فهرست
وریا، مجید حسینی، برانکو و کی‎روش
وریا، مجید حسینی، برانکو و کی‎روش

وریا، مجید حسینی، برانکو و کی‎روش

آی اسپورت –  وینفرد شفر گفتگوی مفصلی با خبرآنلاین داشته که بخشهای مهم آن را برایتان نقل می‎کنیم:

 

*وقتی روزهای اول هر مربی ای جایی می رود شاید روزنامه نگارها و خبرنگارها درباره او نامطمئن باشند و شاید روزنامه نگارهای ایرانی هم در ابتدا درباره کاری که من می خواستم انجام بدهم مطمئن نبودند. من شنیدم یک مربی ترکیه ای در لیست باشگاه بوده، اما چیزی که گذشته برای من مهم نیست، مهم این است که الان چه وضعیتی داریم. آن زمان خیلی چیزهای بسیار بسیار بدی در اینستاگرام و فضای مجازی نه فقط درباره هواداران مطرح می شد ولی هیچوقت نگران این چیزها نبودم. من شخصیت و ذهنیت آن بازیکنان را می دانستم که خیلی خیلی خوب بودند و مشخص بود که اگر همه با تمرکز و سخت کار کنند و مسیری که من می گویم را پیش بروند می توانند به موفقیت های خیلی خوبی برسند.

* برای دالیچ اینطور نشد که به استقلال بیاید و برای من اینطور شد که به استقلال بیایم، حالا هر دو خیلی خوشحال هستیم.

* ما آلمانی ها می گوییم که اگر شما خیلی سخت کار کنید شانس هم می آورید. شما نمی توانید به عنوان یک آلمانی به ایران بیایید و خودتان را جدا از ایران و استقلال بدانید. باید خودتان را بخشی از استقلال و بخشی از ایران بدانید. من کشورهای زیادی بودم، بعد از یک هفته دو هفته با توجه به تجربیاتی که داشتم، یواش یواش دستم آمد که باید چه کنم و خیلی مهم بود که من آن زمان مربی بدنساز تیم را عوض کردم و بازیکن ها شاید خیلی از این موضوع خوشحال نبودند. اما بعد دیدم که بازیکن ها با قلبشان و با روحیه بالا در تمرینات حاضر شدند و دیدم که وقتی شما خیلی خوب، سخت و حرفه ای با تیم کار کنید، همه با صددرصد وجودشان برای شما کار می کنند و این کار خیلی خوب و درستی بود.

 * من با بازیکنان و به خصوص بازیکن های جوانتر صحبت کردم و از آنها پرسیدم مشکل چیه و چه اتفاقی افتاده که شما نتیجه نمی گیرید. چرا وقتی به تمرین می آیید لبخند نمی زنید. نمی خواهم درباره مربی قبلی صحبت کنم ولی بازیکن ها به من گفتند که ما در اردوی ارمنستان تمرینات بدنسازی خوبی نداشتیم و من این را احساس کردم که بازیکن ها تمرین بیشتر و بهتر می خواهند. و ما سبک فوتبالمان را تغییر دادیم و بعد از اینکه خیلی وقت ها پاس بلند می دادیم به فوتبال روی زمین رو آوردیم. فکر کنم بازی بسیار بسیار مهمی که داشتیم بازی اول مقابل پرسپولیس بود که یک هیچ باختیم ولی هوادارانمان دیدند که ما خیلی چیزها را عوض کردیم و همه بازیکنانمان دارند با همه وجودشان برای تیم تلاش می کنند و این کلید موفقیت ما بود. یک مقدار مشکلات کوچکی با بعضی بازیکن ها داشتیم که مثلا از بازی نکردن ناراحت بودند و من با آنها صحبت کردم و گفتم که زمانی که کامل آماده باشید بازی می کنید. من همیشه با بازیکن هایم صادق بودم و همیشه به آنها گفتم دقیقا برای عملکرد بهتر باید چه کاری انجام بدهند. با بعضی بازیکن ها تمرینات انفرادی گذاشتیم. بازیکن ها به تمرین می آمدند و بعدش که می خواستند به خانه بروند با لبخند می رفتند.

*  6 ماه قبل از جام جهانی با باشگاه صحبت کردم که باید چکار کنند. قرارداد جدید با امید و مجید ببندند. قبل از اینکه جام جهانی شروع شود من پتانسیل هر دو بازیکن را دیده بودم و برایم مشخص بود که اگر هر دو بازیکن این روند رشد و پیشرفتشان را همینطور ادامه بدهند به جام جهانی می روند و بعد از جام جهانی هم می توانند از تیم ما بروند. باشگاه به حرف من گوش نکرد ولی الان مشکلی نیست. جباروف مشخص نبود که می تواند عملکرد گذشته اش را داشته باشد یا نه. درباره تیام هم مشخص بود که من می خواستم که او بماند ولی یک سری مشکلاتی با باشگاه داشت که موضوعش مفصل است. ما یک برنامه یک ساله داشتیم و برنامه ای که الان داریم شاید سه سال و چهار سال باشد. با بازیکن هایی مثل سجاد آقایی، الهیار صیادمنش، رضا آقایی و علی کریمی و آرمین سهرابیان و دروازه بانمان حسین حسینی که همه جوان هستند. این طبیعی است که وقتی تیم موفق می شود باید یکی دو بازیکن تغییر کنند برای اینکه بازیکن هایی با انگیزه بالا و با انرژی بالا به تیم اضافه شوند.

*نحوه جذب بازیکنان جوان: در اردوی تدارکاتی در ترکیه دیدم این بازیکن ها پتانسیل خیلی بالایی دارند ولی ما هر روز باید بیشتر با اینها کار کنیم. نکته ای که برای بازیکن های جدید خیلی مهم است که دیرتر به عنوان یار تعویضی به میدان بیایند نه اینکه بخواهند فیکس به زمین بیایند و زودتر از زمین خارج شوند. اگر بازیکن از ابتدا در زمین باشد وبخواهد زود تعویض شود این برای آینده فوتبالش خوب نیست. بهتر است که به عنوان یار تعویضی به زمین بیاید تا بتواند عملکرد بهتری داشته باشد و قدم به قدم بهتر بشود. من در تیم های خودم مخصوصا کارلسروهه با الیور کان، شون و... این کار را انجام دادم یا در العین با عمر که بازیکن جوانی بود این کار را انجام دادم و او قدم به قدم بهتر شد. همینطور ساموئل اتوئو در تیم ملی کامرون. از زمانی که بازیکن از زمین خارج می شود باید به عملکرد خودش در زمین افتخار کند. مطمئنم شاید اواخر این فصل یا شاید فصل بعد جز بهترین ها می شوند و عملکرد خیلی خوبی خواهند داشت. من این را در اینستاگرام هم نوشتم که هواداران باید به این بازیکن های جوان وقت بدهند.

 *مشخص است اگر من بتوانم در اندرلخت که یکی از بهترین تیم های بلژیک است بازی کنم باید به این تیم بروم یا اگر بتوانم در دو تیم برتر روسیه بازی کنم. ولی اگر در یک تیم میانه جدول مثلا در بلژیک بازی کنم یا فقط 15 بازی از فصل را در آن تیم بازی کنم، پس بهتر است در ایران بمانم چون لیگ ایران بسیار قوی است. مثلا اشکان دژاگه را دیدید از تیم ناتینگهام فارست آمد و الان در لیگ ایران بازی می کند ولی دیدیم که اینجا کارش سخت است. چرا امید ابراهیمی بهترین بازیکن تیم ملی در جام جهانی بود؟ برای اینکه در لیگ ایران بود. در تیم ما خیلی چیزها یاد گرفت، در لیگ قهرمانان مقابل بهترین تیم های آسیا مثل الهلال و العین و الریان بازی کرد. همه بازی ها را بازی کرد و در بهترین شرایط آمادگی جسمانی بود. مثلا شما در تیم ملی به بازیکنی احتیاج دارید که مثلا در شارلروا روی نیمکت نشسته باشد؟ این فقط درباره ایران نیست. درباره تمام کشورها است. همینطور در آلمان هم اگر یک بازیکن مثلا در لیگ انگلیس فقط ده بازی، بازی کند هیچ کس او را به تیم ملی دعوت نمی کند. یک مثال برایتان می زنیم. یک بازیکنی بود که در لسترسیتی بازی می کرد. یک دفاع معمولی بود، به تیم ما آمد، در کوپاآمریکا بازی کرد و سه جام بسیار مهم و باقدرت را برد، به انگلیس برگشت و در تیمش بسیار بهتر بازی کرد و با لسترسیتی هم قهرمان شد. شما نمی توانید بگویید اروپا برای همه بازیکن ها بهشت فوتبال است، فقط تیم های درجه یکش اینطور هستند. اگر شما مثلا در لیگ یک کشور اروپایی همه بازی ها را ببازید یا فقط روی نیمکت بنشینید پس همان بهتر که برگردید و در لیگ ایران بازی کنید. به عنوان یک ایرانی من باید به ایران احترام بگذارم.

*خوشحال نیستم که مجید حسینی به ترابوزان رفته. نه به خاطر استقلال، به خاطر خودش. او بازیکنی است که می تواند در آلمان یا انگلیس بازی کند. من خیلی این بازیکن را دوست دارم، شخصیت بسیار خوبی دارد و بازیکن بسیار خوبی است. ولی الان در یک تیم میانه جدول در لیگ ترکیه است.

*ماجرای وریا و حذف از تیم ملی: این تصمیم سرمربی است که بگوید وریا باشد یا نباشد و اشتباه آنجاست که گفته شد وریا در پست اشتباهی فوتبال بازی می کند. وریا 84 درصد بازی ها در آن پست بازی کرد و دیدم در یکی بازی های دوستانه قبل از جام جهانی خیلی بازیکن ها در پستی بازی کردند که تا به حال بازی نکرده بودند. پژمان مقابل یک تیم از ازبکستان به عنوان هافبک بازی کرد یا در بازی با مراکش هم هافبک بازی کرد. او همیشه دفاع بوده یا وریا بازیکن بسیار خوبی است، همیشه با صددرصد وجود برای تیمش می جنگد، حتی زمانی که بیمار باشد. من مربی تیم ملی نیستم. این تصمیم آقای کی روش است که این بازیکن به جام جهانی برود یا نرود. ولی آن صحبتی که مطرح شد (اینه کی‎روش گفته بود او به خاطر تغییر پست در استقلال از تیم ملی حذف شده) به نظر من درست نبود.

* هیچ مشکلی با آقای برانکو ندارم. من خیلی خوشحالم که می بینم برانکو کارش را خیلی خوب برای فوتبال ایران و نه فقط پرسپولیس انجام می دهد. من خیلی خوشحال شدم که ایشان بهترین مربی سال شد. ما مشکلی با هم نداریم.

 *برانکو در مورد سرور صحبت کرد و ما یک بازی او را از دست دادیم. باید بگویم بیشتر شوخی بود ولی خود آقای برانکو متوجه منظور من می شود. من هیچوقت راجع به بازیکن های پرسپولیس، ذوب آهن یا مثلا سایپا صحبت نمی کنم که چرا کارت قرمز نگرفتند. ولی دیدم که در بازی اول ما مقابل پیکان سجاد آقایی با یک تکل بسیار خشن متوقف شد، تکلی که شاید فوتبال سجاد آقایی تمام می شد واقعا خوش شانس بود که این اتفاق نیفتاد. درباره این چیزها من باید صحبت کنم ولی اگر در تلویزیون ببینم که بازیکن پرسپولیس یک خطایی انجام می دهد این کار من نیست که درباره اش صحبت کنم. آن بازی داور و کمک داور دارد و خود مسوولان فوتبال هم تلویزیون دارند و بازی را می بینند.

  * السد در بازی آخرش ده - یک بازی اش را برده اینها هیچ مشکلی برای ما نیست و امیدوارم بازی بعدی شان را هم نه-هیچ ببرند. اینها برای ما مهم نیست، تیم خود ما مهم است نه السد. الان مارکوس نویمایر را داریم و مرتضی تبریزی که بازیکن بسیار بااستعدادی است. حالا باید این تیم را بسیار قوی بسازیم. از حالا قطعی نیست که بتوانیم السد را ببریم ولی من احساس می کنم که می توانیم این تیم را ببریم.

* بعد از جام جهانی زمان بسیار کوتاهی بود، ما تیم کاملی نداشتیم، بازیکن های ملی مان را نداشتیم، شاید فقط 15 بازیکن داشتیم که 6تای آنها زیر 21 سال بودند. شما می خواستید با این شرایط ما بازی بسیار مهم سوپرکاپ را برگزار کنیم؟ ممکن نیست. روزبه مصدوم بود، شاید باید روزبه، پژمان و وریا را بازی می دادیم و شاید مصدوم می شدند و به بازی با السد نمی رسیدند. این یک اتفاق خیلی بد است. همینطور برای پرسپولیس، آنها هم سه، چهار بازیکن ملی داشتند که هیچکدام نمی توانستند در این بازی به میدان بروند. شاید باید به اجبار بازی می کردند و مصدوم می شدند و شاید نیمه نهایی مقابل الدحیل را از دست می دادند. فدراسیون باید این را بداند که سوپرکاپ در زمان خوبی نبود. چرا بعدا این بازی را شاید در اروپا برگزار نکنیم؟ ولی الان این ممکن نبود. چرا آلمان شروع فصلش را دیرتر از ایران گذاشت؟ برای زمان کافی برای ریکاوری. همینطور انگلستان و اسپانیا. می دانم که این مشکل به خاطر ای اف سی و مسابقات جام ملت ها بود ولی نمی توانیم بازیکن ها را در شرایطی بیاوریم که باعث مصدومیتشان شود. بازیکن ها سرمایه های باشگاه هستند. شاید اگر ما می گفتیم بازی می کنیم، برانکو می گفت که بازی نمی کنند. ما در قبال بازیکنانمان مسوولیت داریم. آلمان 24 آگوست بازی اولش را شروع کرد و دیروز لیگ انگلستان و اسپانیا شروع کرد. بازیکن ها ماشین نیستند، آنها عضله دارند، نمی توانیم فقط در دفترمان بنشینیم و بگوییم باید در آن تاریخ بازی را برگزار کنیم. باید با مربی ها صحبت شود. من هیچ نگرانی ای برای پرسپولیس ندارم. خیلی خوشحالم که می توانیم بازی کنیم چون صدهزارنفر به ورزشگاه می آیند و پول زیادی به فدراسیون می رسد ولی امیدوارم هر دو تیم به مرحله بعدی لیگ قهرمانان برسند و ما مقابل پرسپولیس بازی کنیم، این فوق العاده است.

 

 

۸ ۱۰  
آی اسپورت
2018-08-15 09:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
سومیک
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۰۶
میگن شفر تو یه مصاحبه حرفی از برانکو و پرسپولیس نزد، موهاش سیاه شد
ولی جدای شوخی ادم بدی به نظر نمیاد، شخصیت تقریبن محکمی داره که فک کنم به خاطر تجربه کار تو کشورهای مختلف باشه. .
همینکه به عنوان یه ادم حرفه ای کارشو خوب انجام میده و حاشیه های مضحک مربیای ایرانی رو نداره نمره قبولی میگیره.
.
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۳۵
منتظر عکس العمل ذوب شدگان در کیروش هستیم و اما قسمتی که گفته برانکو درباره بازیکنشون حرف رده باید گفت اولین بار شفر درباره هوادارای پرسپولیس حرف رد و گفت بابد محروم بشن
۹ ۱
قهوه ای هم رنگ خداست
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۳۵
شوفر به کیروش:
" *مشخص است اگر من بتوانم در اندرلخت که یکی از بهترین تیم های بلژیک است بازی کنم باید به این تیم بروم یا اگر بتوانم در دو تیم برتر روسیه بازی کنم. ولی اگر در یک تیم میانه جدول مثلا در بلژیک بازی کنم یا فقط 15 بازی از فصل را در آن تیم بازی کنم، پس بهتر است در ایران بمانم چون لیگ ایران بسیار قوی است. "
2
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۳۷
4 تا بازیکنش رفتن به جای اونا 21 بازیکن براش گرفتن نکنه فکر کرده نتیجه گرفتن با این همه بازیکن هنره؟؟؟؟؟؟؟
۶ ۲
استقلالیم با افتخااااااااااااااااار
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۱
خیلی ببخشید دیگه،نمیدونستیم به خاطر محرومیت پرسپولیس بقیه ی تیماهم باید خودشونو از نقل وانتقالات محروم کنن،بازیکن گرفتن یا نگرفتن ما مساله ای نیست که به شما مربوط باشه،تخلف کردین حالا دارین چوبشو میخورین ،نهایت همدردی هم توسط وزارت باهاتون صورت گرفت که تهدید کردید اگه تیام تمدید کنه خودمونو آتیش میزنیم اونا هم سریع ترسیدن و دستور دادن استقلال علاوه بر تیام قید ابراهیمی و جپارف و حسینی هم بزنه ،و اردوی پیش فصل و بدنسازی که گذشت،ووقتی شما خریدهای میلیاردی رو برا نیم فصل دومتون انجام دادین اونوقت محرومیت استقلال از نقل وانتقالات تموم شه،دیگه بیشتراز این نمیشد ونمیتونست وزارت باهاتون همکاری کنه،برا بیشتر از اینش باید دست به دامان فیفا میشدین واونا رو تهدید به خودسوزی میکردین تا شاید بترسن و استقلال هم مثل شما محروم کنن،در ضمن هفت نفر ازترکیب یازده نفره ی ثابت پارسالش الان نیستن ولی جذاب ترین بازیها رو داره انجام میده ،یادش به خیر یه تیمی سه چهارنفر از بازیکناش تو اردوی تیم ملی بودن حماسه ی قشقایی رو رقم زد
۷
اراس
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۰۴
واقعا توهماتی که نوشتی رو باور میکنی که وزارت نذاشت تیام بیاد؟ همون وزارتی که از اول سال تا حالا 65 میلیارد بهتون داد به اضافه 500 هزار یورو ارز دولتی؟ پول تیام رو شفر زد به جیب کاش یک بار فردوسی پور درباره شرمن حرف بزنه. با گریه و ضجه 21 بازیکن گرفتین دیگه واسه تیم محروم ژست نگیرین. دیر شروع شدن تمرینات تون هم فقط تقصیر سرمربی تونه. جوگیری زمان منصوریان رو کنار بذارید
۳
.
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۱۱
.
...
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۲۳
#باید_خون_گریست
دلیل سانسور کردن این اسم چیه؟!
حضرت غفوری ناراحت شدن؟!
۳
کجابی برانکو شقایق را بیب بیب
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۳۶
ریدن شوفر به کیرتوش:
" *مشخص است اگر من بتوانم در اندرلخت که یکی از بهترین تیم های بلژیک است بازی کنم باید به این تیم بروم یا اگر بتوانم در دو تیم برتر روسیه بازی کنم. ولی اگر در یک تیم میانه جدول مثلا در بلژیک بازی کنم یا فقط 15 بازی از فصل را در آن تیم بازی کنم، پس بهتر است در ایران بمانم چون لیگ ایران بسیار قوی است. "
۱
سومیک
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۱۹
مسخره ها چرا سانسور کردین کامنتو؟؟؟ جمله " کمی زیرابی هم میره به خاطر ارتباط با مدیر برنامه های بازیکنا" چی شد؟؟؟ اگه نمیخاین منتشر کنید خب نکنید ولی غلط میکنین به دلخواه خودتون سانسور میکنین
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر