فهرست
برای شايان مصلحِ جوان/ در سپيدرود بمان!
برای شايان مصلحِ جوان/ در سپيدرود بمان!

برای شايان مصلحِ جوان/ در سپيدرود بمان!

آی اسپورت- شكست در اولين مسابقه از نيم‌فصل دوم ليگ يک، معنای روشني برای هواداران سپيدرود داشت. مدتي كوتاه بعد از شكست‌دادن اكسين در خانه، آن‌ها در پايتخت به بادران باختند تا صداي نفس‌هاي ملوان را در يك‌قدمي‌شان حس كنند و اين پيام را به هواداران‌شان برسانند كه صعود به ليگ برتر، هنوز هم يك داستان دور و دشوار است. نگراني رشتي‌ها براي تيم قديمي و محبوب‌شان، وقتي بيشتر مي‌شود كه در كوران برگزاري رقابت‌هاي ليگ يك، بازيكنان اين تيم مورد توجه تيم‌هاي مطرح ليگ برتر قرار مي‌گيرند. در هفته‌هاي گذشته، مدافع چپ مستعد سپيدرود تبديل به سوژه‌اي جذاب براي بازار مكاره نقل و انتقالاتي شده و قرمزها حتي دستيار اول برانكو را روز گذشته براي تماشاي بازي شايان به ورزشگاه كارگردان فرستاده‌اند. دريافت پيشنهاد از پرسپوليس مدعي،جذاب و آسيايي برانكو مي‌تواند وسوسه‌اي بزرگ براي هر بازيكني ايجاد كند اما آيا ترك سپيدرود در حساس‌ترين روزهاي تاريخ باشگاه و پيوستن به فهرست شلوغ دفاع چپ‌ها در پرسپوليس، بهترين تصميم ممكن براي شايان مصلح خواهد بود؟ 

حتي با وجود شكست در زمين بادران، صدر جدول سطح دوم فوتبال ايران هنوز در تسخير رشتي‌ها قرار گرفته اما درست مثل همه تيم‌هاي كم‌ثروت ديگر، قلب و روح باشگاه در محاصره باشگاه‌هاي مطرح و مرفه است. شايان مصلح يكي از ستاره‌هاي كليدي سپيدرود در مسير تبديل شدن به يك تيم مدعي براي صعود به ليگ برتر به شمار مي‌رود و جدايي‌اش، آرامش را از يكي از بهترين خطوط دفاعي رقابت‌هاي دسته يك خواهد گرفت. پرسپوليس با مصلح چيز زيادي به دست نمي‌آورد اما سپيدرود با جدايي او، چيزهاي زيادي از دست خواهد داد. برانكو در سمت چپ خط دفاعي اعتقاد زيادي به بازي ربيع‌خواه دارد و مي‌تواند از محمد انصاري و امين آرام‌طبع نيز در اين پست استفاده كند اما اين بازيكن تنها دارايي نظرمحمدي براي دفاع چپ سپيدرود به شمار مي‌رود.

 ترک سپيدرود و امضاي قرارداد با پرسپوليس در گرماگرم جنگ صعود به ليگ برتر، يك ريسك بزرگ در زندگي فوتبالي ستاره جوان اين روزهاي فوتبال رشت خواهد بود. شايان مصلح استعداد لازم براي فيكس‌شدن در پرسپوليس را دارد اما تلاش براي رقم‌زدن يك انتقال عجولانه شايد فوتبال او را در خطر قرار بدهد. او به جاي پذيرفتن چالش بزرگ پرسپوليس، مي‌تواند طمانينه بيشتري به خرج بدهد و حداقل تا پايان فصل براي برآورده‌كردن بزرگ‌ترين آرزوي فوتبالي مردم رشت بجنگد و در تابستان، با پيشنهادهاي مالي جالب‌توجه‌تري از باشگاه محبوب‌اش روبرو شود. هيجان بازي براي پرسپوليس، قابل‌انكار نيست اما مصلح حتما به خوبي مي‌داند كه برانكو تا امروز تمايل چنداني به استفاده از بازيكنان نيمكت‌نشين نداشته و اساسا در طول فصل به تركيب اصلي تيمش دست نمي‌زند. رد پيشنهاد پرسپوليس در نگاه اول شايد شبيه يك عقب‌گرد باشد اما پيش از شايان، عليرضا جهانبخش نيز ترجيح داد به جاي پيوستن به پرسپوليس براي مدت بيشتري در داماش ماندگار شود. او در نهايت پيشنهاد فوق‌العاده‌اي از ليگ هلند دريافت كرد و شانس لژيونرشدن را به دست آورد. بهترين تصميم براي شايان در شرايط فعلي، وفادار ماندن به پيراهن تيم ريشه‌دار رشتي است. باقي ماندن در روزهاي سرنوشت‌ساز باشگاهي كه به  تك تك نفوذهاي و تكل‌ها او در سمت چپ خط دفاعي وابسته است.

 

 

 

 

 

۶ ۶  
آی اسپورت
2017-01-08 17:13:00
نظر دهید

۶ نظر
فرشید نظری
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۲۵
ترجمه یادداشت به زبان ساده : شایان تورو خدا نرو پرسپولیس ، مبادا پرسپولیس قوی بشه و بعدشم قهرمان بشه هاااا....اون وقت ارباب کیروش غضب می کنه...اون وقت کی جواب اشک ریزان شقایق ها رو بده؟!
احمد
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۲۸
فقط در ایران به بازیکنی که 23 سالش تموم شده میگن جوان..
pErSePoLiS
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۴۹
نمیدونم چرا همه مصلح رو با جهانبخش مقایسه میکنن؟؟جهانبخش یه استثنا بود ضمن اینکه جهانبخش در 19 سالگی ملی پوش امید ایران بود و پیشنهاد پرسپولیس رو رد کرد و رفت هلند اما مصلح الان 25 سال سن داره و سابقه ملی هم نداره و تا بخواد تو فوتبال ایران شناخته بشه 2 سال طول میکشه خداییش کدام تیم اروپایی حاضر میشه یه مدافع 27 ساله ایرانی جذب کنه؟؟؟
حامد
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۵۹
ای اسپورت مردم میفهمن این همه تخریب و این همه بد گفتن از پرسپولیس و این همه تحلیل های الکی و آبکی بابا ول کنید
آراز
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۴۹
خنده داره بازیکنی که در 25 سالگی در لیگ یک داره توپ میزنه از وقتی پرسپولیس روی اون دست گزاشته مربی فوتبال نفهم اون صحبت از این میکنه که آخر فصل میره اروپا!!!! اوج نگاه غیر حرفه ای!!!
راستی خود جهانبخش که اصلا شرایط سنی و فنی اون قابل قیاس با مصلح نبود مگه الان در چه سطحی از فوتبال اروپا داره بازی میکنه؟؟؟؟حتی از لحاظ مالی با توجه به هزینه ها و مالیات ها در اروپا در ایران مونده بود به مراتب موفقتر بود
منتقد
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۲۰
به قلم اشک ریز و برای تضعیف پرسپولیس ههههههههههه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر