فهرست
هشت نکته از ایران-اسپانیا؛ نبرد بین مغز و قلب
هشت نکته از ایران-اسپانیا؛ نبرد بین مغز و قلب

هشت نکته از ایران-اسپانیا؛ نبرد بین مغز و قلب

 آس اسپورت - یک - آن لحظه که لحظه ما بود. دست و پا و چنگ و دندان برای مهار توپ. آنقدر با همه وجود که داور هند رامین راضاییان را ندید. شاید حیف‌اش آمد این قاب را خراب کند. قابی که از دیشب همه را هوایی کرده و هی نوشته‌اند اما باز حق مطلب ادا نشده. بروید تاویل‌‎ها و تشبیه‌ها را ببینید .

1
1

 

دو - همه ما توی این حلقه شادی بودیم. آن جلو سعید عزت می‌دوید و دست‌مان به او نمی‌رسید که نگهش داریم و بوسه‌ای به گونه‌اش بزنیم و سهم خودمان را ادا کنیم. هی فکر می‌کنم به کمک داوری که بین وظیفه و شور یک ملت خسته‌جان دومی را انتخاب می‌کرد. اما نشان به این نشان. بازی پرتغال ...دوباره.

2
2

 

سه - این شیرجه با یکی دو میلیمتر اختلاف می‌توانست تاریخ را عوض کند. تاریخی که یک سمت‌اش مهدی طارمی ایستاده. بازیکن فوق‌العاده‌ای وظیفه‎اش حضور در تیمی است که در حد استعداد متحیرکننده‌اش باشد. برای اینکه ببینید روزگار شانسهای قبلی ما را یک جای دیگر صاف می‌کند، این صحنه را تماشا کنید.

3
3

 

چهار - مردم جوری وحید امیری را دوست دارند که انگار بچه از آب و گل درآمده‌شان است. از اینکه وحید چقدر گل است می‌گذریم ولی دوباره برمی‌‎گردیم به همینجا که حسابی بودن چقدر در رشد موثر است. او در بازی اسپانیا هم ستاره تیم ملی بود و‌ با ۴۸ استارت بیشترین استارت را در بین ملی‌پوشان داشت.

4
4

 

پنج - طعنه. طعنه . دو بازی 90 دقیقه‌ای شاید برای پایان تمسخر کافی باشد. ما حالا حداقل یک دروازه‌بان درجه یک(نزدیک به سطح جهان) داریم. حتی اگر آن گل‌ها و شوتها رو خورده باشد (چون همه گلرها گل می‌خورند، شوت هم). در مرور درس‌های پایه فوتبال به اینجا می‌رسیم: گلر گل می‌خوره.

5
5

 

شش - این چشم باز را از کجا هدیه گرفته‌ایم؟ سیدمجید حسینی جوانترین بازیکن این میدان بود و یکی از بی‌اشتباه‌ترین بازیکنان کازان. انگار که به دنیا آمده مدافع وسط باشد. بچه‌های پیروزی با اسمش پز می‌دهند. دمت گرم سید مجید. دم مربی‌هات هم گرم.

6
6

 

هفت - حتی اگر یک چیزهایی در رامین باشد که دوستش نداشته باشیم نمی‌شود از بازی‌های خوبش یاد نکرد. دفاع راست قراربود پاشنه آشیل ما باشد اما نشد. رامین متمرکز و جنگنده، عین سربازهای اسپارتی که موهایش را مثل آنها آرایش کرده؛ اگر کمی شانس داشت دومین پاس گل جام مال او بود.

7
7

 

هشت - نوشتن از تیم ملی کامل نمی‌شود مگر با یادآوری و ستایش از کاری که کی‌روش در این تیم به سرانجام رسانده. البته هنوز از رفتارش راضی نیستیم اما این وقت‌ها فکر می‌کنیم نکند اشتباه کرده باشیم. بین قلب و مغز آخرش همیشه کی‌روش برده. اتفاقا از راه قلب ولی با مغز. لعنتی.

8
8

۱۰۲ ۳  
آی اسپورت
2018-06-21 17:01:00
نظر دهید

۳ نظر
محمد
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۱۳
برید بازی استرالیا - دانمارک رو ببینید. استرالیا یک سر و گردن از دانمارک سرتره. فوتبال به این می گن نه 90 دقیقه دفاع اتوبوسی!
تو جام ملت ها ما جلوی استرالیا، ژاپن و کره جنوبی اصلا شانسی برای قهرمانی نداریم!
عیار تیم ایران اونجا خیلی بهتر مشخص می شه!
مارال
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۲۹
از اشک های طارمی و آزمون تا بغض عزت الهی، بیزاااااارم!
حتی با بغضشونم اشکم در میاد !
کامران
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۳۲
بهتره بعد جام جهانی مربی از هلند بیاریم تا از شر فوتبال دفاعی کیروش راحت بشیم و مثل آدم بازی کنیم و مجبور نباشیم از آقای گل لیگ هلند در دفاع استفاده کنیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر