فهرست
من‌سیتی-تاتنهام؛ سایه‌‌ سنگین پوچتینو بر فراز اتحاد
من‌سیتی-تاتنهام؛ سایه‌‌ سنگین پوچتینو بر فراز اتحاد

من‌سیتی-تاتنهام؛ سایه‌‌ سنگین پوچتینو بر فراز اتحاد

آی‌اسپورت- بردهای سریالی مُد امسالِ پریمیرلیگ است. بعد از چلسی و منچستر حالا پوچتینو برای ثبتِ هفتمین سه‌امتیاز پشتِ‌هم به ورزشگاه اتحاد می‌آید. بی‌راه نیست اگر وضعیت دو تیم را اینگونه خلاصه کنیم؛ تاتنهام در پیکِ بالای آمادگی و تیم گواردیولا در پایین‌ترین سطح شرایط روحی برای یک مصاف حساس قرار دارند.

گابریل ژسوس مهاجم 19ساله‌ برزیلی پنج‌شنبه‌ای که گذشت به اردوی من‌سیتی اضافه شد تا شاید گره از خط حمله‌ نفرین‌شده ساز و کار آل‌مبارک باز کند. حتی نشستن ژسوس روی نیم‌کت، شاید ایهیناچو یا آگوئرو را برای زدن ضربه‌ آخر دقیق‌تر کند. البته ژسوس یک برتری دیگر هم دارد؛ او می‌تواند تا دایره مرکز زمین عقب بیاید، توپ‌گیری کند، تیم را راه بیاندازد، و سپس در نقطه‌ کور باکس جریمه‌ حریف جاگیری کند.

از آن‌طرف جان ورتونگن شاید تا 10 هفته‌ی آینده را بخاطر مصدومیت زانو از دست بدهد. مدافعی که در بیست مسابقه برای اسپرز قوت قلب برای تاکتیک سراپا هجومی تیم‌اش بوده. نگاهی به عملکرد جان ثابت می‌کند اگر پوچتینو نگران پر کردن جای خالی او باشد حق دارد؛ بازیکن شماره 5 پوچتینو 70٪ دوئل‌های یک به یک را برده، 72٪ تکل‌هایش صحیح بوده و 85٪ پاس‌هایش با دقت به سرانجام رسیده. از بین کوین ویمر و اریک دایر، یکی باید مسوولیت جان را به‌عهده بگیرد.

باخت چهار هیچ به اورتون برای گواردیولا کماکان یک کابوس ادامه‌دار است، برای همین تیم را به بهانه‌ جشن تولد به تماشای فیلم کمدی‌موزیکالِ LA LA LAND برد تا شايد راه گريزى از وضعيت موجود پيدا شود. پپ چهارشنبه‌ای که گذشت تولد 46 سالگی‌اش را جشن گرفت، البته با دورنمایی از سال پیش‌ رو که چندان بر وفق مراد نیست و حالا عصر فردا که سایه‌ سنگین پوچتینو بر سرش می‌افتد. راستی! چشم از هری کین و دله آلی برندارید؛ ده گل اخیر تاتنهام کار مشترک این زوج مهارنشدنی است. نکته دلهره‌آور آخر برای پپ و تیم‌اش اینکه، تاتنهام سه مسابقه رو در روی قبلی را در پرمیرلیگ از منچسترسیتی برده. مشاوران یکی از بنگاه‌های مشهور شرط‌بندی در  بریتانیا مسابقه را با نتیجه 4 بر 2 به نفع تیم مهمان پیش‌بینی کرده‌اند. «پوچتینو یکی از بهترین‌های دنیاست»، این را گواردیولا می‌گوید.

رامتین جباری

۴    
آی اسپورت
2017-01-21 00:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر