصره
راه پرسپولیس برای جذب منشا و پراهیچ: هزار تبصره

راه پرسپولیس برای جذب منشا و پراهیچ: هزار تبصره

آی اسپورت - توافق پرسپولیس با گادوین منشا برای فصل بعد، از شایعه به واقعیت نزدیک شده است. پرسپولیسی‌ها همه توافق‌های لازم با منشا را انجام داده‌اند و فقط، یک امضا باقی مانده تا پرسپولیس فصل بعد را با زوج اولین و سومین گلزن این فصل آغاز کند. در ماجرای پراهیچ، هنوز خبر از توافق قطعی نیست اما هم پرسپولیس به یک مدافع با خصوصیات پراهیچ نیاز دارد و هم این بازیکن، بدش نمی‌آید به جای نفت بدون هوادار و بدون پول، راهی قهرمان ایران شود. تنها مانع حضور این دو بازیکن در ایران، قانونی است که پرسپولیسی‌ها، امیدوارند بتوانند با تبصره‌هایی آن را دور بزنند.

با تصویب قانون ممنوعیت خرید بازیکن خارجی توسط باشگاه‌های بدهکار، به نظر می‌رسید فصل بعد هیچ بازیکن غیر ایرانی در ترکیب پرسپولیس و استقلال نباشد. اولین تبصره قانون، خیال همه تیم‌های بدهکار را از نگه داشتن بازیکنان فعلی راحت کرد. قانون جدید فقط شامل خریدهای بعدی می‌شد و بازیکنان و مربیان فعلی، می‌توانستند قراردادشان را تمدید کنند. حالا با پیدا شدن یک تبصره جدید، مشکل پرسپولیس برای خرید منشا و پراهیچ هم حل می‌شود.

بر اساس خبرهای منتشر شده، در این قانون تبصره‌ای هم وجود دارد که فقط بازیکنان جدید خارجی، نمی‌توانند به این باشگاه‌ها بروند و ممنوعیتی برای خرید و فروش بازیکنانی مثل منشا و پراهیچ که در لیگ برتر بازی می‌کردند وجود ندارد. اگر این تبصره جدید صحت داشته باشد، خیال پرسپولیس و استقلال و دیگر باشگاه‌های بدهکار مثل سپاهان و تراکتورسازی از خریدهای جدید هم راحت می‌شود. آن‌ها فقط نمی‌توانند بازیکنی از خارج به ایران بیاورند و جابجا شدن بازیکنان خارجی در لیگ برتر بدون مانع خواهد بود.

با این شرایط، آن‌ها برای خرید بازیکنان جدید هم می‌توانند از ایده قرارداد بستن آن‌ها با دیگر تیم‌ها و قرض گرفتن‌شان استفاده کنند که عملا، قانون جدید را به یک تذکر فرمالیته تبدیل خواهد کرد.

۱۵ ۲  
آی اسپورت
2017-04-20 16:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
۲ نظر
امید از تفت
پنجشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶، ۱۷:۰۸
چنین قانونی هنوز به باشگاهها ابلاغ نشده است که تبصره داشته باشد یا نداشته باشد. ضمن اینکه این موضوع در جهت کمک به باشگاهها در مواجه با فیفاست و وقتی که ابلاغ می شود حداقل باید یک فرجه شش تا یکسال برای اجرا داشته داشته باشد.
۵
علیرضا
جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۶:۴۱
بابا جمع کنن.قانون رو بردارند سنگین تره با این تبصره های من در آوردی.مگه بازیکن داخل و خارج داره؟؟مگه بازیکنی خارجی که تو لیگ برتر ما هستند به ارز پول نمی گیرند؟؟نکنه با ریال پول می گیرند؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر