فهرست
تلاش برای بازگشت سرباز فراری‌ها به تراكتور
تلاش برای بازگشت سرباز فراری‌ها به تراكتور

تلاش برای بازگشت سرباز فراری‌ها به تراكتور

آی اسپورت- پس از انتقال امید عالیشاه و احمد نوراللهی از پرسپولیس به تراكتورسازی خیلی‌ها امیرقلعه‌نویی را خوشبخت‌ترین مربی لیگ برتر می‌دانستند چراكه اعتقاد داشتند او با یك‌تیر دو نشان را زده است. به هر حال جذب این دو بازیكن نه‌تنها تراكتورسازی را قوی‌تر از گذشته می‌كرد بلكه كمی هم باعث تضعیف قدرت پرسپولیس می‌شد، تیمی كه رقیب جدی قرمز‌های تبریز در مسیر قهرمانی به حساب می‌آمد. البته این پایان ماجرا نبود. پس از چند بازی خرید‌های جدید تراكتورسازی از همراهی این تیم محروم شدند تا شوكی بزرگ به قلعه‌نویی و كادرفنی‌اش وارد شود. پس از این اتفاق خبر رسید ژنرال برای حل مشكل این سرباز‌ها خودش شخصا وارد ماجرا شده و تماس‌هایی با مهدی تاج داشته است. خبرگزاری میزان در تاریخ پانزدهم بهمن‌ماه این خبر را روی خروجی‌اش قرارداد تا شاید هواداران تراكتورسازی كمی به آینده امیدوار شوند.

 قلعه‌نویی از تاج قول گرفته؟
جالب اینكه قلعه‌نویی پس از گذشت چند هفته این‌بار مصاحبه‌ای انجام داده و بار دیگر از تاج خواسته تا شخصا تكلیف این بازیكنان را روشن كند. سرمربی تیم اول تبریز در این خصوص گفته است: «فدراسیون فوتبال و شخص تاج تکلیف این 3، 4 بازیکن را مشخص کنند. امید عالیشاه، نوراللهی و بیگ‌زاده 6ماه از زندگی‌شان را از دست می‌دهند. آقای تاج که دلسوز است، فکری کند. من نه به خاطر تراکتور به خاطر خودشان دلم می‌سوزد.»
 
خبری كه بیگ‌زاده داد
اواخر هفته گذشته وقتی خبرنگار همشهری در تمرین تراكتورسازی حضور یافته بود، از هاشم بیگ‌زاده شنید كه گویا كار خریدهای نیم‌فصل این تیم قرار است درست شود. او خصوصا روی عالیشاه و نوراللهی تاكید داشت كه كارشان احتمالا درست می‌شود و تاریخ قراردادشان یك روز پیش از تاریخ حكم فیفا زده شده است. امید عالیشاه، احمد نوراللهی و حتی هاشم بیگ‌زاده در روز‌های اخیر در تمرینات گروهی تراكتورسازی حضوری ثابت داشته‌اند و پابه‌پای سایر بازیكنان تمرین كرده‌اند. با توجه به همین اتفاق شایعه شده مجوز بازی این 3‌بازیكن به زودی صادر می‌شود و آنها می‌توانند برای تیم جدیدشان به میدان بروند. این‌طور كه گفته می‌شود مدیران تراكتورسازی پس از تدقیق (دقیق شدن) در جزییات قرارداد، متوجه شده‌اند قرارداد بازیكنان سرباز این تیم درست یك‌روز قبل از اعلام حكم فیفا امضا شده و به همین دلیل نوراللهی و عالیشاه منع قانونی برای همراهی قرمز‌های تبریز ندارند.

 یك روز قبل از حكم فیفا شدنی نیست
این در حالی است كه اطلاعات ثبت شده در سایت‌های خبری نشان می‌دهد نوراللهی و عالیشاه درست در همان روز اول نقل‌و‌انتقالات زمستانی با تراكتورسازی امضا كرده‌اند و به همین دلیل هم كارت بازی آنها قبل از دیدار با پرسپولیس باطل شده است. البته این اطلاعاتی است كه فقط در سایت‌های خبری به ثبت رسیده و هیات فوتبال تبریز می‌تواند صحت آن را تایید یا تكذیب كند. این البته امكان ندارد چون این دو بازیكن در اولین روز پنجره نقل‌وانتقالات نیم‌فصل دوم با تراكتورسازی قرارداد بستند. روابط عمومی باشگاه تراکتورسازی تبریز روز 15دی‌ماه95 عكس‌ها و خبر مربوط به امضای قرارداد این دو بازیكن در هیأت فوتبال را منتشر كرد. این درست همان روزی است كه حكم فیفا از آن تاریخ قرارداد بستن بازیكنان با این تیم را ممنوع اعلام كرده است، یعنی چهارم ژانویه2017. اگر قرار باشد در فدراسیون جزییات این قرارداد مورد بازبینی قرار بگیرد و تاریخ آن یك روز قبل از حكم فیفا اعلام شود، چون اصلا فصل نقل‌وانتقالات یك روز قبل از این تاریخ هنوز آغاز نشده بود و هیچ تیمی نمی‌توانست قراردادی با بازیكن موردنظر خود ثبت كند. این دو بازیكن پیش از امضای قرارداد با تراكتورسازی به توافق رسیده بودند اما عملا بازیكن پرسپولیس محسوب می‌شدند و بازیكن آزاد نبودند.

 یادآوری پرونده عماد رضا و پروپئیچ
شایعات درباره همكاری‌های این‌شكلی فدراسیون فوتبال در اینجور موارد سابقه‌هایی هم دارد. هواداران پرسپولیس و روزنامه هواداری و ارگان این باشگاه در مقطعی فدراسیون و سازمان لیگ را متهم كرده بودند كه قرارداد عماد رضا، بازیكن عراقی سپاهان را بعد از پایان فصل نقل‌وانتقالات به ثبت رسانده بود. همین شایعات درباره قرارداد پروپئیچ با استقلال هم شنیده شد و ادعاهایی مطرح شد مبنی بر چشم‌پوشی فدراسیون روی آنچه كه از آن به‌عنوان غیرقانونی بودن قرارداد این بازیكن یاد شد. برخی مدعی شده بودند پروپئیچ چون در یك نیم‌فصل برای تیمی از آلبانی بازی كرده است نمی‌توانسته به قرارداد استقلال در بیاید. حتی باشگاه ذوب‌آهن هم از حضور این بازیكن در استقلال شكایت كرده بود چون اولین بازی رسمی این بازیكن مقابل این تیم بود.

همشهری ورزشی

۳ ۲  
آی اسپورت
2017-02-25 17:41:00
نظر دهید

۲ نظر
یوسف
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۸:۵۲
فک کنم منظورش از حل مشکل سربازا اجازه پیوستنشون به تیم دیگه ای باشه نه حضورشون تو تراکتور
۱
آرش
يكشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۱:۴۲
شوخی نکنید
تاریخ اعلامی فیفا، بر اساس اعلام قبلی فدراسیون بوده که پنجره نقل و انتقالات رو اعلام کرده بوده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر