فهرست
دیسلایک؛ برادر برانکو جایگزین چوک
دیسلایک؛ برادر برانکو جایگزین چوک

دیسلایک؛ برادر برانکو جایگزین چوک

آی اسپورت – خبر عجیب احتمال حضور زلاتکو ایوانکوویچ برادر سرمربی پرسپولیس در کادر فنی این تیم است. امروز برانکو خبر داد که سرتن چوک دستیار اول او از سوی فدراسیون فوتبال کرواسی دعوت به همکاری شده پرسپولیس را ترک کرده است. اما خبر عجیب‌تر اینکه برادر برانکو به احتمال زیاد جانشین چوک خواهد شد.

این مساله می‌تواند باعث انتقاداتی علیه برانکو شود. صرف نظر از اینکه آیا زلاتکو به صرف اینکه برادر برانکو است گزینه خوبی برای جانشینی چوک است یا نه، تردیدهای فراوانی درباره توانایی‌های زلاتکو وجود دارد. او چند سال پیش به طور بسیار غافلگیر کننده‌ای سرمربی برق شیراز شد! نسبت خونی او با برانکو باعث شده بود برخی در ابتدا نسبت به موفقیتش در برق امیدوار باشند. اما برق در آن سال ننایج بسیار ضعیفی را گرفت و زلاتکو با ناکامی محض ایران را ترک کرد.

همان روزها هم شائبه‌های بسیاری درباره زلاتکو وجود داشت. اما خلیل صالحی مدیر وقت باشگاه برق شیراز درباره او گفته بود: «مدارك مربیگری زلاتكو از طرف یوفا تائید شده و در اختیار فدراسیون قرار گرفته است. او در تیم‌های مختلف مربیگری كرده كه البته بیشتر تیم‌های زیر 21 سال بوده است. زلاتكو مدرك لیسانس مربیگری و روانشناسی دارد. او در كلاسی كه بوناچیچ و فرانچیچ شركت كرده بودند، نفر اول شده است. زلاتكو مربی شناخته شده‌ای در كرواسی است.»

صالحی نقش برانکو را در این اتفاق رد نکرده بود: «نمی‌توان گفت برانكو در پیوستن او به برق نقش نداشت، ولی اینكه بگوئیم سرمربی تیم ملی، زلاتكو را به باشگاه توصیه كرده قابل قبول نیست. برای برق، 10 گزینه در نظر گرفته بودیم كه در نهایت شرایط زلاتكو ایوانكوویچ از بقیه بهتر بود. البته این را هم بگویم كه برانكو در بعضی مواقع كمك خوبی به ما كرد. به عنوان مثال زلاتكو به دلیل مشكل رویداد در تركیه مانده بود، اما برانكو توانست مشكلش را حل كند تا بتواند به ایران سفر كند.»

یکی از سوژه‌های آن روزهای فوتبال ایران ماجرای ستار زارع در تیم ملی بود. این شائبه وجود داشت که دعوت شدن ستار زارع به تیم ملی در ماجرای حضور زلاتكو در برق موثر بوده است. اما زلاتکو این شائبه را رد کرده بود: «ستار قبل از من هم در تیم ملی بود و یقین داشته باشید حضورم در برق تاثیری در دعوت او به تیم ملی ندارد.»

برانكو هم آن روزها درباره این شایعات حرف زده بود: «خود باشگاه با زلاتكو ارتباط برقرار كرد و پس از به توافق رسیدن از من نظر خواستند. البته طبیعی است به سراغ من بیایند. آنچه در خصوص خصوصیات و سوابق زلاتكو می‌دانستم، به مسئولین برق گفتم. با علم به اینكه می‌دانستم بعدها حرف و حدیث زیادی پیش می‌آید، چندان تمایل نداشتم در این قضیه وارد شوم. اگر آنطور كه می‌گویند، من در حضور زلاتكو نقش داشتم می‌توانستم سال گذشته او را به عنوان سرمربی برق منصوب كنم. زلاتكو 20 سال سابقه مربیگری دارد. در تورنمت‌های اروپایی با تیم امید كرواسی به موفقیت رسیده است. زلاتكو پیش از آمدن به ایران پشنهادات زیادی داشت، اما ترجیح داد به ایران بیاید. در مجموع باید بگویم، نتایج زلاتكو و كارنامه او بیانگر عملكرد موفق اوست. به كار زلاتكو ایمان دارم و برایش آرزوی موفقیت می‌كنم. می‌دانم او می‌تواند در فوتبال ایران موفق شود، ولی در این راه مثل هر مربی دیگری نیاز به شانس دارد.»

همانطور که خواندید برانکو آن روزها گفته بود که به کار برادرش ایمان دارد. این ایمان طبیعتا الان هم باید وجود داشته باشد. وقتی برانکو با علم به اینکه ممکن است حضور برادرش در کادر فنی پرسپولیس حاشیه‌ساز شود با این کار موافقت می‌کند بنابراین ریسک‌ بزرگی را پذیرفته است. اما باز هم این تصور پیش می‌آید که اگر زلاتکو اینقدر خوب است چرا باید بیکار باشد تا با یک اشاره پرسپولیس و برانکو راهی تهران شود؟

در فهرست سوابق کاری زلاتکو چیز زیادی وجود ندارد. او قبل از اینکه در سال 2005 به برق شیراز برود یک سال در تیم جوانان اسلاون بلوپو کرواسی مربیگری کرد. بعد از برق شیراز هم مدتی در اسلوبودا واراژدین که زادگاه ایوانکوویچ‌هاست مشغول بود. اما در سال‌های اخیر خبری از او نبوده است.

 

۱۳۵ ۱۱  
آی اسپورت
2017-12-16 17:02:00
نظر دهید

۱۱ نظر
علیرضا
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۰۹
امیدوارم که این اتفاق نیافته. خدایی اون پانادیچ از چوک هم بهتر بود. این خارجیا فقط حرف میزنن و سیاه بازی راه مینذازن. برانکو تا دید شفر پسرش رو آورده سریع برادرش رو آورد که اگه بهش گیر دادن مجبور بشن به شفر هم گیر بدن.
فرشاد4واقعی
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۲۳
اولاکه برانکو هرکی روبخوادمیتونه بیاره چون خودشوبه هوادارای پرسپولیس ثابت کرده البته هوادار نه اونایی که چه اینجایاهرجای دیگه ادای طرفدارای پرسپولیس رودرمیارن بعدشم منطقت توحلقم علیرضا
علیرضا
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۹
خوب فرشاد این چه کاریه داره میکنه؟ با چه کارنامه ای اینو میاره. بجای این بره همون پانادیچ رو بیاره. خدایی ترکیب برانکو پانادیچ خیلی عالی بود. اگه پانادیچ نمیرفت اون سالم قهرمان میشد.
بابک
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۰۴:۳۸
علیرضا حتما تو هم از اون دسته هوادارای خردسالی هستی که میگن هرچی برانکو بگه، اولا چه معنی داره هرکی هروقت خواست بره؟ مگه کادر فنی با باشگاه قرار داد نداره که تا پیشنهاد میاد ساز رفتن کوک می‌کنن؟؟؟ ثانیا این هما مربی، مگه مربی قحط بود که برادرشو بیاره...اگه خوب بود بیکار نمیموند...سوما، به فرض که بهترین مربی جهانه، اما پرسپولیس جای این فامیل بازیا نیست، این کار چیزی جز فشار رسانه ها و منتقدین و حاشیه سازی برای تیم نخواهد داشت...چهارما، کسایی که از کیروش انتقاد میکنن که چرا ریاست فوتبال ایران رو گرفته تو دستش وبه لیگ و فوتبال ایران تهمت ضعیف بودن میزنه و برانکو رو میکوبن تو سر کیروش، الان جوابگو باشن که چرا برانکو و شفر فوتبال ایران رو به مسخره گرفتن، و شانشو میارن پایین...قطعا اونا تو ذهنشون اینطور میگن که اینجا ایرانه دیگه، این فوتبال دوزاری رو میشه با پسر و برادر و عمه و شوهر عمه هم برد...لازم نیست کمک تراز اول داشته باشیم که، این قطعا‌ت توهین بزرگی به ما هواداراست...چرا که قطعا اگه سرمربی تیم ملی کرواسی یا باشگاهی مثل دینامو زاگرب یا هر تیمی توی لیگ معتبری یا حتی تیمی مثل الجزیره که برانکو مربیش بود، این کار رو بخاطر سطحی که واس اون تیم و احترامی که برای افکار عمومی قائل بود انجام نمیداد
۲
کوهیار
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۱۲
لیسانس تازه گرفته فردا بهش میگن دانشمند...خالیفسور با اوردن برادر بی کارش حاشیه تیمو زیاد میکنه . حالا میفهمم چرا بهش میگن دلالویچ .... دلالی در این حد
احمد
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۲۰
خوبه حالا این یه سابقه ای داره .
پسر شوفر که تازه دیپلم گرفته .
حتی خدمت هم نرفته.
ههههههههههههههههههه
عموبابا
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۲۱:۱۳
از پسر شفر چه خبر شیش تایی
بابک
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۰۴:۴۱
شما هم چشم بسته دفاع کنید، برانکو که خدا نیست... این کارش اشتباه بزرگیه...اینکه شفر پسرشو آورده کار غلطی کرده...ما که قرار نیست کار غلط دیگران رو تقلید کنیم
۱
فرزاد مهریار
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۱۸
آقای برانکو ، سرمربی عزیز و موفق ، نکن اینکارارو عزیز دل ، پانادیچ به اون خوبی بیکاره ، چرا روزه شک دار می گیری ؟ چرا کار شائبه دار می کنی؟
حمید
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۰۱:۳۵
موافقم. این کار ریسک داره. کافیه یه بازی ببازیم بعد بیاو درستش کن. علاوه بر این کاش باشگاه تو گرفتن کمک مربی با سیاست بهتری عمل کنه و کسانی رو که میزاره کمک مربی با این هدف باشه که بعد از رفتن برانکو جانشین اون بشن تا تیم ثبات و روند خودش رو حفظ کنه.
هت تریک خریبین یا چیپش؟!
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۰۰:۳۰
یه شاهکار دیگه به گولچ و ممدوتال و اوکراینی های حامله اضافه میشه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر