فهرست
برای اولین بار در این فصل: شعار علیه کالدرون
برای اولین بار در این فصل: شعار علیه کالدرون

برای اولین بار در این فصل: شعار علیه کالدرون

آی اسپورت - در روزی که سرخپوشان پایتخت امیدوار بودند با کسب پیروزی پرگل مقابل نفت مسجد سلیمان به رده دوم صعود کنند، یک شکست نابه‌هنگام و تلخ آن ها را در شوکی بزرگ فرو برد و البته جایگاه سومی را نیز به خطر انداخت تا برای نخستین بار، هوادارانی که پس از شکست برابر تراکتور، شهرخودر و سپاهان از مربی آرژانتینی حمایت کرده بودند، علیه او شعار بدهند.

شعار هواداران علیه گابریل کالدرون در حالی رقم خورد که پرسپولیس این فصل فراز و فرودهای زیادی را داشته است. جانشین برانکو فصل را با برد مقابل پارس جنوبی آغاز کرد و در دربی نیز برنده شد اما سه باخت مقابل مدعیان، ورق را برگرداند. قرمزهای تهرانی فارغ از کسب نتایج نامناسب، این فصل نمایش های خوبی نیز نداشتند اما جمعه شب باوجود ارائه فوتبالی تماشاگرپسند و پرموقعیت شکست خوردند. شاید اگر همین نمایش با یک برد خفیف نیز همراه می‌شد، پرسپولیسی ها به تمجید از کالدرون می‌پرداختند اما حالا با اشاره به چینش عجیب نفرات و همچنین آمار ۳۶.۳۶ درصد شکست در لیگ نوزدهم، به انتقاد از او می‌پردازند.

در لیگ چهاردهم تیم پرسپولیس با هدایت علی دایی، حمید درخشان و در آخرین روزها برانکو ایوانکوویچ، فصل را با ۱۲ شکست به سرانجام رساند. آن ها در مقابل تیم های متوسط و ضعیفی چون گسترش فولاد، راه آهن و... نیز شکست خوردند تا بدترین آمار خود در لیگ برتر 16 تیمی را ثبت کنند اما حالا وضعیت تیم کالدرون به مراتب نگران کننده تر است. اگرچه بعید است در پایان فصل سرخپوشان با ۱۲ باخت (۴۰ درصد) کار را تمام کنند اما تیمی که حالا کالدرون در اختیار خود دارد، بسیار پرستاره تر از پرسپولیسِ لیگ چهاردهم است و در قامت مدافع عنوان قهرمانی و از مدعیان کسب این عنوان محسوب می‌شود.

در شرایطی که حالا تنها راه اطلاع آشکار از شرایط جو هواداری، وضعیت استادیوم است، دیدگاه‌های هواداران پرسپولیس در ورزش سه نیز همسو با تماشاگرانی است که در پایان بازی علیه گابریل کالدرون شعار می‌دادند. آن‌ها پس از باخت تیم محبوبشان در بازی با سپاهان که یکی از رقبای سنتی این تیم محسوب می‌شود، به حمایت از کادرفنی و تیم خود پرداختند تا نشان دهند برای ایجاد تیمی قدرتمند به سرمربی آرژانتینی فرصت می‌دهند اما امروز صبر سرخ ها نیز لبریز شد و هم‌صدایی هایی بر علیه کالدرون به گوش رسید تا جایگاه او نیز متزلزل شود.

در صورتی که استقلال روز دوشنبه از سد نساجی بگذرد، رقیب همیشگی پرسپولیس پس از ۱۳۰۰ روز بالاتر از این تیم قرار خواهد گرفت. نکته جالب این است که نساج ها هفته آینده برابر پرسپولیس قرار خواهند گرفت و این کار را برای کالدرون سخت و فشار را روی او بیشتر خواهد کرد. اگرچه پرسپولیس در وضعیتی نیست که یک مربی جدید را استخدام کند و بعید است مدیرعامل چنین تصمیمی را بگیرد اما به هر حال فشار هواداری در تیم هایی چون پرسپولیس و استقلال، می‌تواند شرایط را برای ادامه کار سخت تر کند.

آخرین باری که هواداران پرسپولیس بر علیه یک مربی خارجی شعار دادند، به ۷ سال قبل بازمی‌گردد؛ جایی که قرمزها در هفته های میانی لیگ دوازدهم و پس از نتایج ضعیف تیم مانوئل ژوزه با شعارهایی تند خواستار اخراج او شدند. اما هنوز وضعیت کالدرون بحرانی نشده و او باید امیدوار باشد که در دیگر بازی ها اتفاقاتی به نفع تیم او رخ دهد. نکته مهم این است که کالدرون برنامه هایی ویژه برای زمستان دارد و برای عملی کردن آن ها، او باید چهار هفته بعدی را به سلامت بگذارند.

ورزش ۳

  ۴  
آی اسپورت
2019-11-22 22:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
جکی
جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸، ۲۲:۲۸
مردم تو بدبختی گرونی فلاکت دست پا میزنن اینام دغدغشون فوتباله
۲
جکی
جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۰۹
مردم تو بدبختی گرونی فلاکت دست پا میزنن اینام دغدغشون فوتباله
جکی
جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۲۴
که کامنتمو نمایش نمیدی اغااای ناظر
۱
امید
شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸، ۰۰:۵۲
واقعاً اگه علیه کالدرون شعار بدند حماقت و خوزنی است. برانکو با حمایت هواداران بخصوص بعد از شکست ها موفق شد و کالدرون هم با حمایت موفق میشه. باید علیه وزارت ورزش و فدراسیون و کمیته انضباطی شعار بدند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر