فهرست
دو تا سیامک لازم است
دو تا سیامک لازم است

دو تا سیامک لازم است

آی اسپورت – در بازگشت به لیگ ایران، پرسپولیس بازی معوقه‌اش برابر نساجی را در زمین باتلاقی ورزشگاه وطنی قائم‌شهر برگزار کرد و با تساوی یک - یک متوقف شد. به هر حال 2 امتیاز از کف تیم یحیی گل‌محمدی رفت، اما این بازی نکات خاص خودش را داشت.

1- مهم‌ترین مسئله در جدال قائم‌شهر، انرژی و نیروی فراوانی بود که پرسپولیسی‌ها برای پیروزی گذاشتند. شاید انتظار می‌رفت نایب‌قهرمان دل‌شکسته آسیا بعد از شکست خوردن در نیمه اول این بازی، آن هم در زمین خراب و شرایط بد جوی وا بدهد، اما پرسپولیس در نیمه دوم نمایش توفانی داشت و به واقع بدشانس بود که بیشتر از یک گل نزد. این همه میل به پیروزی در شرایطی است که قرمزها 4 دوره پیاپی قهرمان لیگ برتر شده‌اند، اما در چنین روزی نشان دادند اهل کوتاه آمدن نیستند و چشم به «گلات» دوخته‌اند.

2-  گل تساوی‌بخش پرسپولیس روی ضربه سیامک نعمتی و مختصر تأثیر احمد نوراللهی در دهانه دروازه به ثبت رسید. شوت نعمتی تقریبا از همان زاویه و شرایطی زده شد که این بازیکن در فینال لیگ قهرمانان آسیا صاحب موقعیت شد، اما خب آنجا ضربه او دقیق نبود. بعد از فینال خیلی‌ها از یحیی گل‌محمدی ایراد گرفتند که چرا نعمتی را به جای شیری در پست دفاع راست بازی نداد. او در آغاز مسابقه با نساجی چنین کرد، اما در نیمه دوم ناچار شد با تعویض پهلوان و عالیشاه فانتزی‌باز، از نعمتی قدرتی در خط میانی سود ببرد؛ تغییری که جواب هم داد و سیامک بعد از ساختن گل اول حتی تیر دروازه حریف را هم لرزاند. کاش می‌شد پرسپولیس 2 تا سیامک نعمتی عین هم داشته باشد؛ یکی را در دفاع راست بازی بدهد و دیگری را در پست وینگر!

3-  در فوتبال مرز بین بهشت و جهنم خیلی باریک است. فقط خدا می‌داند اگر پاس به عقب ناشیانه مهدی شیری که در آب گیر کرد تبدیل به گل دوم نساجی می‌شد و پرسپولیس می‌باخت چه اتفاقی رخ می‌داد. آن صحنه اما با هوشیاری حامد لک و جلال حسینی به خیر گذشت تا شیری دقایقی بعد با یک ارسال بلند، روی گل تساوی‌بخش تیم تأثیر بگذارد. قطعا حال شیری الان نسبت به قبل از بازی با نساجی بهتر است. در فوتبال ثانیه‌ها، سانتی‌مترها سرنوشت را تعیین می‌کنند.

 4-  در صحنه‌ای که شیری اشتباه کرد، نوع پوشش جلال حسینی بسیار آموزنده بود. او درنهایت وظیفه‌شناسی و با احتیاط کامل از بدنش برای پوشش فضای پشت سر حامد لک کمک گرفت و موفق شد تیمش را در بازی نگه دارد. حسینی یک نعمت بسیار بزرگ برای پرسپولیس است. بدون او آیا این همه موفقیت ممکن بود؟

5-  نهایتا باید به آرمان رمضانی اشاره کرد که همچنان گزینه اول و اصلی یحیی گل‌محمدی برای تعویض و تغییر جریان بازی است. حالا نوع اثرگذاری او در بازی پرسپولیس به‌طور کامل مشخص شده؛ اینکه در نبردهای هوایی از جثه‌اش کمک بگیرد و بین بقیه عناصر تهاجمی توپ پخش کند. شبیه این کار را با کیفیت بالاتر، 2 سال پیش بودیمیر برای پرسپولیس انجام می‌داد. به هر حال رمضانی روی تک گل پرسپولیس برابر نساجی مؤثر بود و دیگر شوت سرکشی هم که به تیر دروازه خورد، باز روی مداخله او زده شد.

۱۶ ۱  
آی اسپورت
2020-12-28 00:34:00
نظر دهید

۱ نظر
رضا کیان
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹، ۱۸:۳۲
آقای رسایلی بس کنید انقدر این شیری فلک زده رو تحقیر نکنید این روش کار شما حقیقتا غیر حرفه ای و غیر انسانیه بس کنید لطفا این بنده خدا رو انقدر زیر فشار نگذارید علت قهرمان نشدن شما توی آسیا شیری نیست علتش رو در جاهای دیگه پیدا کنید کمی رشد کنید بزرگ شید این رفتارها مال یک آدم بزرگ نیست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر