فهرست
سوزاندن برگ برنده استراماچونی
سوزاندن برگ برنده استراماچونی

سوزاندن برگ برنده استراماچونی

آی اسپورت – چندی پیش بود که خبر استعفای آندره‌آ استراماچونی در رسانه‌های ایتالیایی مطرح شد تا استقلال، یکی از بحرانی‌ترین شرایط خود را در سال‌های اخیر تجربه کند. انتشار خبر استعفای استراماچونی در رسانه‌های خارجی باعث شد، جدا از قرار گرفتن استقلال در حاشیه باعث شد که تا این شائبه مطرح شود که یکی از نزدیکان او اطلاعات را در اختیار خبرنگاران و رسانه‌های ایتالیایی قرار داده است.

زمانی که استراماچونی به‌عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد، بخش قابل‌ توجهی از هواداران استقلال، از شرایط استقلال رضایت نداشتند و از احتمال دلالی شفر با یکدیگر حرف می‌زنند، اما استراماچونی از همان ابتدا سعی کرد، نظمی در تیم ایجاد کند تا از این دست حواشی پیرامون تیمش شکل نگیرد. سرمربی ایتالیایی استقلال که سابقه سرمربی‌گری در اینتر را در کارنامه خود دارد، با ایجاد تیمی یک‌دست سعی کرد، آبی‌پوشان را از هر گونه حاشیه دور کند تا با خیال راحت برای شرکت در لیگ قهرمانان فصل آینده آماده شوند.

این رفتارهای استراماچونی در ابتدا باعث شد که استقلال پس از مدت‌ها چشیدن طعم تلخ حاشیه، طعم شیرین آرامش تجربه کند و حتی تغییرات پی‌در‌پی در ترکیب این تیم هم مانع تلاش برای کسب موفقیت نشود تا استقلال تحت هر شرایطی به راه خود ادامه دهد. رفته رفته اما با معلوم شدن توخالی بودن وعده مدیران استقلال و جذب نشدن دریم، پوچیارلی و میلیچ ناراحتی استراماچونی از مدیران استقلال آغاز شد و هنگامی که مدیران استقلال در آخرین لحظات از جذب ترئو، مهاجم سی‌وشش ساله سابق فیورنتینا پشیمان شدند، استراماچونی تصمیم گرفت تا گلایه‌ و نارضایتی‌ خود را از رفتار مدیران استقلال به شکل غیررسمی اعلام کند. جدا از اعلام غیررسمی در رسانه‌ها، سرمربی استقلال تصمیم گرفت تا در بازی دوستانه این تیم با پیکان با پیراهن رسمی حاضر شود و پیراهن تمرین را به تن نکند. رفتار استراماچونی باعث شد که این تیم پس از مدت‌ها در بازی‌های دوستانه شکست بخورد و اولین باخت استقلال از زمان حضور استراماچونی در این تیم رقم بخورد.

مورد دیگری که عصبانیت استراماچونی به همراه داشت، پذیرش استعفای علی خطیر بود. این مربی احساس می‌کرد رفتن علی خطیر به‌عنوان کسی که در جریان تمام مذاکرات با او بوده و شرایط را برای حضور او در استقلال فراهم کرده است، او را در استقلال بدون پشتیبان می‌کند. این موضوع برای استراماچونی آن‌قدر مهم بود که حتی رسانه‌های ایتالیایی هم به آن پرداختند و به‌صورت شفاف نوشتند که این موضوع یکی از دلایل ناراحتی استراماچونی از استقلال است. استراماچونی با این کار خواست حمایت خود را از معاون سابق باشگاه استقلال اعلام کند.

این رفتار لجبازانه استراماچونی درنهایت مدیرعامل استقلال را مجبور به عقب‌نشینی کرد و این امیرحسین فتحی بود که درنهایت در رسانه‌ها اعلام کرد که چند بازیکن خارجی دیگر را برای استقلال جذب می‌کند. این رفتار استراماچونی و تقابل با مدیران استقلال باعث شد تا او یکی از برگ‌های برنده‌اش را بسوزاند تا اگر در فصل‌های آتی قصد انجام بازی رسانه‌ای را دارد، شدت اثر فعلی را نداشته باشند و یا نتواند حرف‌هایش را مانند این‌بار به کرسی بنشاند.

شاید از همان ابتدا در داستان استراماچونی مشخص بود که این مربی قصد استعفا ندارد و فقط برای تحت فشار گذاشتن باشگاه این اخبار را مطرح کرده است. بررسی سابقه استراماچونی و پذیرفتن خانه‌نشینی برای دریافت کل مبلغ قراردادش از اسپارتاپراگ شاید نمونه خوبی باشد که این مربی به این راحتی‌ها از پول نمی‌گذرد و حاضر نیست از این موضوع به راحتی عبور کند. تکرار این حرف‌های استراماچونی شاید جدا از انداختن استقلال در هر نوع حاشیه، نگاه فوتبال‌دوستان را هم به او حساس کند و ازاعتبار حرف‌های استراماچونی هم در میان جامعه فوتبال کاسته شود.

تهدید به استعفا و گلایه از خروج خطیر، موج اول اختلاف نظری بود که میان استراماچونی و باشگاه استقلال رقم خورد و نتیجه اولیه این اختلاف هم در بازی شکست در بازی دوستانه مقابل پیکان مشخص شد. استقلال که در روز‌های زیادی از پیش‌فصل را با حاشیه کم، اطراف تیم سپری کرده بود، حالا پتانسیل افتادن در باتلاق حواشی را پیدا کرده و با هر حرکت نامشخص و ناهماهنگی کوچک، امکان تبدیل استقلال به آن تیم پرحاشیه زمان شفر وجود دارد.

 

سازندگی 

۵    
آی اسپورت
2019-08-19 09:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر