فهرست
قاب ویژه؛ استادیوم میزبان بازی‌های آسیایی استقلال
قاب ویژه؛ استادیوم میزبان بازی‌های آسیایی استقلال

قاب ویژه؛ استادیوم میزبان بازی‌های آسیایی استقلال

آی اسپورت - پس از کش و قوس فراوان بالاخره تیم ها و کشورهای میزبان رقابت های لیگ قهرمانان آسیا مشخص شدند و به این ترتیب استقلال باید راهی عربستان شده تا دیدارهای گروهی خود را در شهر جده برگزار کند. این اتفاق در حالی رخ داده که چند سال است نمایندگان ایران و عربستان دیدارهای رو در رو را در کشور ثالث برگزار می کنند ولی در رقابت های امسال این طلسم شکسته شده و استقلال باید راهی عربستان شود.

قرار است دیدارهای شاگردان مجیدی در استادیوم ملک عبدالله برگزار شود. این ورزشگاه در عربستان به استادیوم الجوهرة مشهور است. ورزشگاهی با گنجایش دقیق 63241 نفر. این بزرگترین استادیوم شهر جده و دومین ورزشگاه بزرگ در عربستان سعودی پس از ورزشگاه پادشاه فهد ریاض است. علاوه بر این، الجوهرة دهمین استادیوم بزرگ جهان عرب است.

ایده ساخت این ورزشگاه در دهه 90 میلادی داده شد و شروع ساخت آن از سال 2012 بود که در سال 2014 راه اندازی شد. اولین مسابقه ای که در این استادیوم برگزار شد، دیدار فینال جام پادشاهی میان الاهلی و الشباب بود. همچنین دیدار تیم های ملی برزیل و آرژانتین در این استادیوم برگزار شد که 62345 نفر از آن دیدن کردند.

هر دو تیم شهر جده یعنی الاهلی و الاتحاد دیدارهای خود را در این استادیوم برگزار می کنند. همچنین در آوریل 2018 مسابقات کشتی کچ Royal Rumble WWE در این استادیوم برگزار شد. این رویداد بخشی از یک همکاری 10 ساله استراتژیک چند پلتفرمی بین WWE و اداره ورزش عمومی عربستان در حمایت از Saudi Vision 2030، برنامه اصلاحات اجتماعی و اقتصادی عربستان بود. این ورزشگاه با صرف هزینه 532 میلیون یورو ساخته شد. از دیگر نکات جالب این ورزشگاه، جای گرفتن 20 هزار خودرو در پارکینگ ورزشگاه ملک عبدالله است.

۲    
آی اسپورت
2021-03-11 15:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر