فهرست
پیراهن تیم ملی؛ اختصاصی یا از پیش طراحی شده؟
پیراهن تیم ملی؛ اختصاصی یا از پیش طراحی شده؟

پیراهن تیم ملی؛ اختصاصی یا از پیش طراحی شده؟

آی اسپورت – شب گذشته از لباس دوم تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 روسیه رونمایی شد. نخستین موردی که در طراحی این لباس جلب نظر می‌کرد، طراحی نسبتاً ساده با اندک تغییر نسبت به لباس قرمز رنگ گذشته تیم ملی بود. با وجود تمامی حواشی که حول طراحی پیراهن تیم ملی به وجود آمد، به نسبت این طراحی در عین سادگی، معقول‌تر بود.

 

1
1

اما نباید بی توجه به این نکته بود که این البسه از روی مجموعه‌های معمول آدیداس خریداری شده. آدیداس برای فصل آینده فوتبالی خود ۵مجموعه طراحی کرده که با نام‌های: Condivo ,Regista ,Squadra ,Tabela ,Entrada نامگذاری شده‌اند. لباسی که تیم ملی ایران در مقابل ازبکستان از آن رونمایی کرد، از مجموعه Condivo18 شرکت آدیداس سفارش داده شده که طراحی اختصاصی برای تیم ملی نیست و صرفاً مسئولین فدراسیون فوتبال با درج دو استیکر فدراسیون فوتبال و یوزپلنگ درون دایره زیر یقه، سعی در هویت بخشیدن به پیراهن‌های تیم ملی داشته‌اند.

2
2

سایت معتبر و بین المللی Footyheadlines که سایتی است تخصصی برای پوشش خبرهای مربوط به البسه تیم‌ها و کفش‌های بازیکنان فوتبال، آخر سال۲۰۱۷ میلادی اقدام به معرفی این مجموعه‌ها کرده بود. بعید است کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال برای تولید و طراحی این پیراهن‌ها زمان زیادی را صرف کرده باشد، آنها صرفاً پس از خرید البسه از شرکت آدیداس، صرفاً اقدام به چاپ لوگوی فدراسیون و یوزپلنگ روی پیراهن کردند.

 سایت Teamkits توانسته با توجه به اطلاعاتی که به دست آورده طرح احتمالی پیراهن تیم ملی را پیش بینی کند، باید منتظر بود و دید آیا این پیش بینی به حقیقت می‌پیوندد یا این که مسئولین فدراسیون فوتبال صرفاً اقدام به خریداری البسه از پیش طراحی شده کرده‌اند.

4
4

3
3

 

۶    
آی اسپورت
2018-05-20 12:32:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر