فهرست
هدف بعدی آقای رکورد؛ افسانه پنجم
هدف بعدی آقای رکورد؛ افسانه پنجم

هدف بعدی آقای رکورد؛ افسانه پنجم

آی اسپورت - تعداد کم گل‌های رد و بدل شده در لیگ برتر، هر ایرادی که داشته باشد باعث ثبت رکوردهای جالبی در فوتبال ایران شده است. در یک دهه اخیر، هیچ تیمی در لیگ‌های بزرگ آسیا مثل کره جنوبی، ژاپن، چین، عربستان و قطر نتوانسته فصل را با میانگین کمتر از نیم گل خورده در هر بازی به پایان برساند. یعنی تیم در هر دو بازی، یک بار دروازه‌اش باز شود. اتفاقی که در لیگ ایران، توسط سه تیم مختلف افتاده. با این حال، رکوردی که پرسپولیس ثبت کرده و این فصل نشان داده قصد ادامه‌اش را دارد، با استانداردهای لیگ برتر ایران هم شگفت انگیز است.

در تاریخ 18 دوره قبلی لیگ برتر، 3 تیم توانسته‌اند فصل را با میانگین حداکثر 0.5 گل خورده در هر بازی به پایان برسانند. استقلال خوزستان، لیگ پانزدهم با 14 گل خورده در 30 بازی به این رکورد رسید. فصل پیش، استقلال هم در 30 بازی 13 گل خورد. پرسپولیس اما، در 4 فصل مختلف توانسته به این رکورد برسد! لیگ سیزدهم، آن‌ها برای اولین بار با 15 گل خورده در 30 بازی چنین رکوردی بدست آوردند. لیگ شانزدهم 14 گل خوردند و لیگ هفدهم و هجدهم را هم با 15 گل خورده به پایان رساندند.

پرسپولیس 4 بار، در 6 فصل اخیر توانسته چنین آمار دفاعی داشته باشد. آن‌ها این فصل هم هفته اول لیگ را، بدون حتی یک شوت داخل چارچوب از حریف آغاز کردند و قدم اول را برای ادامه این روند خوب برداشتند. جالب اینکه آمار قبلی پرسپولیس، توسط دو مربی مختلف یعنی دایی و برانکو به ثبت رسیده و این فصل، پرسپولیس مربی جدیدی به نام کالدرون دارد. نیلسون و بیرانوند، دروازه‌بان‌های این دو مقطع بودند و مدافعین متفاوتی مثل بنگر، انصاری و شجاع خلیل‌زاده در پست مدافع میانی به میدان رفتند. تنها نقطه مشترک هر 4 فصل پرسپولیس یک نام است. جلال حسینی، که هم در تیم دایی بازی می‌کرد و هم 3 فصل اخیر، کاپیتان پرسپولیس در دوران هت‌تریک قهرمانی بود.

حسینی دیشب برای هفتمین بار، بهترین مدافع فوتبال ایران شد. البته حدود 4 سال، برترین‌های فوتبال ایران انتخاب نشدند وگرنه سیدجلال، می‌توانست عنوان‌هایش را دو رقمی کند. با این حال، او در فکر ثبت رکوردی عجیب در فوتبال است. اینکه برای پنجمین بار، فصل را با میانگین یک گل در هر دو مسابقه به پایان برساند. آقای رکوردها، هنوز آمارهای جدیدی برای خلق کردن دارد.

نود

۳    
آی اسپورت
2019-08-25 22:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر