فهرست
چیز زیادی نمی‌خواهیم، فقط همین چندتا چیز!
چیز زیادی نمی‌خواهیم، فقط همین چندتا چیز!

چیز زیادی نمی‌خواهیم، فقط همین چندتا چیز!

آی اسپورت - ما چیز زیادی نمی‌خواهیم. باور کنید آدم‌های پرتوقعی نیستیم اما چون از عملکرد مشعشع خودتان در جلسه با دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا سخن گفتید و فرمودید ما «دیگه چه می‌خواهیم» سیاهه‌ای از این خواسته‌ها را خدمت شما عرض می‌کنیم. اول از همه این که ما دوست داریم دوباره «طلوع» کنیم. این همان وعده بزرگ و پرطمطراقی بود که شما به مردم دادید و چند اسم از مربیان بزرگ فوتبال جهان، پشت هم ردیف کردید. شما گفتید با «زیدان و مورینیو» طلوع خواهید کرد اما با ویلموتس، به یک غروب غم‌انگیز هم نرسیدید.

ما زیدان را نخواستیم اما تیم ملی کشور را در آبرومندانه‌ترین حالت ممکن می‌خواهیم؛ دقیقا مثل ۸ سال قبل که با اقتدار به جام جهانی صعود می‌کردیم و تیمی داشتیم که مردم را خوشحال می‌کرد. باز هم می‌خواهید بدانید چه می‌خواهیم؟

ما می‌خواهیم صاحب فوتبالی مقروض و ورشکسته نباشیم. باشگاه‌های ما از انحصار دولت خارج شوند و حق پخش تلویزیونی به آنها تعلق بگیرد. ما دوست داریم برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران، در لیگ قهرمانان آسیا «جام» بگیریم. ما دوست نداریم هر بار با شکست‌های ناراحت کننده در عرصه های ملی و باشگاهی مقابل تیم های عربی تحقیر شویم. چیز زیادی نمی‌خواهیم، فقط دوست نداریم به عراق و بحرین ببازیم. ما دوست داریم پس از ۵۰ سال، در جام ملت‌های آسیا عاقبت به خیر شویم. دوست نداریم حسرت صعود به المپیک اینقدر فوتبالی‌های ما را آزار بدهد.

ما نه از کسی طلبکاریم نه کمک به این فوتبال را از سوی هر مدیری وظیفه می‌دانیم. ما می‌گوییم اگر مسولیت قبول می‌کنید تا آخرین لحظه‌ای که پشت میز و صندلی خود نشسته‌اید خاضعانه برای این مردم تلاش کنید. نه این که در جلسه‌ای فرمالیته که نتایج آن از پیش هم مشخص بود، منت سر ما و این همه آدم بگذارید و آخر کار، طلبکارانه بفرمایید دیگر چه می‌خواهید!ُ

۱۰    
آی اسپورت
2020-01-23 17:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر