فهرست
گزینه‌های موقت هدایت تیم ملی: نکونام و مارکار
گزینه‌های موقت هدایت تیم ملی: نکونام و مارکار

گزینه‌های موقت هدایت تیم ملی: نکونام و مارکار

آی اسپورت - بعد از ۷ سال و ۹ماه کارلوس کی‌روش برای همیشه از ایران رفت تا فدراسیون فوتبال دنبال گزینه جدیدی برای جانشینی او باشد. گزینه‌های جانشینی کی‌روش مختلف‌اند اما هیچ کدام هنوز رسمی نشده‌اند. فدراسیون در خواب زمستانی فرو رفته و در این ماه‌های اخیر هرگز فکری برای انتخاب سرمربی جدید نکرده. در حالی که هم کی‌روش و هم فدراسیون فوتبال می‌توانستند بر اساس قانون، ۶ماه قبل از پایان قرارداد با تیم‌ها و مربیان جدید توافق کنند.

ماجراهای نیمکت بایرن‌مونیخ و حضور پپ گواردیولا را یادتان می‌آید؟ خبر حضور پپ در مونیخ وقتی اعلام شد که بایرن برای تصاحب ۳جام می‌جنگید و یوپ هاینکس هم نتایج درخشانی کسب می‌کرد. مدیران بایرن اما فارغ از تمام این اتفاق‌ها، گواردیولا را به عنوان سرمربی انتخاب کردند و جالب‌تر اینکه یوپ هاینکس نیز در همان فصل موفق شد ۳جام مهم به‌دست بیاورد. فدراسیون فوتبال که فکری به حال انتخاب سرمربی جدید نکرده، بحث حضور در تورنمنت چهارجانبه را پیش کشیده و اینکه قرار است تیم ملی در اسفندماه مقابل چین بازی کند. حضور در چنین تورنمنتی، آیا بدون سرمربی به صلاح است؟ آیا فدراسیون فوتبال تا آن زمان می‌تواند با یک مربی جدید و بزرگ به توافق برسد؟

همه این‌ ابهام‌ها باعث شده تا بحث حضور یک سرمربی موقت در تیم ملی مطرح شود. بحثی که در رسانه‌ها به راه افتاده و فدراسیون فوتبال هم آن را تکذیب نکرده. در خصوص سرمربی موقت، از مارکار آقاجانیان نام برده می‌شود اما گویا فدراسیون فوتبال جواد نکونام را هم مد نظر دارد. نکونام بعد از حضور در تیم ملی – به عنوان کاپیتان و مربی- بخت سرمربیگری خود را در نساجی آزمایش کرد و همراه این تیم به لیگ برتر رسید. او در لیگ برتر هم نتایج متوسطی کسب کرد و البته در نیم‌فصل ترجیح داد از این باشگاه شمالی جدا شود. با توجه به اینکه نکونام با تیمی قرارداد ندارد و البته شناخت بالایی هم از بازیکنان و البته جو تیم ملی دارد، بعید نیست فدراسیون فوتبال او را به عنوان سرمربی موقت انتخاب کند. اتفاقی که قابل پیش‌بینی است و البته فدراسیون فوتبال هم قصد دارد بعد از انتخاب سرمربی جدید، از نکونام به عنوان کمک اول استفاده کند.

جواد نکونام این روزها از باشگاه شاهین‌بوشهر در لیگ یک پیشنهاد دارد تا جانشین محمود فکرى شود. اینکه او به بوشهر مى‌رود یا مربى تیم ملى مى‌شود همچنان مبهم است. هر چند مارکار آقاجانیان هم این بخت را دارد تا برای مدتی روی نیمکت تیم ملی بنشیند و این بار به عنوان نفر اول، بازیکنان را هدایت کند. این‌ها اتفاق‌هایی است که در روزهای اخیر و حول و حوش تیم ملی افتاده و چندان هم غیرموثق نبوده. آیا این اخبار به سرانجام می‌رسد یا نه ، پرسشی است که فدراسیون فوتبال باید به آن پاسخ بدهد. یک پرسش سخت در روزهایی سخت.

ایران ورزشی

۶ ۳  
آی اسپورت
2019-02-02 16:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
mehran1848
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۵۹
لحظه معرفی مارکار را به خوبی به یاد دارم- عباس ترابیان در کنار زمین چمن کمپ تیم ملی گفت : کارلوس - این مارکار است - خوش و بش گرمی بین این دو برقرار شد و همکاری بیش از هفت سال این دو نفر - برای مارکار باید بیش از ده مدرک دکترا در فوتبال ارزش داشته باشد- خیلی دوست دارم بدانم که مارکار چقدر در این مدت از کار در تیم ملی و به عنوان عضو کادر فنی کارلوس کیروش استفاده فنی و مدیریتی مستقیم برده است- امیدوارم تجربه خیلی خوبی کسب کرده باشد که به درد فوتبال ما خورد- من تا ان زمانی که تمرینهای تیم ملی در کمپ برگزار میشد و به عموم اجازه حضور میدادند حاضر بودم و خیلی نکات جدید و جالب را شاهد بودم و مطمئن هستم که بازیکنان قطعا از وجود کیروش خیلی نکات جدید اموخته اند- ( از زمان تیم ملی امید- به مدریت فنی علی پروین و مربی گری حمید درخشان و اصغر حاجیلو - تا دوره های سر مربیگری بلاژویچ-شاهرخی- برانکو- قلعه نوعی- علی دایی- قطبی-و۰۰۰۰۰ از همه تمرینات این عزیزان یادداشت برداری میکردم و گاهی در گل دات کام و ایران کیکس گزارشی مینوشتم - ده ها نکته فنی و مدیریتی انتقادی به نحوه تمرین و اداره اماده سازی تیم به این عزیزان دارم که اگر عمری باقی بود و فرصتی پیدا شد رو در رو به همه شان میتوانم عرض کنم) به جرات میتوانم بگوییم که تنها مربی موئلف و صاحب سبکی که در دوران معاصر تیم ملی دیدم همین اقای کارلوس خان کیروش بود- به هر حال - تیم ملی باید به حیاط خود ادامه بدهد - هیچ شخصی مهمتر از تیم ملی و موفقیت آن نیست- اما از نقش و تاثیر کارلوس در شکل گیری و ساختار کنونی مطلوب تیم ملی نمیتوان به سادگی گذشت- برای منتقدین کیروش احترام قائلم اما به شدت به کار حرفه ای و فوق العاده وی در تیم ما اعتقاد دارم و مجموعا حضور او را مثبت میدانم-
سیروس
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۹:۵۵
هرکی راسرمربی کنندبهترازاین ویچ وپیچاست.
۴
nima bagheri
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، ۲۰:۴۹
mehran1848:
دمت گرم مهران عالی بود
در ضمن مرسی بابت یاداوری انقلاب کبیر فرانسه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر