فهرست
تخفیف 300میلیونی: هزینه انتقال شجاعیان چقدر بود؟
تخفیف 300میلیونی: هزینه انتقال شجاعیان چقدر بود؟

تخفیف 300میلیونی: هزینه انتقال شجاعیان چقدر بود؟

آی اسپورت - هزینه رضایتنامه داریوش شجاعیان برای استقلال، آنقدر زیاد بود که او را تبدیل به گرانقیمت‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران کند. حداقل به صورت رسمی، هیچ بازیکنی با رضایتنامه یک و نیم میلیاردی و مبلغ قراردادی سنگین، به یک باشگاه نرفته بود و ارقام بالای دو میلیارد، فقط در شایعات مطرح می‌شدند. استقلالی‌ها در این انتقال میلیاردی، مجموعا 300 میلیون تخفیف گرفته‌اند.

قرار بود رقم انتقال شجاعیان به استقلال، یک میلیارد و 700 میلیون باشد که باشگاه گسترش فولاد راضی شد 200 میلیون به آبی‌های تهران تخفیف دهد. مبلغ قرارداد شجاعیان هم فصل پیش با گسترش فولاد، 850 میلیون بود که این فصل به 950 میلیون می‌رسید. شجاعیان هم راضی شد صد میلیون به استقلال تخفیف دهد و با همان مبلغ 850 میلیونی فصل پیش، با آن‌ها قرارداد ببندد. البته در سال‌های بعد، با افزایش 20 درصدی سالیانه قرارداد او میلیاردی می‌شود.

با این شرایط، انتقال شجاعیان این فصل مجموعا دو میلیارد و 350 میلیون برای استقلال هزینه داشت. هزینه‌ای که شاید فشارها روی خرید جدید آبی‌ها را هم افزایش دهد. شجاعیان باید فصل بعد ثابت کند ارزش سرمایه‌گذاری سنگین استقلال را داشته و پولی که برایش پرداخت شده، عاقلانه بوده است.

۵۶ ۲۴  
آی اسپورت
2017-06-19 15:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲۴ نظر
شاهین پرسپولیسی
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۲۹
خارج از کری خوانی خوشحالم گرانترین بازیکن تاریخ لیگ برتر ایران همشهری من است. درود بر بچه های نورآباد ممسنی ❤❤
رضا
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۵۵
علت هزینه سنگین 3 میلیاردی استقلال برای شجاعیان چیست ؟

انحراف افکار عمومی و‌فراموشی آبروریزی ملی و سنگین ترین شکست تاریخ تیم های ایرانی در آسیا توسط استقلال
در جواب رضا
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۲۷
به حمدالله به هدف موردنظر رسیدند هههه
من در نهایت دوست ندارم داریوش در استقلال نابود شود. امیدوارم تلف نشه
رضا
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۳۲
رضا کوچولو شما نبودین با اون بهترین خرید تاریخ بایرن و اسطوره استیل آذین با اون همه ادعا تو قطر 5تا از الغرافه خوردین،؟؟؟؟؟ تازه ما تو بازی با العین تو زمین اصلا هافبک نداشتیم.
خاطرات دسته سه
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۰۴
اینجاس که تیم حکومتی تاج سابق نشون میده حتی اگه دوران مموتی و عزیز محمدی هم به سر رسیده باشه باز دست حکومت بر سر این تیم حقیر و طرفداران متوهم و در اقلیتش هست!
morteza
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۳۰
این پول کاملا کار درست و حرفه ای هست که باید در فوتبال ما نهادینه بشه. اینکار هزینه نیست، سرمایه گذاری در ورزش هست. اگه قرار باشه یه بازیکن خارجی بیاریم، همین پول رو میگیره، بازیشو بکنه یا نکنه،میره،پشت سرشم نگاه نمیکنه. این پول به یه بازیکن نرسیده، که اگرم خوب بازی نکنه حدررفته باشه. قسمت اعظم پول به باشگاهی رسیده که بتونه چند نفر دیگه مثل اون پرورش بده. اتفاقا باید از اینچنین قراردادی حمایت کرد. نه انتقاد.
هادی
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۳۱
اولا این فصل 500 ملیون رضایت نامه + 850 میگیره که کلا میشه 1 میلیارد و 350 یعنی ارزون تر از کاوه رضایی و 10 تا بازیکن های پرسپولیس .. و بقیه ی رقم هم هر سال از حقوق خودش در واقع کم میشه چون الان بازیکنایی مثل شجاعیان سالی 1 و 800 رو حداقل میگیرند .. منشا 2 میلیارد و 400 آب خورده برای پرسپولیس
morteza
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۵۵
الان دقیقا همین پول منشا به یه باشگاه داخلی مثل گسترش بره و صرف توسعه فوتبال کشور بشه بهتره یا گیر یه بازیکن خارجی مثله منشا بیاد و گیرم چندتا گلم بزنه و سال بعد بره کشورش؟
م.
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۵۷
قرارداد منشا 350 هزاردلاره! دو میلیارد رو از کجا اوردی؟
در پرسپولیس هیچ بازیکنی دومیلیاردی قرداد نبسته و نخواهد بست!
این رقم هم از طرف باشگاه تایی شد و هم از طرف خود منشا.
ترکیب سنتی و صنعتی
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۵۸
شماها عین هم هستین. ناف شما را با مغلطه بریده اند. یک میلیارد و نیم تا پایان امسال به حساب باشگاه گسترش واریز می شود و امروز ۶۰۰ میلیون واریز شد‌. اینم اضافه کن دو بازیکن تاپ امید استقلال به انتخاب گسترش راهی این تیم می شوند. ترکمانچای هم اینجوری نبوده است هههه
5
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۵۸
خود نصیرزاده امروز مصاحبه کرده گفته 1/5 میلیارد از استقلال گرفتیم

بعد شما می گی 500 میلییون رضایت نامشه ؟؟؟؟
مسعود
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۳۴
بازیکن جوان دادند بجاش
۴ ۱
اون دو تا بازیکن امید رو به عنوان
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۲۹
اشانتیون دادند هههه
K
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۳۶
علت هزینه سنگین 3 میلیاردی استقلال برای شجاعیان چیست ؟

انحراف افکار عمومی و‌فراموشی آبروریزی ملی و سنگین ترین شکست تاریخ تیم های ایرانی در آسیا توسط استقلال
در فیفا آشنایانی دارم
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۳۸
در گسترش نیز آشنایانی داشتم و توانستم تخفیفاتی بگیرم
حامد
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۴۹
یادمون نمیره پرسپولیس واسه خریدن خلتعبری از تیم اماراتی چه هزینه ای متقبل شد. 1 میلیون دلار صرفا واسه رضایت نامه! همین مبلغ رضایت نامه دو برابر کل هزینه هایی هست که استقلال واسه شجاعیان پرداخت کرده. عجیبه که رسانه ها به این زودی فراموش کردن
۸ ۳
در جواب حامد
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۵۵
اگه یادت نیست بهت بگم خلعتبری با دلار دولتی که آن زمان هزار تومان بود به ایران برگشت. ۸۵۰ هزار دلار که ۸۵۰ میلیون بود. شجاعیان گرانترین بازیکن لیگ
امير
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۵۸
اونجا بحث ملي بود كه بازيكن تو ليگ جعليشون بازي نكنه
حالا اين كجا و آن كجا
سیروس
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۱۳
گل پسر رسانه ها فراموش نکردند ، یا شما فراموشکارید یا سنت به 10 سال نرسیده. دلیل پرداخت رضایت نامه یک میلیاردی خلعتبری مسائل غیر فوتبالی بود. امارات اسم لیگش را گذاشت خلیج عربی. تمام بازیکنان ایرانی بدون قرارداد خارج شدند . تمام مردم ایران راضی بودند و تلاش میکردند مبلغ رضایت نامه خلعتبری تامین بشه که در لیگی با عنوانی مجعول و ضد ایرانی بازیکنی از ما حضور نداشته باشه. شما فراموش کردید که اسطوره قلابی استقلال، جناب فرهاد مجیدی تنها ایرانی وطن فروشی بود که به خاطر دلارهای اماراتی ها حاضر بود عکس شیخ بی خاصیت اونها را زیر پیراهنش بپوشه و بعد از گل ببوسدش. همون شیخی که رئیس باشگاه الاهلی بود، شریک تجاری فرهاد خانتون بود، و طراح نام خلیج عربی برای لیگ امارات بود. عزیزم هر کسی غیرت داشت تمام تلاشش را کرد که خلعتبری را از اون لیگ آزاد کنند. لطفا حرفی نزنید آدم شاخ در بیاره.
5
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۵۶
تیمی که تو آسیا 6 تا 6 تا می خوره و ابروریزی ملی می کنه

فقط 3 میلیارد خرج یک بازیکن می کنه !
ایرانی
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۲۳:۳۲
بنظرم پرسپولیس باعث بالا رفتن قیمت بازیکنان شد پارسال هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برا جذب امیری اقدام کردند پرسپولیس قیمت بیشتر داد امیری را جذب کرد مدیران استقلال هم خواستن کم نیارن سر کاوه رضایی و کنعانی زادگان قیمت را بالا بردند... بازم این نوع انتقال بهتره سرمایه به یه باشگاهی برسه که برا رده های پایه هزینه بشه بهتره تا صرف بازیکنان بدرد نخور بشه...
۲ ۱
Sirous
چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۵۲
نظرت کاملا محترمه اما فقط واسه خودت. شما با این قدرت تحلیلت احتمالا تئورسین بنگاههای اقتصادی معتبر دنیا نیستید؟
مهندس
سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۳۶
بشین تا جبران کنه!!
۱
مهندس
سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۳۶
بشین تا جبران کنه!!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر