فهرست
بررسی مهاجمان استقلال در لیگ برتر؛ ناامیدکننده
بررسی مهاجمان استقلال در لیگ برتر؛ ناامیدکننده

بررسی مهاجمان استقلال در لیگ برتر؛ ناامیدکننده

آی اسپورت - بررسی عملکرد خط حمله تیم استقلال در فصل جاری تا پیش از هفته بیست و هشتم لیگ برتر نشان‌دهنده تنبلی مهاجمان این تیم است که باید بار اصلی گلزنی تیم را به دوش بکشند. با بررسی آماری تعداد گلهای زده شده در این فصل برای استقلال در لیگ برتر مشخص می‌شود بار اصلی بر دوش هافبک‌های این تیم بوده تا مهاجمان!

* آمار گلزنی‌های لیگ برتر!

استقلال تاکنون (قبل از دیدار برگشت با گسترش فولاد) در این فصل 38 گل زده دارد که از این تعداد فقط یک گل توسط مدافع حریف (در دیدار رفت با نفت تهران) به ثمر رسیده و سایر گلها توسط بازیکنان استقلال وارد دروازه حریفان شده است. استقلال با این تعداد گل زده(38) پس از پرسپولیس با 43 و ذوب‌آهن با 42 گل زده در مکان سوم گلزن‌ترین تیم‌های این فصل تا این مرحله از مسابقات قرار دارد.

*سهم 19 درصدی مدافعان!

از اتفاقات جالب در تیم استقلال گلزن بودن مدافعان این تیم است که چیزی در حدود 19% گلهای این تیم را به ثمر رسانده‌اند. روزبه چشمی و وریا غفوری هر یک با 3 گل زده تا اینجای لیگ بهترین مدافعان استقلال هستند. پژمان منتظری هم یک گل برای استقلال به ثمر رسانده تا آمار مدافعان 7 گل از مجموع 38 گل این تیم باشد.

*سهم 48 درصدی هافبک‌ها!

استقلال مانند فصل قبل باز هم هافبک‌های گلزنی را در اختیار دارد. شاید این خاصیت این تیم در همه سال‌هایی است که قلعه‌نویی یا مظلومی هم مربیگری این تیم را در دست داشتند. فرشید اسماعیلی با 5 گل بیشترین سهم را بین آنها دارد. سرور جپاروف و داریوش شجاعیان نیز هر کدام 4 گله هستند. محسن کریمی که در یک دیدار 3 گل زد و بعد مصدوم شد هم در این گروه گلزن جای دارد. امید نورافکن و امید ابراهیمی نیز هر یک با یک گل در این تعداد سهیم هستند تا مجموع 18 گل استقلال توسط هافبک‌هایش به ثمر رسیده باشد.

*سهم 32 درصدی مهاجمان!

آنچه هواداران استقلال را تا پش از ورود مامه تیام آزار می‌داد گل‌نزدن‌های مهاجمان استقلال و موقعیت خراب کردن‌های آنها به ویژه علی قربانی بود. کسی که البته با دو گل اخیرش مقابل سیاه‌جامگان حالا با 5 گل بهترین گلزن استقلال در خط حمله محسوب می‌شود. پس از او جابر انصاری در 27 هفته فقط 4 گل زده است و مامه بابا تیام 2 گله است. بهنام برزای هم یک گل برای این تیم زده است. خط حمله استقلال تا اینجا فقط 12 گل به ثمر رسانده و آمار ضعیفی از خود برجای گذاشته است. آنها فقط 5 گل بیشتر از مدافعان تیم زده‌اند!

*اثرگذاری هافبک‌ها در آسیا!

این گلزنی در لیگ باعث شده تا شفر به درستی گاهی به هافبک‌هایش در خط حمله هم اعتماد کند. دیدیم که در دیدار با الریان چطور زوج فرشید اسماعیلی و داریوش شجاعیان از سوی شفر در نوک خط حمله به کار گرفته شدند و یکی (فرشید) پاس گل اول را داد و دیگری (داریوش) برای تیم پنالتی گرفت. همچنین در دیدار رفت با العین اسماعیلی ارسال‌کننده هر دو پاس گل مامه تیام بود تا بازی با نتیجه 2-2 تمام شود. یکی از پیشکسوتان استقلال در همین باره می‌گفت: «خدا این هافبک‌ها را از ما نگیرد.»

مشرق نیوز

۵    
آی اسپورت
2018-04-09 15:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر