فهرست
آنالیز فنی:شوتزن مثل تاتنهام، گلزن مثل لیورپول
آنالیز فنی:شوتزن مثل تاتنهام، گلزن مثل لیورپول

آنالیز فنی:شوتزن مثل تاتنهام، گلزن مثل لیورپول

آی اسپورت- تاتنهام در مجموع در 3 بازی آخر خانگی اش در لیگ برتر 85 شوت به سمت دروازه زده است. یعنی حدودا در هر بازی 28 شوت، یا هر 3 دقیقه و 11 ثانیه یک شوت. درست است که 3 بازی آخر مقابل برنلی، هال سیتی و سوانسی بوده، اما آمار این تیم در بازی های دیگر هم قابل قبول بوده است. این فصل هیچ تیمی در لیگ برتر به اندازه تاتنهام شوت نزده است. اما جالب اینجاست که از نظر گل های زده این تیم در رده پنجم است، بیشترین گل زده هم مربوط به لیورپول است.

1
1

تاتنهام این فصل بیشتر شوت می زند

تاتنهام فصل گذشته شوتزن ترین تیم لیگ برتر بود. اما چون فصل گذشته آن ها در کورس قهرمانی و رقیب اصلی لستر برای قهرمانی بودند این موضوع زیاد تعجب آور نبود. فصل گذشته فقط سیتی از آن ها بیشتر گل زده بود. آن هم فقط 2 گل بیشتر. این فصل اما تاتنهام حتی بیشتر از فصل گذشته شوت می زند، میانگین 18.7 شوت در هر بازی، فصل گذشته این میزان 17.3 بود. با وجود این اما آمار گلزنی شان از فصل قبل بدتر شده است. میانگین گل زده در هر بازی برای آن ها در فصل قبل 1.8 و این فصل 1.7 است.

تا قبل از دربی مرسی ساید لیورپول در هر بازی به طور میانگین 18.4 شوت زده بود و میانگین 2.5 گل زده بود. تاتنهام برای زدن یک گل 11 شوت نیاز دارد و لیورپول 7.4 شوت. در بازی با بورنموث قرمزهای مرسی ساید از 10 شوت 3 گل زدند و در بازی با آرسنال از 16 شوت 4 گل.

2
2

لیورپول ها مرد عمل، تاتنهامی ها تکیه بر تئوری

یک دلیل اصلی این که تاتنهام گل های کمتری می زند این است که هویت بازیکنانی که این کار را انجام می دهند تغییر کرده است. فصل گذشته هری کین در لیگ برتر بیشترین گل زده را داشت، 158 بار شوت زده بود، نفر بعدی سرخیو آگوئرو با 119 شوت بود. کین همچنین با 25 گل زده بهترین گلزن فصل گذشته بود. این فصل اما او تنها 35 شوت زده و دلیل اصلی اش مصدومیتش بوده است. او فصل گذشته هر 21 دقیقه یک شوت می زد و این فصل تا اینجای کار هر 29 دقیقه یک شوت زده است. کین بهترین گلزن تاتنهام است. چون از همین 35 شوتی که زده 7 تای آن وارد دروازه شده است. اما هم تیمی هایش شوت های زیادی زده اند وکمتر آن ها گل شده است.

کریستین اریکسن اما این فصل 67 شوت زده است. مقابل برنلی او 7 شوت زد، 2 شوت بیشتر از کین. اما او فقط 5 گل زده است. در لیورپول اما سادیو مانه 7 گل از 37 شوت زده، آدام لالانا 6 گل با 24 شوت زده، روبرتو فیرمینیو 5 گل از 45 شوت زده و فلیپه کوتینیو 5 گل از 49 شوت زده است. اوضاع همه این ها از اریکسن بیشتر است.

3
3

شوت های بیرون از محوطه جریمه، بی فایده

دلیل این که تاتنهام بیشتر از لیورپول شوت زده این بوده که شوت هایشان بیشتر از بیرون محوطه جریمه بوده است. فلسفه تاتنهام درباره شوت زدن همین است. مثلا توپچی ها ترجیح می دهند قبل از شوت زدن فضا را آماده کنند، به همین دلیل شوت های کمتری زده اند. آن ها این فصل 75 بار کمتر از تاتنهام شوت زده اند و برای زدن هر گل 6.4 شوت نیاز داشته اند. اما حدود 50 درصد شوت های تاتنهام در این فصل از بیرون محوطه جریمه بوده است. 160 شوت از 318 شوت. لیورپول 113 شوت از بیرون محوطه جریمه زده که 38 درصد کل شوت هایش است. اما این 160 شوت تاتنهام تنها یک بار وارد دروازه شده و آن هم شوتی بوده که اریکسن در بازی با چلسی زده است. لیورپول هم 7 بار گل زده است.

4
4

قرمزها بیرون و تاتنهام داخل خانه قوی هستند

شوت های زیادی که تاتنهام می زند در خانه برایشان مفید بوده و در وایت هارت لین توانسته اند شوت های خوبی بزنند. تاتنهام در شرایطی به استقبال کریسمس می رود که تا اینجا بیشتر از هر تیمی در خانه امتیاز گرفته است، 23 امتیاز از 9 بازی. دلیل اصلی اش این است که آن ها با 196 شوت بر حریفان سلطه داشته اند، تقریبا 21.8 شوت در هر بازی. حتی اگر شوت های اول این تیم در بازی های خانگی گل نشود، بعدی ها گل می شوند. در خانه آن ها از هر 10.3 شوت یک گل زده اند. اما در بازی های بیرون از خانه اوضاع متفاوت است و آن ها از 8 بازی تنها 10 امتیاز گرفته اند، در هر بازی هم میانگین 15.3 شوت زده اند و برای هر گل به 12.2 شوت نیاز داشته اند.

آمار داخل و بیرون از خانه لیورپول اما متعادل تر است. در خانه آنها از هر 7.2 شوت یک گل زده اند و بیرون از خانه برای هر گل 7.5 شوت نیاز بوده است. به همین دلیل است که قرمزها در خانه و بیرون از خانه بهتر گل می زنند و تاتنهام در خانه بسیار قوی تر است.

 

۴    
آی اسپورت
2016-12-20 20:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر