فهرست
بازنده‌های جدایی برانکو؛ از ربیع تا کریم
بازنده‌های جدایی برانکو؛ از ربیع تا کریم

بازنده‌های جدایی برانکو؛ از ربیع تا کریم

آی اسپورت - جدايی برانكو ایوانكوویچ از پرسپولیس چنان شوك روانی بزرگی به هواداران این تیم وارد كرد كه شاید فعلا ابعاد فنی ماجرا مغفول مانده باشد. در عین حال نباید فراموش كرد این سونامی بزرگ، حتما در زمین بازی هم پیامدهای خاص خودش را خواهد داشت؛ طوری كه عده‌ای از این جدایی سود بردند و برخی دیگر ضرر كردند. این مطلب به مرور سیاهه زیان‌دیدگان اختصاص دارد؛ كسانی كه حداقل در نگاه اول بابت كوچ مربی كروات متضرر شدند.

1-  محسن ربیع‌خواه: او بی‌تردید سرلیست این سوژه است؛ بازیكن چندپسته و محبوب برانكو كه در پرسپولیس منتقدان زیادی داشت. ربیع‌خواه البته زحمتكش بود و این اواخر در اثر اصرار برانكو و البته نتایج خوب پرسپولیس توانسته بود وجهه‌ای مناسب‌تر از قبل پیدا كند، اما در هر صورت سخت است تصور كنیم در عصر مربی بعدی هم ربیع‌خواه همان شرایط مطلوب سابق را داشته باشد. دیگر فاكتور منفی ربیع‌خواه سن بالای اوست كه باعث می‌شود یكی از ظرفیت‌های لیست 18 نفره بزرگسالان را پر كند. در این شرایط شاید حتی جدایی او پیش از آغاز فصل جدید هم چندان دور از تصور نباشد.

2-  مهدی شریفی: یكی از خریدهای عجیب برانكو برای پرسپولیس بود. او یك نیم‌فصل بیرون نشست و فقط تمرین كرد تا با رفع محرومیت سرخپوشان به میدان برود، اما در نیم‌فصل دوم هم به ندرت اثری از شریفی در زمین مسابقه دیده شد. این اواخر او بعد از مدتها نیمكت‌نشینی برای چند دقیقه در بازی حذفی برابر سپاهان فرصت حضور در میدان را پیدا كرد كه آنجا هم موقعیتی شبیه دروازه خالی را از دست داد. با جدایی برانكو، شاید مربی بعدی برای نگه داشتن شریفی هم توجیه چندانی نداشته باشد.

3- حسین ماهینی: كاپیتان دوم پرسپولیس در این سال‌ها، هم جایگاه فنی نسبتا مطمئنی داشت و هم بازیكنی اثرگذار در معادلات تیم به شمار می‌آمد. حسین ماهینی كه بعد از ماه‌ها مصدومیت در آخرین دقایق بازی با داماش به میادین برگشت، از ابتدای فصل آینده آماده حضور در تركیب خواهد شد. با وجود این باید دید سرمربی جدید هم همانقدر به او اعتماد دارد یا نه. پرسپولیس برای پست دفاع راست مهدی شیری را در اختیار دارد و حالا كه برانكو رفته، شاید رامین رضاییان هم به این تیم نزدیك شده باشد.

4- كریم باقری: او اسطوره باشگاه پرسپولیس است و از محبوبیت بسیار زیادی نزد هواداران بهره می‌برد، اما بی‌‎تعارف حفظ نقش كریم باقری در پرسپولیس هم بیش از هر چیز دیگری به نظر سرمربی بعدی بستگی دارد. در عصر برانكو، كریم دست راست برانكو بود و به نوعی مدیریت انضباطی را بر عهده داشت. رد پای باقری در تصمیمات قاطعی كه برانكو در مورد امثال پیام صادقیان و رامین رضاییان گرفت كاملا مشهود بود. برانكو به باقری اعتماد مطلق داشت؛ اما اینكه آیا همین وضعیت در مورد آقا كریم پابرجا باقی بماند روشن نیست.

بانک ورزش

۲۵ ۱  
آی اسپورت
2019-06-22 22:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فقط پرسپولیس
يكشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸، ۰۹:۱۷
شما به چه حقی شاه کریم رو جزو بازندهای رفتن برانکو میزنید شاه کریم سروره آقاس بزرگتر شما هم حق نداره اینطور راجع بهش حرف بزنه چه برسه به شما که یه نویسنده جزئی پس هواست به نوشتنت باشه که شاه کریم خط قرنز ماست
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر