فهرست
این پول‌ها حق بازیکنان و مربیان قبلی است
این پول‌ها حق بازیکنان و مربیان قبلی است

این پول‌ها حق بازیکنان و مربیان قبلی است

آی اسپورت – بسته ماندن پنجره نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس به‌خاطر مطالبات بازیکنان و مربیان قبلی این تیم خیلی سر و صدا کرد، چراکه با عدم استفاده از ترابی پرسپولیس که تازه به کورس قهرمانی رسیده دو امتیاز حساس را در آبادان جا گذاشت. در پی این اتفاق هواداران شاکی پرسپولیس سه دسته شدند. عده‌‌ای به باشگاه پرسپولیس و مسئولان باشگاه منتقد شدند که شما با علم به این مسأله چرا مطالبات بازیکنانی که باعث بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی شدند را پرداخت نکردید یا چرا در این زمینه کوتاهی کردید؟

عده‌ای دیگر به فدراسیون و مسئولان این نهاد ایراد گرفتند و این حرکت را غرض‌ورزانه دانستند. در واقع این مسأله از سوی اعضای تیم پرسپولیس هم مطرح شد که فدراسیون در این خصوص نگاه عادلانه‌ای نداشته است که البته این انتقادها با واکنش و پاسخ رئیس کمیته تعیین وضعیت همراه شد.گروه سومی هم هستند که بازیکنان و مربیان قدیمی که با شکایت‌شان از پرسپولیس این باشگاه را تحت فشار گذاشته‌اند مقصر می‌دانند و حتی به آنها حمله کرده‌اند که علیه پرسپولیس اقدام کرده‌اند و دوست ندارند این تیم نتیجه بگیرد.واقعیت اما اینجاست که تمام این مربیان و بازیکنان حق دارند. آنها برای پرسپولیس عرق ریخته‌اند و حالا مزد زحمات‌شان را می‌خواهند، پس آنچه طلب کرده‌اند ناحق و ناصواب نیست و خیلی پیش از اینها باید داده می‌شده.خوشبختانه مدیران باشگاه پرسپولیس به اینکه مبالغ مطرح‌شده در آرای کمیته تعیین وضعیت یا کمیته استیناف حق تمام این بازیکنان است راه را درست رفته اما کماکان برخی از این افراد تحت فشارند که دارند ضد پرسپولیس و منافع این تیم عمل می‌کنند و باید در این برهه کوتاه بیایند.با این حال حقیقت ماجرا حقانیت این بازیکنان است و آنها حق دارند که بعد از واریزی‌های چند میلیاردی به بازیکنان بی‌کیفیت خارجی و ناکارآمد، طلب چندصد میلیونی‌شان از فصول گذشته را برای چندمین‌بار مطرح کنند و دنبال پول‌شان باشند.

نمی‌دانیم چرا وقتی قرار شد باشگاه برای ماریو بودیمیر با نیم‌فصل بازی و دو گل زده بیش از 15 میلیارد تومان پول واریز کند کسی حرفی نزد اما حالا که باشگاه به پرداخت طلب چندصد میلیونی بازیکنان قبلی تیم رسیده برخی اینطوری آنها را می‌کوبند و له می‌کنند.مدیران باشگاه از بازیکنانی مثل نورمحمدی یا کفشگری که به باشگاه تخفیف داده‌اند و مصالحه کرده‌اند ممنونند و حتماً در فضای هواداری این بازیکنان پرسپولیسی چندآتشه به حساب می‌آیند اما چرا بازیکنانی مثل سوشا مکانی و شایان مصلح به بی‌غیرتی و بی‌تعصبی محکوم می‌شوند و باید در همان فضای سیاه و غبارآلود فحش و ناسزا بشنوند؟این درست که مطالبات بازیکنان از قدیمی به جدید باید به‌نوبت پرداخت شود اما سوشا مکانی -فارغ از هر کیفیتی و هر عملکردی در پرسپولیس- چه گناهی کرده که مدیران وقت باشگاه با او قرارداد بسته‌اند، آپشن گذاشته‌اند و بخش اعظمی از مطالباتش را پرداخت نکرده‌اند؟حالا سوشا به کنار چون از حضورش در پرسپولیس فقط چهار سال می‌گذرد اما آنهایی که از 10 سال قبل طلبکارند و ارزش طلب ریالی‌شان یک‌بیستم یا یک‌سی‌ام شده چه باید بگویند؟ آیا آنها که یک دهه به در و دیوار زده‌اند تا حق‌شان را دریافت کنند هم بازیکنان بی‌غیرتی هستند که دنبال فرصت مناسب و سوءاستفاده از شراط باشگاهند تا به پرسپولیس ضربه بزنند؟ نه، واقعیت این است که آنها فقط حق‌شان را می‌خواهند؛ حقی که با زور فیفا و حکم محکومیت بین‌المللی به بازیکنان فوق‌العاده بی‌کیفیتی مثل بودیمیر بی‌چک‌وچانه پرداخت می‌شود اما برای بازیکنانی که یک، دو یا چند فصل برای تیم زحمت کشیده‌اند و صد البته نسبت به بودیمیر کارآیی بیشتری هم داشتند داده نمی‌شود.

یک مثال در این خصوص میثاق معمارزاده است؛ دروازه‌بانی که دو مقطع در پرسپولیس بازی کرد و بار دوم به‌عنوان یک ستاره ملی‌پوش به پرسپولیس آمد و در حالی که از سپاهان پیشنهاد میلیاردی داشت با چندصد میلیون پایین‌تر با پرسپولیس قرارداد بست. آیا آن روز که میثاق از چندصد میلیون بیشتر سپاهان گذشت باغیرت بود و متعصب به پرسپولیس و حالا بی‌تعصب شده؟معمارزاده در پرسپولیس رباط صلیبی داد و برای عمل جراحی به آلمان رفت و از خودش به یورو هزینه کرد اما حالا همان یورویی که باشگاه برای او ریالی حساب کرده ارزشی 20 برابر پیدا کرده. روشن‌تر بخواهیم بگوییم طلب معمارزاده از پرسپولیس 10 سال قبل 400هزار دلار بوده (حدود 10میلیارد تومان الان) اما حکم‌هایی که او علیه پرسپولیس دارد جمعاً 380میلیون تومان است؟ در واقع طلب او نزدیک به یک‌بیست‌وپنجم شده اما باز هم مدیران پرسپولیس از او و امثال او تنفس می‌خواهند اما به بودیمیر و جونیور بی‌چون‌وچرا پول می‌دهند.واقعیت اینکه باشگاه پرسپولیس باید یک‌بار برای همیشه قال این قضه را بکند چراکه با کشدار شدن این مسأله هم تلاشی که بازیکنان سابق برای باشگاه کرده‌اند بی‌ثمر می‌شود هم عده‌ای از آنها رودرروی هواداران قرار می‌گیرند. باشگاه هر سال با تعهد و خواهش فرجه می‌گرفت و باز هم طلبکار می‌ماند اما حالا که هیأت مدیره تعهد داده یک‌بار برای همیشه باید به این غائله خاتمه دهد و این قضیه ختم به خیر شود آن هم بدون اینکه مدیران باشگاه بگویند این طلب‌ها مربوط به آنها نیست و در دوره مدیریت آنها ایجاد نشده.

 

ایران ورزشی 

۵    
آی اسپورت
2021-03-09 22:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر