فهرست
حذف فرهاد از میان دستیاران استراماچونی
حذف فرهاد از میان دستیاران استراماچونی

حذف فرهاد از میان دستیاران استراماچونی

آی‌اسپورت- نشست هیات مدیره باشگاه استقلال شاید در ظاهر به بحث درباره کلیات_موارد مالی و کلان باشگاه_ اختصاص داشت اما محور اصلی این نشست گفت و شنود درباره استخدام سرمربی ایتالیایی بود که در نهایت نیز این مربی توانست با رای مثبت به عنوان سرمربی استقلال برگزیده شود. در این نشست مذاکره کنندگان با استراماچونی شروطی که این مربی برای باشگاه استقلال گذاشته را تشریح کردند و در نهایت اعضای هیات مدیره با آن موافقت نمودند تا تنها یک امضاء تا حضور این مربی در استقلال باقی بماند. استراماچونی ۲۴ ساعت زمان خواسته تا بعد از مطالعه دقیق پیش نویس قراردادش، آن را امضاء کرده و برای باشگاه استقلال ارسال کند. احتمالا این مربی ایتالیایی اواخر هفته به ایران خواهد آمد وکارش را به طوررسمی با باشگاه استقلال شروع خواهد کرد تا این بلاتکلیفی نیز به پایان برسد.

***

اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال در نشستی که پیرامون تایید نهایی استراماچونی به عنوان سرمربی برگزار شد، به این مربی رای اعتماد دادند. گرچه در این نشست برخی اعضاء از جمله میرشاد ماجدی پای همان مواضع قبلی خود ایستادند و انتخاب این مربی را به صلاح استقلال نداستند که البته این اعتقاد شخصی شان بود اما در نهایت به جهت حفظ منافع کلی باشگاه و حمایت از سرمربی جدید همگی به انتخاب این سرمربی ایتالیایی رای مثبت دادند و پیش نویس قرارداد فی مابین را بعد از مطالعه و تایید برای استراماچونی ارسال کردند تا این مربی هم بعد از مطالعه و هم فکری با وکیلش قرارداد را امضاء کرده و از طریق ایمیل برای باشگاه استقلال ارسال کند. پیش تر باشگاه استقلال با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در روند مذاکره با استراماچونی چالش هایی به وجود آمده و حتی در بیانیه باشگاه آمده بود که از خط قرمز ها عبور نخواهد شد.

یکی از مواردی که باشگاه استقلال روی آن حساسیت نشان داده انتخاب محل زندگی استراماچونی از سوی باشگاه بوده که ظاهرا در قدم اول این مربی با آن مخالفت و اعلام کرده بود که محل زندگی اش را خودش انتخاب خواهد کرد اما در نهایت در این خصوص نظر باشگاه اعمال و قرار شد استراماچونی در همان آپارتمان و محلی که باشگاه استقلال تعیین خواهد کرد زندگی کند. قرارداد استراماچونی با باشگاه استقلال یک ساله و به شرط تمدید برای یک فصل دیگر است اما قرارداد فصل دوم او باید با موافقت مدیران باشگاه استقلال تمدید شود. از جمله مورادی که استراماچونی روی آن اصرار داشته انتخاب ۲تا ۳ دستیار خارجی بوده که باشگاه استقلال نیز با آن موافقت کرده است.

 استرا در مذاکراتش با سران باشگاه استقلال_بخوانید علی خطیر_ تاکید کرده که باید همکارانش خارجی باشند که در نتیجه با پذیرش این شرط باید همکاری فرهاد مجیدی با باشگاه استقلال را تمام شده تلقی کرده به این دلیل که وقتی استراماچونی قصد دارد ۲ تا ۳ مربی را خود به کادرفنی اضافه کند، این بدان معنا است که علاقه ای به همکاری با مجیدی ندارد. سران باشگاه استقلال هم در گفت و گوهایی که با استراماچونی داشتند اصراری به ماندن مجیدی در کادرفنی از خود نشان ندادند تا فرهاد بعد از یک همکاری کوتاه مدت، از باشگاه استقلال جدا شود. به احتمال بسیار مقصد نهایی او تیم امید ایران خواهد بود و خبرها حکایت از انتخاب مجیدی به عنوان مربی تیم امید دارد. البته فدراسیون فوتبال هنوز این خبر را به طور رسمی اعلام نکرده و مشخص نیست که چه زمان مربیگری مجیدی در تیم امید تایید می‌شود اما با قطعیت می‌توان گفت که مجیدی دیگر در کادرفنی استقلال نخواهد بود.

شرط های متعدد در یک قرارداد بلند بالا

به همان اندازه که قرارداد وینفرد شفر با استقلال بلند بالا و پر از بندهای گوناگون بود، قرارداد استراماچونی با استقلال نیز پیچ و خم های بسیاری دارد و این مربی در روزهای اخیر کوشیده تمام جوانب کار را در نظر بگیرد و همه آنچه لازمه کار و احتمالا بازدهی مناسب می‌داند را در قراردادش لحاظ کند. از جمله شروط استراماچونی برای فعالیت در استقلال برخورداری از یک زمین تمرین اختصاصی است. این شرط را باشگاه استقلال پذیرفته اما مشخص نیست که بتواند در طول یک فصل آن را اجراء کند ومعمولا در بازه ای از فصول سال پیش می‌آید که استقلال زمین تمرینش را مدام تغییر می‌دهد. استراماچونی اما از باشگاه استقلال قول گرفته در تمام طول زمانی که در ایران مربیگری می‌کند در یک زمین تمرین باشد و باشگاه استقلال هم با این خواسته موافقت کرده است. از دیگر شروطی که استراماچونی با سران باشگاه استقلال گذاشته داشتن اتاق ویدئو است. اتاقی که اختصاص خواهد داشت به بررسی بازی های استقلال و حریفانش که به احتمال زیاد این اتاق در اختیار یکی از آنالیزوهایش قرارخواهد گرفت. اینکه استارماچونی اعلام کرده با  ۲ یا ۳ دستیار خارجی به ایران خواهد آمد، احتمالا یکی از دستیارانش آنالیزور خواهد و دوتای دیگر به عنوان نفرات اول و دوم کادرفنی ایفای نقش خواهند کرد.

لیست فصل با تایید استرا

اینکه تصورکنیم استراماچونی هیچ لیستی به استقلال نداده کاملا اشتباه است. چه این مربی به شکل رسمی از سوی باشگاه استقلال معرفی شود، چه نشود باید این موضوع مهم را پذیرفت که استراماچونی از مدت ها قبل در جریان کیفیت بازیکنان استقلال قرار گرفته و به خصوص علی خطیر درباره تمام بازیکنان با او به گفت و گو پرداخته است. حتی استراماچونی درباره اینکه چه بازیکنانی باید در استقلال بمانند نیز صحبت هایی با مسئولان باشگاه استقلال داشته است ونام هایی را به باشگاه داده تا هرچه زودتر در راستای جذب آن ها اقدام شود. البته استراماچونی چند بازیکن را که در لیگ ایتالیا سابقه فعالیت دارند را نیز به باشگاه استقلال معرفی کرده است تا اگر شرایط مالی مناسبی فراهم شد، با آن ها قرارداد منعقد شود.

۲    
آی اسپورت
2019-06-08 16:54:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر