فهرست
وداع مسی با مصدومیت؛ بی‌تابی برای ال‌کلاسیکو
وداع مسی با مصدومیت؛ بی‌تابی برای ال‌کلاسیکو

وداع مسی با مصدومیت؛ بی‌تابی برای ال‌کلاسیکو

آی اسپورت - ۱۶ روز به ال کلاسیکو شرایط لیونل مسی بهتر از همیشه به نظر می رسد و او پس از یک مصدومیت کلافه کننده، حالا قدم های بزرگی برای رسیدن به فرم همیشگی خود برداشته است. پس از بازی دیشب اتلتیکو و بارسا دیگر کسی نمی تواند کتمان کند که ما شاهد لیونل مسی همیشگی در میادین هستیم. مسی در 7 هفته اخیر لالیگا موفق به زدن 9 گل شده است و از لحاظ آمار گلزنی در شرایط مشابهی نسبت به سال گذشته در چنین مقطعی قرار دارد. او ۹ بازی در لالیگا انجام داده و ۹ گل زده است؛ متوسط یک گل در هر بازی. پس از نمایش درخشان برابر دورتموند که یک گل زد و دو پاس گل داد و بازی شب گذشته که یک گل سه امتیازی در دقیقه ۸۶ زد، مشخص شد که مصدومیت ابتدای فصل و افت ناشی از آن را کاملا به دست فراموشی سپرده است.

مسی ۴ هفته ابتدایی لالیگا را از دست داد و در هفته هفتم نیز حضور نداشت. او هفته های ۵ و ۶ که به میدان رفت ولی موفق به گلزنی برابر گرانادا و ویارئال نشد اما هفته هشتم برابر تیم طعمه مورد علاقه اش یعنی سویا یک گل زیبا از روی ضربه کاشته زد و نقش مهمی در برتری 4-0 تیمش داشت. سپس یک گل و یک پاس گل برابر ایبار، دو گل و دو پاس گل مقابل وایادولید، هت تریک برابر سلتا و در ادامه نمایش های عالی برابر دورتموند و اتلتیکو از راه رسیدند.

بارسا هفته بعد یک بازی به ظاهر ساده برابر مایورکا پیش رو دارد و سپس باید به مصاف سوسیداد و اینتر برود. دو بازی قطعا دشوار برای مسی و آبی اناری ها. پس از این سه بازی، نوبت به ال کلاسیکو می رسد. مسی قطعا برابر مایورکا و سوسیداد به میدان خواهد رفت ولی باید دید که او به سبب تشریفاتی بودن بازی با اینتر در ترکیب تیمش قرار خواهد گرفت یا استراحت خواهد کرد. اینکه اینتر می تواند سی و پنجمین تیمی باشد که مسی در لیگ قهرمانان دروازه اش را گشوده، شاید انگیزه ای برای حضور او در فهرست ۱۸ نفره بارسا باشد.

مسی با ادامه این روند، در بهترین شرایط به ال کلاسیکو خواهد رسید. ۹ گل در ۹ بازی و به خصوص گل فوق العاده اش به یان اوبلاک در بازی شب گذشته، زنگ خطری برای رئال خواهد بود. کهکشانی ها امسال تیمی متفاوت نسبت به سال گذشته هستند و شانه به شانه بارسا در صدر پیش می روند. ۲۷ آذر و در نوکمپ، آنها یک مسی روی فرم را پیش رو خواهند داشت. چالشی که مشخص می کند چه تیمی شانس اول قهرمانی خواهد بود.

۲    
آی اسپورت
2019-12-02 19:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر