فهرست
چرا به کمال و ماهینی اجازه بازی می‌دهند؟
چرا به کمال و ماهینی اجازه بازی می‌دهند؟

چرا به کمال و ماهینی اجازه بازی می‌دهند؟

آی اسپورت - کمال کامیابی نیا فصل گذشته کتف آسیب دیده خود را جراحی کرد و بعد از جراحی نیز مراقبت ها و درمان‌های لازم را انجام داد. او در آستانه این فصل به خاطر شیرجه زدن در استخر دوباره با مشکل دررفتگی کتف مواجه شد اما بعد از مدتی برگشت و به خاطر از دست ندادن تیم ملی بازی کرد. کمال در هفته دوم لیگ و بازی با فولاد هم دوباره با مشکل دررفتگی کتف مواجه شد اما خیلی زود برگشت تا بازی‌های حساس تیمش را از دست ندهد. او در بازی با نود ارومیه برای سومین بار با مشکل دررفتگی کتف مواجه شد اما خیلی زود کتف این بازیکن را جا انداختند تا به تمرینات برگردد و به حضور در بازی با السد امیدوار شود.

با این حال پرسشی که حالا ایجاد شده این است که چرا هافبک دفاعی پرسپولیس مدام با این مشکل مواجه می شود؟ آیا جراحی انجام شده روی کتفش درست و دقیق نبوده یا  مراحل درمانی پس از جراحی ناقص انجام شده؟ اگر تصور کنیم هیچ کدام از این مراحل مشکل نداشته باید به مساله کوتاهی کادر پزشکی پرسپولیس اشاره کنیم و اینکه چطور هر بار به او اجازه می دهند تا خیلی زود به تمرینات برگردد و همچنان مستعد آسیب دیدگی باشد. واقعیت این است که کادر پزشکی پرسپولیس براساس اصول و رویه پزشکان ورزشی با بازگشت سریع کامیابی‌نیا به میدان و تمرینات مخالفت کند و حتی کمبود بازیکن و محرومیت باشگاه نیز نباید مانع این اتفاق شود.

در واقع حتی اگر کادر فنی، کادر پزشکی را وادار به این کند که کمال سریعتر برگردد، کادر پزشکی باید با نامه و ارائه گزارش، مدیریت باشگاه را در جریان بگذارد و آنگاه باشگاه است که می تواند کادر فنی را به خاطر به خاطر انداختن سلامت بازیکن بازخواست یا مواخذه کند.

این مساله در مورد حسین ماهینی هم تا حدودی مصداق داشت و باعث شد تا این بازیکن در مهمترین و حساس ترین مقطع فصل با مصدومیتی سخت مواجه شود. حسین ماهینی قبل از پارگی رباط صلیبی با مشکل مصدومیت و کشیدگی از این ناحیه مواجه بود و به شهادت کاپیتان تیمش با درد تمرین و بازی می کرد. با این حساب کادر پزشکی پرسپولیس حتی اگر خود این بازیکن و کادر فنی می‌خواستند، نباید اجازه بازی به ماهینی در دربی را می‌داد چرا که از دست دادن آن یک بازی بهتر از این بود که شش تا هشت ماه دور از میدان باشد و تیمش را در آستانه مهمترین بازی‌های آسیایی باشگاه تنها بگذارد.

حالا کمال کامیابی‌نیا همچنان با خطر مصدومیت و در رفتگی کتف مواجه است و به تمرینات برگشته در حالی که کادر پزشکی پرسپولیس بعد از اولین باری که این اتفاق افتاد باید مطمئن می شدند چنین حادثه ای تکرار نخواهد شد. هر چند کادر پزشکی پرسپولیس نمی تواند روبروی کادر فنی بایستد و اجازه بازی به کمال را ندهد اما می تواند وظیفه خودش را درست انجام دهد و با ارائه گزارش به مدیریت باشگاه اعلام کند این بازیکن با چنین شرایطی مجوز بازی ندارد و تا زمانی که کتفش به صورت اصولی درمان نشده، نباید در تمرینات و مسابقات حضور داشته باشد.

جالب اینکه در بازی با نود ارومیه و در همان دقیقه یک کمال مصدوم شد و بعد از طول کشیدن برگشتش به زمین تصور می شد دوباره ماجرای بازی با فولاد تکرار شده که این اتفاق نه آن زمان بلکه در اواسظ نیمه دوم رخ داد و کامیابی‌نیا مجبور به ترک زمین شد. در زمان بیرون رفتن کامیابی نیا از زمین او در حالی که درد زیادی را تحمل می کرد سرش را پائین انداخته و خجالت می‌کشید که نکند در این موقعیت دشوار و حساس تیمش را تنها گذاشته باشد. در آن لحظه مسلما او به بازی با السد فکر می کرد و اینکه مثل بازی رفت این مصاف بزرگ را از دست بدهد به همین خاطر با مرور اتفاقات منجر به مصدومیتش خجالت زده و شرمسار به نظر می رسید.

گفته می‌شود بعد از در رفتن کتف و در دفعات دوم و سوم، درد ناشی از در رفتن و جا انداختن قابل مقایسه با دفعه اول نیست اما پرسپولیسی‌ها و بدتر از همه خود کمال و برانکو باید هر بازی مراقب باشند کتف این بازیکن کار دست تیم ندهد.

ایران ورزشی

۲ ۳  
آی اسپورت
2018-10-20 20:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
ساشا باتیستوتا
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷، ۲۱:۰۰
ببخشید مثل استقلال یه وانت بازیکن نخریده ؛ بفهم نفهم بازیکن نداره!!!!!!!!!
كسري
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷، ۲۲:۴۳
باشه براي خوش امد تو كمال به اضافه ي منشا و سيد جلال و شجاع هم كه مصدوميت دارن و بشار هم كه مادرش به رحمت خدا رفتهبازي نميكنن بعد اونموقع عمه ي جنابعالي مياد بازي ميكنه.وقتي ميگيم بايد مجسمه ي اين بازيكنها و مربي هارو بسازن بخاطره همين غيرتي كه دارن و با مصدوميت بازي ميكنن هستش .درد و بلاشون بخوره سر كسي كه اين بلا رو سر تيم اورد.
.
يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۲۰
واقعا چرا به فکر کس دیگه ای نرسید؟ چطوره خلیل زاده که گردنش درد میکنه هم استراحت کنه، بشار هم که عزاداره، سیدجلال هم که مچ پاش درد داره واسه که خوشتون بیاد همینطوری علیپور هم بذاره بیرون تا از مصدومیت احتمالی جلوگیری کنه!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر