فهرست
آنالیز سپاهان-استقلال: فاکتوری به نام انگیزه
آنالیز سپاهان-استقلال: فاکتوری به نام انگیزه

آنالیز سپاهان-استقلال: فاکتوری به نام انگیزه

آی اسپورت – انگيزه آخرين تير استقلالى ها و «تيرك دروازه» آخرين ياور سپاهانى ها براى ديدار پايانى نيم فصل اول بود .استقلالى ها مسابقه را بسيار با انگيزه شروع كردند و بسيار منسجم تر از گذشته در هر دو فاز بازى فعال بودند، هافبكهاى استقلال در اين ديدار همكارى بسيار خوبى با كاوه رضايى داشتند؛ آنها خيلى سريع با پاسهاى كوتاه در ميانه ميدان و با فرارهاى مورب رضايى، برزاى و انصارى که كاملا غير قابل پيش بينى بازى مى كردند، بارها موفق به شكستن خط دفاعى سپاهان شدند اما تير دروازه و در بعضی اوقات تصميم گیری نادرست و سريع آبی ها، مانع گلزنی آنها شد.
دو مشكل بزرگ استقلال در اين ديدار ناتوانی مدافعين كنارى استقلال در فاز تهاجمى و ضعف هافبک های میانی در لحظه انتقال به دفاع بود. مدافعان کناری استقلال از توانايى حمايت اصولى و بازيسازى بهره مند نبودند و هافبكهاى ميانى استقلال سرعت لازم را در تغییر آرایش به حالت دفاعی نداشتند.
سپاهانى ها نيمه اول سعى در توسعه مالكيت توپ در طول و عرض زمين و استفاده از مهاجم مركزى بعنوان تله داشتند تا بتوانند با مشغول كردن مدافعين ميانى استقلال از فضاى ايجاد شده بين مدافعين ميانى و كنارى استقلال استفاده كنند. آنها تلاش كردند با بهره گرفتن از سرعت و تكنيك هافبك-مهاجمان كنارى خود دروازه استقلال را باز كنند اما اين استراتژى عملا در نيمه اول شكست خورد.
ويسى با تغيير استراتژى در نيمه دوم با استفاده از دو هافبك ميانى ايستا و جنگنده و بهره گیری از ضعف استقلال در لحظه انتقال به دفاع بارها هافبك-مهاجمان تیمش را رو در روى مدافعين مركزى استقلال قرار داد اما این استراتژی فقط یک گل برای سپاهان به ارمغان آورد.
سپاهانی ها موقعيتها و برترى عدديشان را به دفعات از دست دادند و نهايتا در روزى كه تير دروازه چند مرتبه اى به آنها كمك كرده بود، انگيزه استقلالى ها در ثانيه هاى آخر به تير دروازه هم غلبه كرد و بازى را به تساوى كشاند.
استقلالى ها نيمه دوم تغييرى در سبك بازى خود ايجاد نكردند و حدود سى دقيقه ابتدايى نيمه دوم غافلگير تغيير استراتژى تيم سپاهان شده بودند؛ فاصله بين خط هافبك و دفاع استقلال زياد شد و فاصله بيش از اندازه هافبكهاى استقلال با اميد ابراهيمى به سپاهانى ها فرصت داد موقعیت های خوبی ایجاد کنند. بازیکنان تیم اصفهانی در این نیمه در مرکز زمین سرعت گردش توپ را به شکل مطلوبی بالا بردند و به یک گل و چند موقعیت رسیدند.
در این نیمه شايد اگر انگيزه ی بالای بازیکنان استقلال و وحشت از يك شكست ديگر نبود، آبی پوشان به گل ثانیه های پایانی نمى رسيدند.
دو تيم نمايشى اميدوار كننده داشتند و هواداران خود را به آينده اميدوار كردند،

 

۶    
آی اسپورت
2016-12-26 09:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر