فهرست
گزارش ویژه: تردید در انتخاب فغانی برای دربی
گزارش ویژه: تردید در انتخاب فغانی برای دربی

گزارش ویژه: تردید در انتخاب فغانی برای دربی

آی‌اسپورت- کمیته داوران برای اینکه قضاوت شهرآورد را به علیرضا فغانی بدهند دچار تردید شده‌اند و همه چیز در جلسه آنها با تاج و اسدی مشخص خواهد شد. وقتی داوری به تجربه صالحی، یادش رفت کارت زرد را به چه کسی داده و یا اینکه پیام حیدری داور ۳۰ ساله لیگ تصمیم خود را در بازی سیاه جامگان و فولاد عوض کرد ولوله‌ای در لیگ به راه افتاد. مسوولان کمیته داوران هم چاره‌ای نداشتند تا ماجرای محرومیت صالحی را رسانه‌ای کنند. در همان زمان بود که ماجرای قضاوت علیرضا فغانی داور با تجربه لیگ کلید خورد.

یعنی چرخش ۱۸۰ درجه‌ای آقای رییس با همین سرو صدا خودش را نمایان کرد. کامرانی‌فر از وقتی آمده خواسته متفاوت عمل کند. تزریق داوران جوان به لیگ هم استارت همین تفکر نو بود. از یک منظر کار رییس جدید بسیار پسندیده است و باید از جانب فوتبالی‌ها حمایت شود. چرا که داوران با تجربه لیگ به مرز بازنشستگی رسیده‌اند و یا بعضی از آنها خودشان را زودتر از موعد مقرر بازنشسته کرده‌اند. به همین دلیل برای آنها نیاز به جانشین است و تا داوران جوان میدان‌های بزرگ را تجربه نکنند جانشین مناسبی برای نسل بازنشسته داوری نیستند اما ورود بی‌محابای آنها به لیگ هم می‌تواند تبعاتی داشته باشد که در هفته‌های گذشته مسوولان کمیته داوران تاوان همین بی تدبیری را داده‌اند. اصل ماجرای انتخاب فغانی برای بازی شهرآورد هم اشتباهی بود که رییس جدید در تزریق تفکر خود انجام داد و بی محابا به داوران جوان خود جولان داد.

قرار بود انتخاب دکتر بیژن حیدری برای شهرآورد ۸۴ سورپرایز آقای رییس باشد اما قبل از بازی پرسپولیس و تراکتور وقتی گزینه‌ای برای قضاوت این بازی غیر از حیدری نداشتند و از طرفی اتفاقات لیگ چشم آنها را ترسانده بود این داور را برای قضاوت حساس تراکتور و پرسپولیس انتخاب کردند و فغانی را برای بازی شهرآورد گذاشتند. نکته ماجرای جابه‌جایی داور شهرآورد و تردید مسوولان کمیته داوران برای انتخاب فغانی برای شهرآورد اما بعد از بازی پرسپولیس و تراکتور به وجود آمد. اختلاف ۹ امتیازی پرسپولیس و رقیبش در جدول باعث شد تا کمی از دلواپسی‌های مسوولان کمیته داوران کم شود و به خاطر شرایط جدول دوباره به فکر رو کردن نام یک گزینه جدید برای شهرآورد بیفتند.

اشکان خورشیدی، شاهین حاج بابایی و موعود بنیادی‌فر گزینه‌های آنها برای قضاوت این بازی حساس شدند و این روزها آنها به این فکر هستند که در صورت موافقت مسوولان فدراسیون قضاوت را به یکی از این داوران بسپارند.

قرار است مدیران کمیته داوران برای عملی شدن تفکر جدید خود تاج و اسدی را از تصمیم خود مطلع کنند اما تا چه حد این تفکر جدید مسوولان کمیته داوران رنگ حقیقت به خود می‌گیرد.  صرف اینکه پرسپولیس از حریف خود ۹ امتیاز پیش افتاده می‌تواند بهانه خوبی باشد تا بازی به این حساسی را به داورانی بسپارند که به لحاظ تجربه از پس آن برنیایند. چهره تکراری داور شهرآورد برای هر فوتبالدوستی نمی‌تواند چندان جالب باشد اما آنچه به عقل نزدیک است تصمیم درست دور از احساسی است که می‌تواند پشیمانی به بار آورد. به زودی این تصمیم به شور و مشورت با مسوولان فدراسیون گذاشته می‌شود و در نهایت تاج و اسدی می‌گویند کدام گزینه را برای این بازی قبول دارند اما نگاه محتاطانه هر دو رییس که از صدای اعتراض تیم‌ها خسته شده‌اند این نتیجه را حاصل می‌کند که فغانی به احتمال زیاد سوت این بازی را به دست می‌گیرد.

مهدیه دریابیگی، ایران ورزشی

۴    
آی اسپورت
2017-02-08 02:06:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر