فهرست
پشت پرده اردوی پرسپولیس در «کار تپه»
پشت پرده اردوی پرسپولیس در «کار تپه»

پشت پرده اردوی پرسپولیس در «کار تپه»

آی اسپورت - گابریل کالدرون و بازیکنان پرسپولیس به هیچ وجه از شرایط آب و هوایی اردوی ترکیه رضایت نداشتند و مهمتر از آن پرسپولیس به خاطر شرایط نامناسب آب و هوای محل اردوی تیمش و همچنین بی‌احترامی حریف سطح پایین ترکیه‌ای مجبور شد بدون بازی دوستانه اردوی خود را به پایان برساند.

نکته قابل توجه اینکه مدیریت باشگاه پرسپولیس در حالی «کار تپه»  برای اردوی 10 روزه تیمش انتخاب کرد که فصل پیش استقلال در این محل اردو زد و همین مشکلات اشاره شده را تجربه کرده بود. در این بین یک پیشکسوت نقش اصلی را در برگزاری این اردوی پرسپولیس ایفا کرد. عارف محمدوند که در ترکیه اقامت دارد با مدیریت باشگاه پرسپولیس تماس گرفته و ضمن معرفی کمپ با این باشگاه توافق می‌کند که مقدمات برپایی اردوی 10 روزه سرخپوشان را در محل اشاره شده، فراهم کند.

محمدوند به همراه چند فرد ترکیه‌ای در همان لحظه ورود پرسپولیسی‌ها به ترکیه به استقبال این تیم آمده و آنها را به کمپ مورد نظر می‌برد. او همچنین قرار بود یک حریف قدر به عنوان بازی دوستانه نخست و یک حریف ضعیف برای دومین حریف تدارکاتی برای سرخپوشان فراهم کند که بازی اول به خاطر شرایط نامساعد آب و هوا (مه غلیظ همراه با بارش باران) و بازی دوم به خاطر تاخیر 45 دقیقه حریف برای ورود به محل مسابقه، لغو شدند. در چنین شرایطی طبیعی است که کالدرون و شاگردانش از اردویی که پشت‌سر گذاشتند رضایت نداشته باشند.

سرمربی پرسپولیس قصد داشت در همین بازی‌های دوستانه تفکرات تاکتیکی خود را پیاده کرده و شاگردانش را در شرایط سخت (تحت فشار از سوی حریف) بهتر مورد ارزیابی قرار دهد اما به خواسته خود نرسید و ممکن است همین مسئله باعث شود تیم تحت هدایت او در طول فصل دیرتر از آنچه این مربی برنامه‌ریزی کرده به انسجام و هماهنگی تیمی برسد. شرایط آنقدر بد بوده که صدای کالدرون و بیرانوند درآمده و آنها از شرایط موجود اظهار نارضایتی کردند.

در اینجا این سوال از مدیریت باشگاه پرسپولیس مطرح می‌شود که چرا وقتی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال خواهان این بودند که تیم‌های لیگ برتری به خاطر صرفه جویی ارزی اردوی‌‌های پیش فصل خود را در داخل کشور برگزار کنند، این باشگاه برای برگزاری در چنین مکانی در خارج از کشور هزینه کرده است. شاید اگر محل اردوی سرخپوشان همانند اردوی‌های قبل این تیم مناسب بود و بازی‌های تدارکاتی خود را به بدون مشکل پشت‌سر می‌گذاشت ایراد چندانی بر این موضوع وارد نبود اما مشکل اینجاست که مدیریت فعلی باشگاه پرسپولیس که مدام دَم از مشکلات مالی و ارزی می‌زند هزینه زیادی بابت این اردو متحمل شد بدون اینکه کالدرون به خواسته‌های تاکتیکی خود رسیده باشد.

 

تسنیم 

۱۰ ۲  
آی اسپورت
2019-07-22 12:34:00
نظر دهید

۲ نظر
Princem
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۰۱
امسال پرسپولیس شده بهشت دلال ها. چند سال دستشون از پرسپولیس کوتاه بود و امسال میخوان جبرانه اون چند سال رو بکنند. بعد میاید میگید دلالیسم رو باید حذف کنیم؟؟؟!!! آقایون! اینه قدرته دلالیسم. برانکو رو بیرون کردن گرشاسبی رو بیرون کردن و عرب و خلیلی و نبی و دار و دسته ی کثیفشون رو آوردن روی کار. بعدشم تمام خریدا و کمپ و اردو و هزار چیز دیگه رو توی دست گرفتن..... آره ! امسال ساله دلال هاست توی بهشته پرسپولیس
matt1982
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۵۳
لعنت بر تمام عوامل منتفی شدن اردوی کانادا که کاملا رایگان تموم می شد. اون هم به دلیل مسخره ی اینکه تیم محبوب حکومت چنین دعوتنامه ای نداشت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر