فهرست
«فرهاد» به وصال شیرین نخواهد رسید
«فرهاد» به وصال شیرین نخواهد رسید

«فرهاد» به وصال شیرین نخواهد رسید

آی اسپورت - پذیرش سرمربیگری تیم ملی امید ایران از سوی فرهاد مجیدی در این مقطع زمانی حساس قطعاً یک تصمیم شجاعانه بود. روزهایی که بسیاری از مربیان گوشی‌های موبایل خود را خاموش کرده بودند تا مبادا با تماس حمید استیلی مدیر تیم ملی امید در معذوریت قرار گرفته و ناچار به قبول سرمربیگری تیم امید شوند فرهاد مجیدی بدون هیچ شرط و شروطی پا پیش نهاد و قبول کرد تا این کشتی به گل نشسته را به ساحل آرامش برساند. هرچند همان روزها هم زمزمه‌هایی مبنی بر مخالفت برخی از دست اندرکاران ورزش و فوتبال ایران با سرمربیگری مجیدی به گوش رسید که پس از نشست‌هایی در فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و کمیته‌ی ملی المپیک رای بر این موضوع قرار گرفت که فرهاد مجیدی سکاندار هدایت تیم ملی امید ایران برای رساندن این تیم به المپیک توکیو باشد.

تیم امید آش دهان سوزی نیست چون اگر بود مطمئن باشید که هیچگاه به مجیدی جوان میدان داده نمی‌شد. تیمی که قریب به نیم قرن به هر دری زده با دست خالی برگشته حالا چگونه ممکن است با این همه اما و اگر، سنگ‌اندازی و ایجاد موانع مختلف به موفقیت برسد تا حسرت رفتن به المپیک برای فوتبال ایران به یک رویای دست نیافتنی تبدیل نشود. در حالیکه دیدارهای تدارکاتی برای سنجش میزان توان و آمادگی تیم می‌باشد و نتیجه‌گیری چندان نباید مورد توجه قرار گیرد متاسفانه با هر شکست داد اهالی فوتبال و کارشناسانی که خارج از گود نشسته و دستور لنگ کردن حریف سر می‌دهند بلند می‌شود. این گروه از همان ابتدا هم برای فرهاد مجیدی با روشهای مختلف مشکل درست می‌کردند یک روز به جوانی مجیدی می پرداختند و روز دیگر به مدرک مربیگری مجیدی و یک روز هم به نوع جدایی او از استقلال که مجیدی برای انتقام از مدیران باشگاه استقلال قبول کرد تا سرمربی تیم امید شود. این بهانه‌های بنی‌اسرائیلی و مته به خشخاش گذاشتن های مداوم باعث شده تا انرژی مجیدی صرف جواب دادن و قانع‌ کردن این گروه شود و حتی اگر مجیدی مستقیماً وارد جدال با این گروه نشود مطمئناً تأثیرات منفی و مخربی برای حفظ تمرکز کادر فنی تیم ملی امید خواهد داشت.

در جدیدترین موضع گیری مخالفان مجیدی با حضور فرهاد در تیم امید بیان شده که شاگردان مجیدی به سرمربیگری فرهاد در تیم امید چندان دلخوشی ندارند و از نوع تمرینات و دانش فوتبالی مجیدی به شدت ناامید هستند. این گروه که برای آن‌ها موفقیت فوتبال ایران در اولویت های چندم قرار دارد تنها و تنها در پی ایجاد فضایی مسموم و حاشیه‌ای می‌باشند تا با فرمایشات خود و میدان داری در رسانه‌ها بازار خود را گرم نمایند. کی‌روش را به نوعی تخریب کردند ویلموتس را به سبکی دیگر و اینک فرهاد مجیدی تا چندی دیگر هم به سراغ استراماچونی و مصطفی دنیزلی خواهند رفت تا همیشه ثابت کنند که سردمداری رسانه‌ها و مطبوعات کشور با آن‌ها می‌باشد و هرکه را بخواهند به راحتی بر زمین خواهند زد.

حمید استیلی باید در برخورد با برخی از افراد که هیچگونه اطلاعاتی از فوتبال و تیم‌های پایه ندارند  قاطعانه‌تر برخورد کند و با حمایت همه‌جانبه از فرهاد مجیدی او و  تیم امید را مهیای مسابقات مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ نماید. حمید استیلی نباید اجازه دهد که مسائل تیم امید به دست مایه‌ای برای حمله به مجیدی و کادر فنی این سرمربی جوان تبدیل شود. این‌گونه که به نظر می‌رسد تیم امید ایران آبستن اتفاقاتی است که در آینده‌ای نزدیک بیشتر به چشم خواهد آمد که ماحصل آن سوزندان مجیدی و بی تاثیر نمودن این مهره‌ی ارزشمند در فوتبال ملی ایران و حتی باشگاهی خواهد بود. مگر اینکه در روزهای آینده اتفاقات جوری دیگر رقم خورد و دست برخی از عوامل که به عمد در حال هم زدن آش حاشیه و جنجال هستند رو شود.

۲    
آی اسپورت
2019-09-17 14:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر