فهرست
همه نگاه‌ها به توپچی تازه‌وارد: لاکازت
همه نگاه‌ها به توپچی تازه‌وارد: لاکازت

همه نگاه‌ها به توپچی تازه‌وارد: لاکازت

آی اسپورت- آرسنال بارها و بارها نشان داده در رسیدن به پیروزی مقابل تیم‌‎های کوچک‌تر استاد است و روز شنبه هم در بازی با بورنموث این کار را کرد و به برد 3 بر صفر رسید.

آمار جالب به این تیم این است که تیم آرسن ونگر در 23 بازی آخر خانگی مقابل تیم‎هایی که در منطقه خطر سقوط بوده‌اند را با برد پشت سر گذاشته است و آخرین بار که این تیم نتوانسته به برتری برسد اکتبر سال 2008 بوده که مقابل تاتنهام به تساوی 4-4 رسیده است.

ونگر به خاطر نیمکت نشین کردن الکساندر لاکازت و سئاد کولاسیناچ در دیدار تیمش مقابل لیورپول در آنفیلد که با شکست 4 بر صفر تیمش همراه بود، تحت فشار انتقادات است و حالا او در دیدار با بورنموث که انتظار می‌رفت به راحتی به برتری برسد این دو را از ابتدا در ترکیب تیم قرار داده است.

قدرت تمام‌کنندگی دنی ولبک اخیرا مورد انتقاد بوده است، اما در بازی روز شنبه او دو گل زیبا زد. او حالا در 4 بازی تیمش بیشتر از تعدادی که فصل گذشته در 16 بازی زده بود، گل زده است.

ونگر بعد از بازی از برد تیمش ابراز خرسندی کرد و گفت به نظرش بازی فشرده با نظمی ارائه دادند. او همچنین گفت به نظرش ولبک رفته رفته قوی و قوی‌تر می‎شود. اما نکته اینجاست که بهترین گل بازی را الکساندر لاکازت زد.

او مطمئنا در آنفیلد هم باید در ترکیب اصلی قرار می‌گرفت. در بازی مقابل بورنموث هم توانست توانایی‌هایش را نشان دهد و البته با این اتفاق فشار روی ونگر به خاطر بازی ندادن به او بیشتر شد. لاکازت نشان داد مهاجمی است که وقتی موقعیتی به او می‎رسد احتمال این که نتواند از آن استفاده کند زیاد است.

او دومین بازیکن آرسنال است که توانسته در دو بازی اول خانگی با لباس این تیم گل بزند. پیش از او هم مروانه شاماخ این کار را کرده بود. لاکازت به لندن آمده تا برای تیم انگلیسی مهاجمی مثل هری کین، مثل آگوئرو و مثل گابریل ژسوس باشد و عادلانه است اگر بگوییم می‎تواند این طور باشد.

آرسنال در بازی‌های پیش رو باید به مصاف چلسی در لیگ و همچنین کلن در یورولیگ برود و مطمئنا در یکی از این بازی‌ها شاهد استراحت ستاره‌های این تیم خواهیم بود.

از ژانویه 2012 به بعد توپچی‌ها هرگز در بیشتر از 3 بازی پشت سر هم شکست نخورده‌‎اند. طبیعی بود که مقابل تیمی که در تمام 90 دقیقه بازی تنها توانست یک شوت به سمت دروازه بزند، این رکورد باقی خواهد ماند. اما اگر قرار است آرسنال به انتقادات پایان دهد، باید این نتیجه را در بازی مقابل چلسی به دست آورد که البته با داشتن بازیکنی مانند لاکازت آن هم در این سطح آمادگی هرچیزی ممکن است.

 

۹    
آی اسپورت
2017-09-10 19:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر