فهرست
توفیق اجباری پرسپولیس؛ لوزی بدون ربیع‌خواه
توفیق اجباری پرسپولیس؛ لوزی بدون ربیع‌خواه

توفیق اجباری پرسپولیس؛ لوزی بدون ربیع‌خواه

آی اسپورت – پرسپولیس اگرچه مشكی‌پوشان را با گل دقیقه90 علی علیپور شكست داد، اما هر دو‌هافبك دفاعی اصلی این روزهایش با دریافت كارت‌زرد سوم در این مسابقه، از حضور در دیدار بعدی محروم شدند. هم محسن ربیع‌خواه و كمال كامیابی‌نیا تا پیش از این بازی دو‌اخطاره بودند و هر دو با دریافت كارت سوم، حضور در دیدار با گسترش‌فولاد را از دست دادند. جالب است كه ربیع‌خواه هیچ‌وقت هیچ مشكلی برای بازی ندارد، غیر از زمان‌هایی كه تیم از نظر نفری به او محتاج است! پیش از داربی برگشت فصل گذشته هم كه كامیابی‌نیا در دقایق آخر بازی با تراكتورسازی از زمین بازی اخراج شد، ربیع‌خواه مصدوم بود و برانكو به ناچار از حسین ماهینی در پست‌هافبك دفاعی برابر استقلال استفاده كرد.

البته برای بازی با گسترش، پرسپولیسی‌ها خیلی امیدوارند كار به آنجا نكشد و بالاخره كارت پایان‌خدمت احمد نوراللهی صادر شود. نكته اما اینجاست كه چه احمد اجازه بازی پیدا كند و چه این اتفاق رخ ندهد، حالا برانكو مجبور است بعد از 12بازی لیگی بار دیگر به سیستم 2-4-4 لوزی برگردد.

بلافاصله بعد از باخت 4گله به الهلال عربستان در بازی رفت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا بود كه برانكو تصمیم گرفت سیستم موفق لوزی در خط میانی تیمش را كنار بگذارد و با استفاده از دو‌هافبك دفاعی، چینش 2-4-4 خطی را مورد استفاده قرار دهد. در این مدت بسیاری از هواداران و منتقدان پرسپولیس از این سیستم احتیاط‌آمیز گلایه كردند و مدعی شدند استفاده از دو‌هافبك دفاعی از طراوت و شادابی این تیم كاسته است.

با این همه گوش برانكو بدهكار نبود و او در آسان‌ترین مسابقات هم مثل دیدار با نفت قعر جدولی از همین سیستم سود می‌برد. با این وجود حالا نه كمال برای بازی پنجشنبه با گسترش امكان بازی دارد و نه ربیع‌خواه؛ بنابراین پرسپولیس بعد از 3ماه بار دیگر باید با3هافبك تهاجمی بازی كند. اتفاقا این هفته بهترین فرصت برای بازگشت به این سیستم است؛ چرا كه وحید امیری و فرشاد احمدزاده در بهترین فرم ممكن هستند و در مشهد هم عالی بازی كردند.

محسن مسلمان هم به‌عنوان بهترین گل‌ساز لیگ، با رفع محرومیت در این دیدار حاضر خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود كیفیت نمایشی كه سرخ‌ها برابر تیم احیا شده فیروز كریمی ارائه می‌دهند و  نوع نتیجه‌ای كه به‌دست می‌آورند، می‌تواند نقش مهمی در تصمیم‌گیری برانكو برای آینده لیگ داشته باشد؛ اینكه پرسپولیس را تهاجمی نگه دارد یا به همان فرم ملال‌آور بازی با دو هافبك دفاعی برگردد؟

 همشهری ورزشی

۹۴ ۸  
آی اسپورت
2018-01-14 12:13:00
نظر دهید

۸ نظر
+
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۱۷
فرم ملال اور؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با همین فرم ملال اور تو مشهد کلی موقعیت گل داشتیم
فرهاد
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۵۳
واقعا با این تفسیر ابکیش میخواست یه نخود قل بده و فقط بین هواداران دو دستگی ایجاد کنه .
پرسپولیس بهانه است، هدف زمین زدن برانکوست
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۱۸
ادعا می کنند پرسپولیس برانکو محتاط شده در حالی که امسال ۶ گل بیشتر از پارسال زدیم. یک باخت داریم کلن که اون بازی هم ربیع خواه نبوده است و بدون سیستم رایج فعلی بازی می کنیم...
خیلی کم موقعیت گل به حریف میدیم و نتیجه می گیریم.
بقیه حرفها خاله زنکی است و اهمیتی نداره
امیر پرسپولیسی
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۴۳
ملال اور واسه شما استقلالی هاست!!واسه ما خیلی هم عالیه نتایج خوبمون هم داره تکرار میشه و کلی خوشحالیم.اما به قول برانکو شما از بردهای ما خسته شدید؟؟؟
مصی
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۵۳
دوست عزیز نویسنده به بازی خوب جام نمیدن مهم بردن و قهرمان شدنه تاریخو همیشه فاتحین مینویسن نه کسانی که خوب و زیبا میجنگن
Saeed
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۳۳
شاید نسبت به سایر تیم های لیگ پرسپولیس بهتر بازی میکنه ولی نسبت به 2 فصل گذشته خودشمن ملال اوره .با نویسنده موافقمحترم.این یه توفیق اجباریه که شر ربیع خواه کم بشه بازی بدون اون قشنگ تره .خیلی بی خاصیته از دادن یه پاس یا یه ضربه سر هم عاجزه .حالا برآنکو می تونه با 2 تا هافبک دفاعی بازی کنه احمد وکمال.امیدوارم دست از این ربیع خواه بردار ه. یه کم هم به فکر اعصاب ما باشه
پدرام
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۴۲
بستگی به اتوبوس حاجی فیروز داره
کوهیار
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۴۳
به شخصه خوشحالم که بازی بعد ربیع خار نیستش امیدوارم همیشه نباشه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر