فهرست
تاوان جدایی محرمی؛ دفاع بدون آلترناتیو
تاوان جدایی محرمی؛ دفاع بدون آلترناتیو

تاوان جدایی محرمی؛ دفاع بدون آلترناتیو

آی اسپورت - با تایید مسئولان باشگاه پرسپولیس جدایی صادق محرمی از این تیم قطعی شده و او در بازی مقابل الجزیره، آخرین بازی را با پیراهن پرسپولیس انجام داد. فارغ از این قضیه که جدایی بازیکنی مانند محرمی تا چه اندازه روی کیفیت بازی پرسپولیس تاثیر خواهد گذاشت می‌توان به نقش جدایی او در کمیت مدافعان پرسپولیس اشاره کرد.

محرمی یکی از بهترین بازیکنان این فصل پرسپولیس است که غیبت او در کارهای دفاعی و هجومی، پرسپولیس را با افت فاحشی مواجه خواهد کرد. بازیکنی که به طور مثال نیمکت‌نشینی‌اش در دربی به‌خوبی به چشم آمد و خیلی‌ها اعتقاد دارند در صورت حضور او در ترکیب اصلی، پرسپولیس می‌توانست برنده بازی باشد. با این حال مهم‌تر از کیفیت این است که با رفتن شماره ۲ تعداد مدافعان پرسپولیس به عدد ۴ می‌رسد. ماهینی، جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده و انصاری تنها مدافعان پرسپولیس برای فصل آینده هستند و در صورت مصدومیت و محرومیت هیچ گزینه جانشینی برای آنها وجود ندارد. تنها گزینه جانشین برانکو یعنی ربیع‌خواه هم مصدوم است و شاید تا پایان نیم فصل اول، شرایط بازی پیدا نکند.

این مشکل زمانی حادتر می‌شود که با مصدومیت ربیع‌خواه همین مشکل در میان هافبک‌دفاعی‌ها هم وجود دارد. یعنی اگر برانکو بخواهد با همین سیستم دو هافبک دفاعی بازی کند فقط نورالهی و کامیابی‌نیا را در اختیار دارد و بازیکن آلترناتیوی برای آنها وجود ندارد. ۶ بازیکن برای ۶ پست دفاعی و هافبک دفاعی، که برای آن‌ها نگران کننده خواهد بود. با این شرایط برانکو برای سال آینده در فاز دفاعی با مشکلات زیادی مواجه است و باید به دنبال راهکاری برای حل این بحران باشد. بحرانی که پیش از این و در موارد مشابه نشان داده که در آن تغییر پست بازیکنان مثل استفاده از فرشاد احمدزاده یا وحید امیری در پست دفاع چپ برطرف‌کننده مشکل نبوده و مشکل جدیدی برای تیم درست کرده است.

نود

۲ ۱  
آی اسپورت
2018-05-15 17:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ميلاد
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۱۴
به نظرم عاليشاه رو كم كم بايد بذاره دفاع راست، مصلحم كه دفاع چپ هست
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر