فهرست
کالدرون: انتظار دارم بیشتر از بیرانوند حمایت شود
کالدرون: انتظار دارم بیشتر از بیرانوند حمایت شود

کالدرون: انتظار دارم بیشتر از بیرانوند حمایت شود

آی اسپورت – گابریل کالدرون امروز در نشست خبری پیش از بازی فردای تیمش برابر صنعت نفت آبادان شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

از کیفیت 2 بازی قبلی تیمم رضایت ندارم

هر بازی برای ما حکم فینال را دارد و باید تمام آنها را ببریم. بعد از باخت مقابل تراکتور اهمیت این بازی برای ما بالا رفته است. از هر نظر برای بازی فردا آماده‌ایم و فقط از این مسابقه برد می‌خواهیم. من از کیفیت دو بازی قبلی تیمم رضایت ندارم و انتظارم این است که بازی‌های بهتری از تیمم ببینم. می‌دانم که بازیکنان زمان بیشتری برای بهتر شدن نیاز دارند، اما در هر شرایطی باید بازی را ببریم و در کنار آن فوتبال خوبی را ارائه کنیم.

انتظار دارم در ایران از بیرانوند بیشتر حمایت شود

من همیشه به رأی کمیته انضباطی احترام گذاشته و این بار هم احترام می‌گذارم. تصمیمی که گرفتند برای من قابل احترام است و دلیل آن را می‌گویم. بیرانوند یک بازیکن ملی است و در واقع یک شخصیت بین‌المللی در فوتبال ایران. به عنوان یک فرد خارجی انتظارم این است که از او در ایران بیشتر حمایت شود. بازیکنی مثل بیرانوند باعث افتخار و سربلندی کشورش شده و نیازمند احترام بیشتری است. ویدئویی که باشگاه تراکتورسازی برای محروم و محکوم کردن بیرانوند در اختیار کمیته انضباطی قرار داد که در آن رفتار غیرورزشی بیرانوند هدف قرار داده شده بود، مشکلی در آن نیست و من موافق آن هستم، اما حقیقت ماجرا این است زمانی که ما برای گرم کردن به زمین آمدیم با پرتاب سنگ، اشیاء و فحاشی روبه‌رو شدیم. چند نارنجک هم از سوی تماشاگران پرتاب شد که برای خود آنها خطرناک بود.

آیا رفتار هواداران تراکتور با قوانین حرفه‌ای بازی مطابقت داشت؟

باشگاه تراکتور که درخواست محرومیت بیرانوند را داشته، آیا رفتار هوادارانش با قوانین حرفه‌ای بازی مطابقت داشت؟ اگر آنها دنبال محرومیت بیرانوند بودند اول ببینند که خودشان اصول حرفه‌ای میزبانی را رعایت کردند؟ آیا به حریف‌شان احترام گذاشتند؟ واقعاً این تصمیم با توجه به رفتارهایی که در زمین از سوی تماشاگران و تیم حریف سر زد، عادلانه بود! بله، عادلانه بود بیرانوند محروم شود. با توجه به سنگ‌هایی که سمت او آمد و ناسزاهایی که شنید، نارنجک‌هایی که شاید باعث می‌شد آتش‌سوزی در ورزشگاه اتفاق می‌افتاد. من به خاطر همین می‌گویم به تصمیم کمیته انضباطی احترام می‌گذارم. باشگاه تراکتور بهتر بود به رفتار خودش نگاهی کند. در تبریز به معنای واقعی رفتار حرفه‌ای داشتیم و وقتی نتیجه را واگذار کردیم بدون اینکه حرفی بزنیم به تهران برگشتیم و این بود رفتار حرفه‌ای اما رفتار آنها دور از اصول حرفه‌ای بود. باز هم تاکید می‌کنم من به تصمیم کمیته انضباطی احترام می‌گذارم، چون در تبریز خیلی راحت اجازه داده شده بود سنگ زده و بی‌احترامی و فحاشی کنند.

تا الان به اهداف خود نرسیده‌ایم

نفتی‌ها می‌توانند هر سبک و روشی را به کار ببرند و این ما هستیم که باید خودمان را برای هر شرایطی آماده کنیم. به عنوان یک مربی باتجربه شرایط هر بازی را کامل درک می‌کنم و اعتقادم این است که ما تا الان به اهداف خود نرسیدیم و این با آمدن مربی جدید و تفکرات نو طبیعی است، اما ما از این بازی برد می‌خواهیم، با وجود اینکه اعتقاد دارم بازی سختی پیش روی‌مان است.

اتفاقی که برای برانکو رخ داد ممکن است برای من هم رخ دهد

در حال حاضر فقط به بازی فردا فکر می‌کنم، دیداری که حکم فینال را برای ما دارد. اتفاقی که برای برانکو رخ داد ممکن است برای هر مربی رخ دهد و شاید هم یک روز برای من پیش بیاید، من از کاری که انجام می‌دهم راضی هستم و می‌دانم که برای تکرار قهرمانی نیاز است فوتبالی که من می‌خواهم ارائه دهیم. می‌دانم که این مسئله هم زمان زیادی می‌برد، اما شاید خیلی این فرصت در اختیار ما نباشد.

 ترابی در همان پستی بازی می‌کند که در زمان برانکو بازی می‌کرد

ترابی در همان پستی بازی می‌کند که در زمان برانکو بازی می‌کرد. او پشت فوروارد، و وینگر چپ بوده است و فکر نمی‌کنم پستش تغییر کرده باشد. نه ترابی بلکه تمام بازیکنان تیم ما هنوز آن فوتبالی را که من دوست دارم، از خودشان نشان نداده‌اند، اما این اتفاق به زودی خواهد افتاد. ضمن اینکه باید بگویم برای من عملکرد یکی دو بازیکن مهم نیست، بلکه کل تیم باید خوب کار کنند، زیرا فوتبال یک بازی گروهی است.

مهاجمان ما باید خوب تغذیه شوند

مهاجمان ما برای اینکه همه‌ی توان خود را نشان دهند نیاز به این دارند که به خوبی تغذیه شوند. باید ببینیم آیا در پست‌های دیگر موفق عمل کردیم که از خط حمله‌مان انتظار داشته باشیم یا نه. جونیور فردا بازی خواهد کرد، اما قطعا عملکرد هر دو مهاجم ما به عملکرد دیگر نفرات تیم هم بستگی دارد.

تمام اعضای تیم ملی با یک پرواز برگردند

نفرات ملی‌پوش ما خسته به اردو برگشتند دلیلش هم سفر طولانی بود که در بازگشت به ایران داشتند. من از فدراسیون فوتبال می‌خواهم شرایطی را فراهم کند که اعضای تیم ملی با یک پرواز برگردند. به من گفته‌اند چون اضافه بار داشتند مجبور شدند پروازشان را عوض کنند این اصلاً برای من قانع‌کننده نبود. من نمی‌گویم تیم ملی پرواز اختصاصی داشته باشد اگر چه در  دنیا این شرایط وجود دارد اما حداقل ملی‌پوشان ما را با یک پرواز برگردانند که این اتفاق خیلی سریع رخ دهد.

چرا باید روز دوشنبه با نفت آبادان بازی کنیم؟

لازم می‌دانم در اینجا صحبتی را مطرح کنم، اینکه چرا بازی تیم‌های بزرگ در اواسط هفته برگزار شود؟ فدراسیون باید مشکلات اقتصادی باشگاه‌ها را در نظر بگیرد و قطعاً وقتی بازی در روز تعطیل انجام شود هواداران زیادی به ورزشگاه می‌آیند و این از نظر اقتصادی خیلی به باشگاه کمک می‌کند. نمی‌دانم ما چرا باید روز دوشنبه با نفت آبادان بازی کنیم؟ این نوع برنامه‌ریزی برای باشگاهی پرطرفدار خوب نیست و من انتظار دارم بازی‌های بعدمان در روز تعطیل باشد.

۱۴ ۱  
آی اسپورت
2019-09-15 15:15:00
نظر دهید

۱ نظر
رضا
يكشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸، ۲۰:۵۳
چرافیلمی ازمواردادعائی مربی پرسپولیس درموردهواداران تراکتوربه خصوص انفحارنارنجک پخش نمی شود؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر