فهرست
فاصله مو و من یونایتد: صرفا مربی
فاصله مو و من یونایتد: صرفا مربی

فاصله مو و من یونایتد: صرفا مربی

آی‌اسپورت – ژوزه مورینیو در هفته‌های گذشته مدام از نیاز منچستر یونایتد برای به خدمت گرفتن دو یا حداقل یک بازیکن جدید حرف زد، اتفاقی در نهایت رخ نداد و مربی پرتغالی شیاطین سرخ مقصر اصلی‌اش را مدیران باشگاه می‌داند.

یونایتد در اولین بازی فصل جدید لیگ برتر با گل‌های پل پوگبا و لوک شاو لستر سیتی را 1-2 در اولدترافورد شکست داد، اما حتی این پیروزی هم کمکی به بهبود حال و هوای مورینیو نکرد و او بعد از پایان بازی به حملات خودش به مدیران باشگاه ادامه داد: «برای ما این فصل سختی خواهد بود. من برنامه‌هایم را از ماه‌ها پیش آماده کرده بودم، ولی حالا خودم را در شرایطی می‌بینیم که لیگ شروع شده و پنجره نقل و انقالات بسته. من فکر نمی‌کردم در چنین شرایطی قرار بگیرم، اما این آخرین باری است که درباره این موضوع حرف می‌زنم. فرصت ترنسفرها تمام شده و دیگر لزومی ندارد ازش حرف بزنیم.»

مورینیو در پایان این مصاحبه با اسکای اسپورتس نارضایتی خودش از وضعیت اداره شدن تیم و باشگاه را هم با این جمله بیان کرد: «شاید از این به بعد به "منیجر"های فوتبال صرفا باید بگویند سرمربی، این راهی است که فوتبال در آن پیش می‌رود.»

این حرف‌های مورینیو و کنایه‌اش به باشگاه از نظر گری نویل، بازیکن سابق یونایتد و کارشناس برجسته اسکای اسپورتس، نشان از فاصله گرفتن او از مدیران و سرد شدن روابطش با به خصوص اد وودوارد دارد: «به نظر می‌رسد نظر هیات مدیره باشگاه با ژوزه درباره اینکه چه بازیکنی باید به تیم بیاید فرق دارد. ژوزه از این شکایت می‌کند که تاثیر مربیان روی خرید بازیکنان کم شده و این نقش بیشتر به عهده مدیر ورزشی و رئیس بخش جذب بازیکنان قرار گرفته. از نظر من اتفاقا این راه درستی است و فوتبال باید به همین سو پیش برود و مربیان باید تمرکزشان را روی خود فوتبال بگذارند.»

«اما مسئله اینجاست که یونایتد اصلا مدیر ورزشی ندارد. پس چه کسی است که در هیات مدیره باشگاه به مورینیو می‌گوید خریدهایش قبول می‌شوند یا نه؟ باشگاه حتی با سر الکس فرگوسن و بابی چارلتون هم در مورد این مسائل مشورت نمی‌کند.»

«سه چهار هفته پیش بود که ژوزه فهرست درخواستی‌اش برای خرید بازیکنان جدید را به وودوارد داد و از هیات مدیره باشگاه برای ساختن تیمش برای فصل جدید کمک خواست. ژوزه حالا احساس می‌کند این مدیران پشتش را خالی کرده‌اند چون نه ایوان پریسیچ و نه توبی آلدروایرلد – که من مطمئن بودم آمدنش به یونایتد قطعی‌ است – را برایش نخریدند. شاید دلیل این نه گفتن از طرف باشگاه به خاطر سن بالای دو بازیکن بود، اما ژوزه به یونایتد آورده شده که جام ببرد و برای این کار باید بازیکنانی که می‌خواهد را برایش بخرند. نمی‌توان سه چهارم یک خانه را ساخت و بعد رهایش کرد.»

«منچستر یونایتد از بعد از اخراج دیوید مویز تا امروز مدام در حال تغییر و تحول بوده و باشگاه صرفا واکنش‌هایی مقطعی به مشکلاتش نشان داده، بدون آنکه برنامه‌ای برای بلندمدت داشته باشد. ژوزه مورینیو مربی‌ بزرگی است، یکی از بهترین مربیان 15 سال اخیر دنیا. اما برای موفق شدنش باشگاه باید ازش حمایت کند و در حال حاضر به نظر می‌رسد این حمایت اندکی کمتر از قبل شده است.»

«انگار باشگاه به یک باره به این نتیجه رسیده که فوتبال مورینیو با فلسفه یونایتد همخوانی ندارد. اما این فلسفه پنج سال پیش کارش تمام شد. باشگاه الان باید دنبال فلسفه بردن باشد تا به ورطه دورانی طولانی هیچ چیز نبردن پرتاب نشود.»

۹    
آی اسپورت
2018-08-11 11:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر