فهرست
در جستجوی کاپیتان؛ احسان، اشکان یا مسعود؟
در جستجوی کاپیتان؛ احسان، اشکان یا مسعود؟

در جستجوی کاپیتان؛ احسان، اشکان یا مسعود؟

آی اسپورت - نامشخص بودن ترکیب تیم ملی ایران همچنان ابهامات زیادی را در ذهن علاقمندان به تیم ملی ایجاد می‌کند. یکی از مهم‌ترین این ابهامات این است که هنوز نمی‌دانیم کدام بازیکن کاپیتان تیم ملی در روسیه خواهد بود. در سال‌های اخیر 3 نفر این بازوبند را بر بازو بسته‌اند. احسان حاج صفی، اشکان دژاگه و مسعود شجاعی. مساله این است که اولویت اصلی با مسعود شجاعی است. یعنی اگر هر 3 نفر همزمان در ترکیب اصلی باشند این مسعود است که بازوبند را به دست می‌بندد. اما حضور هیچ کدام از این نفرات در ترکیب اصلی قطعی نیست و به همین دلیل بازوبند تیم ملی ابهام بزرگی ایجاد کرده است.

احسان حاج صفی 93 بازی ملی 6 گل

مدافع، هافبک و وینگر تیم ملی در سال‌های اخیر تجربه زیادی با تیم ملی به دست آورده است. حضور در تورنمنت‌های مثل جام ملت‌های آسیا، جام جهانی، لیگ قهرمانان آسیا و سوپر لیگ یونان باعث بلوغ احسان شده است. حاج صفی بازیکن کم حاشیه و محبوبی است و همین که بدون بازی در استقلال و پرسپولیس به این درجه رسیده و منتقدی برای کاپیتان شدن ندارد یعنی لیاقتش را داشته است.

مسعود شجاعی 72 بازی ملی 8 گل

نزدیکی مسعود به کارلوس کی‌روش در روزهای اخیر نشانه مهمی است؟ این طور به نظر می‌رسد. شجاعی که از یک حاشیه بزرگ جان سالم به در برده حالا تبدیل به گزینه اول کاپیتانی تیم ملی شده است. سومین حضور او در جام جهانی رکوردی است که شاید به این زودی‌ها نصیب بازیکن دیگری نشود. همین رکورد هم او را سزاوار بستن بازوبند کاپیتانی تیم ملی ایران در روسیه می‌کند. حتی اگر مخالفانی غیر ورزشی هم داشته باشد.

اشکان دژاگه 44 بازی ملی 8 گل

 حضور او در لیست نهایی تیم ملی با وجود مصدومیت شدیدش انتقادات زیادی علیه کی‌روش به همراه داشت. اما کی‌روش بی توجه به این انتقادات اشکان را آماده حضور در روسیه می‌کند. بازی خوب اشکان در حضور کوتاه مدتش در بازی با ترکیه نشان داد حق با کی‌روش بوده است. او شاید نسبت به بقیه گزینه‌های کاپیتانی سابقه کمتری در تیم ملی داشته باشد اما بدون شک کلاس بین‌المللی‌اش او را از بقیه متمایز می‌کند. اگر کی‌روش اشکان را کاپیتان کرد اصلا تعجب نکنید!

روزنامه سازندگی

 

۱    
آی اسپورت
2018-06-13 18:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر