فهرست
پیروز قربانی: نمی‌توانم شبیه احمق‌ها باشم
پیروز قربانی: نمی‌توانم شبیه احمق‌ها باشم

پیروز قربانی: نمی‌توانم شبیه احمق‌ها باشم

آی اسپورت - پیروز قربانی مدافع میانی سابق استقلال پیش‌تر نیز با موضع‌گیری‌های خود هواداران استقلال را برآشفته بود و اظهارات او پس از تساوی سایپا و صنعت نفت بار دیگر با خشم برخی از اعضای جامعه هواداری باشگاه استقلال مواجه شده است. در واقع پیروز قربانی مانند چند پیشکسوت دیگر باشگاه نظیر رجبی معتقد است که موفقیت‌های تیم رقیب به دلیل کار فنی بهتر آنها در زمین بوده است و حمایت‌هایی که گاها برخی پیشکسوتان، مربیان و بازیکنان حال حاضر استقلال هم حرفش را می‌زنند، در قهرمانی سرخپوشان و 2 فینال آسیایی بی تاثیر بوده است.

قربانی بار دیگر در گفتگویی رادیویی بر مواضع خود تاکید کرده و پرسپولیس را فنی ترین تیم فوتبال ایران ارزیابی کرده است. او در این مصاحبه در واکنش به این موضوع که عکس‌های او  در صفحات مجازی در حال منتشر شدن است و به او فحاشی می‌شود و در پاسخ به این سوال که آیا نفرتی میان هواداران دو تیم وجود دارد، بیان کرد: حالا امیدوارم عکس خوب استفاده کنند (با خنده). متاسفانه جوی که الان در جامعه می بینیم، این نفرت را بیان می کند. نفرتی که کورکورانه است و یکی از دلایل عدم پیشرفت جوامع به شمار می رود. در واقع اگر دوستان مطالعه کنند، یکی از دلایل عدم پیشرفت جوامع تعصب بیش از حد است. متاسفانه هر کسی برخلاف تعصب های احمقانه ای که در جامعه رواج دارد، حرفی بزند، مورد حملات و توهین های زیادی قرار می گیرد.»

پیروز قربانی که در روزهای گذشته و پس از اظهاراتش پس از دیدار سایپا و صنعت نفت آبادان، آماج حملات جدید و زیادی در فضای مجازی قرار گرفته، حرف‌هایش را از سر گرفت و عنوان کرد:« البته دوستان خودشان را اذیت نکنند. من هیچ صفحه ای در فضای مجازی ندارم. طبیعتا اینقدر هم وقت ندارم و اینقدر وقتم کم ارزش نشده که بنشینم و هر کامنت و توهینی را بخوانم. در این مواقع از تکنیک دایورت استفاده می‌کنم، ولی حرفم را می زنم. البته حرفی که حس می کنم بر اساس منطق باشد و نمی‌توانم شبیه آن احمق‌هایی باشم که دوستان مدنظر دارند.»او سپس در واکنش به این موضوع که هواداران استقلال دوست ندارند او از تیم رقیب‌شان تعریف کند و در پاسخ به این سوال که فحش خوردن را به عنوان پیشکسوت استقلال حق خودش می‌داند یا خیر، توضیح داد: « من اصلا با این واژه پیشکسوت مشکل دارم. اگر مشکل دارید اصلا به من نگویید، پیشکسوت استقلال. اگر قرار باشد من به خاطر اینکه پیشکسوت استقلال هستم، احمق باشم و هر چه می شود به نفع استقلال حرف بزنم، اصلا نمی خواهم این پیشکسوتی را. من زمانی عضو باشگاه استقلال بودم و همه زندگی ام، چه مادی و چه معنوی از باشگاه استقلال است. افتخار هم می کنم به آن دوران ولی به خاطر اینکه من آن دوران در استقلال بوده ام و حالا هر چه می شود از استقلال تعریف کنم، اصلا چنین آدمی نیستم. دوستانی البته هستند که چنین کاری می‎‌کنند و هر روز محبوب تر می شوند. ولی من اصلا زندگی ام براساس فضای مجازی نیست. من عقل ومنطق دارم. من در خانه چیزی به نام آئینه دارم. دوست دارم وقتی در آئینه نگاه می‌کنم، به خودم نگویم، چه آدم احمقی. حداقل جلوی خودم سرم بالا باشد و حرف هایم براساس منطق باشد. حرف هایی هم که زده ام، منطقی بوده است.»

مدافع سابق استقلال و مربی فعلی تیم سایپا در ادامه باز هم از پرسپولیس و عملکرد این تیم در سال‌های گذشته تمجید کرد و افزود: « باز هم می گویم، تیمی که در چهار سال اخیر ، 4 بار قهرمان شده باشد و دو بار به فینال آسیا راه یافته باشد، نه پرسپولیس که هر تیمی باشد، از لحاظ فنی چیزی داشته و باید به آنها احترام گذاشت. حالا اگر دوستان دوست دارند، من چیزی بگویم که باب میل آنها است، من چنین آدمی نیستم. پیشکسوتان دیگری هستند که عاشق فالوورند و موج سواری می‌کنند ولی من چنین آدمی نیستم و براساس عقل و منطق حرف می زنم.»

پیروز قربانی در مورد بی حرمتی‌هایی که در فضای مجازی انجام می شود، دیدگاه خود را اینطور تشریح کرد: « فضای مجازی را باید بیشتر به دید تفریح نگاه کرد ولی در تصمیم گیری های مدیریتی ما مهم شده. مشکل از این آدم ها است که براساس فضای مجازی تصمیم می گیرند. البته آدم هایی که در فضای مجازی حضور دارند قابل احترامند ولی خود فضای مجازی برایم اهمیتی ندارد. اصلا هیچ فعالیتی هم ندارم. از چیزهایی که در فضای مجازی وجود دارد و به درد کار و آینده ام می‌خورد استفاده می‌کنم؛ ولی اینکه بنشینم و نظر هر کسی که سواد این کار را ندارد و در موردش نظر می دهد را بخوانم، وقتم خیلی ارزشمندتر از این چیزهاست. باز هم می گویم سواد جامعه ما در خیلی از زمینه ها پایین است. فضای جامعه باعث شده که به عنوان مثال من که سوادی در یک زمینه خاص ندارم، در مورد آن نظر بدهم.»

مربی سایپا سپس در واکنش به این سوال که با این اظهارات ممکن است آماج حملات بیشتری هم قرار بگیرد، بیان کرد: « برایم اهمیتی ندارد. من واقعیت را می گویم.  شما تا زمانی که انتقاد نکنید، پیشرفت حاصل نمی شود. سواد جامعه ما در فوتبال و خیلی از زمینه ها پایین است و شما الان وضع جامعه ما را می بینید. اما من حرفی که به نظرم درست بیاید را می زنم و از هیچ کسی هم واهمه ندارم. برخی دوستان گفتند که دنبال سهم هستم. به هیچ وجه. خدا شاهد است من برنامه ای برای آمدن به استقلال ندارم و حرف هایی که می زنم با برنامه ریزی برای رسیدن به هدف خاصی نیست. من به این اعتقاد دارم، باید به درجه ای برسم که دنبالم بیایند و اگر نیایند هم پیش وجدان خودم خیالم راحت است.»

مدافع سابق استقلال در واکنش به این سوال که مقصر نفرت میان هواداران دو تیم را که در این سال ها بیشتر هم شده چه چیزی یا چه کسانی می داند، اضافه کرد: « باز هم می گویم ما سوادمان در خیلی از زمینه ها پایین است و برخی از افراد از این بی سوادی سوء استفاده می کنند. گذشته از این یک سری از افراد پیشکسوت سوار موج می شوند و حرف هایی که می زنند برای محبوب شدن است. ولی آدم هایی هستند که می فهمند. مثلا می فهمند که حرف پیروز قربانی به عنوان پیشکسوت استقلال می زند، از حقیقت به دور است و این آدم مدام دارد داد می زند که آقایان خانم ها من یک آدم احمق هستم و سوار موج جامعه شده ام. اما این فضا در ایران متاسفانه وجود دارد. عیبی ندارد به من فحش بدهید. من اصلا نمی خوانم. ولی این شجاعانه نیست که شما در یک فاصله دوری از من نشسته اید و به خانواده من بی احترامی می کنید. اگر کسی توی روی من به خانواده من و به خودم بی احترامی بکند، آن زمان من تکلیف خودم را می دانم ولی الان توهین هایی که در فضای مجازی می شود، برایم اهمیتی ندارد.»

بخش پایانی صحبت های پیشکسوت باشگاه استقلال هم اینطور مطرح شد و بر زبان آمد:« حرف حق زدن همیشه تاوان دارد. تا آخر عمرم هم حرف حق را می زنم، حتی اگر برخلاف میل اکثریت جامعه فوتبالی ما باشد.»

۵ ۱  
آی اسپورت
2021-01-03 13:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
سیروس
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹، ۰۴:۰۸
بدون کوچکترین شک و تردیدی شنیدن این سخنان از زبان یک فوتبالیست قدیمی زیباست! زیباست، زیرا در بطن خود حقایق بسیاری را بیان میکند! این سخنان از فقر فرهنگی میگوید، این سخنان از سقوط اخلاقی میگوید، این سخنان حقایق بسیاری را از پس پرده عیان میکند!
این سخنان بما میگوید که چقدر دچار سقوط اخلاقی شده ایم. گوینده این سخنان آدم کوچکی نیست! او کاپیتان یکی از قطبهای فوتبال ایران بوده است، اما او با استفاده از بی اخلاقی های فوتبال انگشت بروی ضعفهای اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی ما گذاشته است!
پیروز قربانی بعنوان یک فوتبالیست تحصیل کرده و معتقد به اصول اخلاقی و حرفه ای، بما گوشزد میکند که این راه که ما (منظور بی فرهنگهای فضای مجازی ست) میرویم، جائی بجز خفقانستان نخواهد بود. بجای سینه زدن زیر علم امثال علی کریمی و فرهاد مجیدی و یک دور تسبیح فوتبالیست های فقط حرف، کمی به این حقایق فکر کنید!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر