فهرست
دلیل جدایی هاشمی‌نسب از پرسپولیس؛ موز دردسرساز
دلیل جدایی هاشمی‌نسب از پرسپولیس؛ موز دردسرساز

دلیل جدایی هاشمی‌نسب از پرسپولیس؛ موز دردسرساز

آی اسپورت – داستان جدایی مهدی هاشمی‌نسب از پرسپولیس و رفتن او به استقلال بدون هیچ تردیدی مهم‌ترین نقل و انتقال بعد از انقلاب بود. اتفاقی كه باعث شد مدل كری‌خوانی‌ها در شهرآورد تغییر كند. این اتفاق، ده‌ها حادثه ریز و درشت دیگر را در پی داشت. كامران منزوی در برنامه 90 گفت استقلالی‌ها، هاشمی‌نسب را جذب كردند اما امیر عابدینی مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس با رد این ماجرا اعلام كرد چنین اتفاقی صحت ندارد زیرا علی پروین بود كه هاشمی‌نسب را كنار گذاشت و این بازیكن تصمیم گرفت استقلالی شود.

رهبری‌فرد: یك موز باعث جدایی مهدی شد

بهروز رهبری‌فرد همخانه و نزدیك‌ترین دوست هاشمی‌نسب در آن دوران، در خصوص این ماجرا گفت: «اول اینكه منزوی كوچك‌ترین نقشی در این انتقال نداشت و نظری‌جویباری همه كارها را انجام داد. در ثانی مهدی هیچ‌وقت با پروین دعوا نكرد بلكه ماجرا چیز دیگری بود. برای جام باشگاه‌های آسیا در عربستان بودیم. بعد از شام، میوه آوردند كه مهدی یك موز را برداشت و با آن، شوخی عجیبی با وحید قلیچ كرد. قلیچ از این داستان ناراحت شد و ماجرا را به علی پروین گفت. پروین هم پایش را در یك كفش كرد و دیگر هاشمی‌نسب را بازی نداد.» رهبری‌فرد ادامه داد: «وقتی به تهران برگشتیم، عابدینی از من، مهدی و علی‌آقا خواست به خانه‌‌اش برویم. آنجا، عابدینی 10 بار گفت علی‌آقا بگذار مهدی برگردد ولی حرف پروین تغییر نكرد و گفت فنی هاشمی‌نسب 20 اما انضباطش صفر است و او را نمی‌خواهم. فردای آن روز، با مهدی تماس گرفتند و گفتند 100 میلیون بگیر و بیا استقلال. همان زمان قرارداد من با پرسپولیس 4 میلیون بود. به هر حال هر كسی وسوسه می‌شود. پرسپولیس كه او را نمی‌خواست، استقلال هم 100 میلیون می‌داد. طبیعی بود كه مهدی استقلالی شود.»

قلیچ: كار مهدی خیلی زشت بود!

وحید قلیچ نمی‌خواست در این مورد صحبت كند اما وقتی به او گفتیم ماجرای «موز» را می‌دانیم، سر حرف باز شد و قلیچ گفت: «من كه نمی‌توانم بگویم دقیقاً هاشمی‌نسب چه كاری انجام داد ولی كارش زشت بود. سال‌ها از آن موضوع گذشته اما من حرفی به پروین نزدم. اول اینكه خودش این رفتار مهدی را دید و از سوی دیگر، پرویز كماسی به پروین گفت چه اتفاقی رخ داده است. بعد هم هاشمی‌نسب از كسی عذرخواهی نكرد تا پروین را عصبانی‌تر كند. علی‌آقا این بازیكن را دو بازی بیرون گذاشت و در بازی آخر به او بازی داد كه در همان دیدار، مهدی گل زد و سمت نیمكت آمد و آن شادی گل را كرد.» از او پرسیدیم حالا رابطه‌ات با هاشمی‌نسب چطور است كه گفت: «من كاری به كارش ندارم. دیگر با هم خوب نیستیم. البته من هم در آن شب مثل او اشتباه كردم ولی هرچه بود، تمام شد و رفت.»

 

خبر ورزشی

۴۵ ۱۸  
آی اسپورت
2017-12-14 13:05:00
نظر دهید

۱۸ نظر
اميد پرسپوليسي
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۰
هاشمي نسب آدم نبود! از فوتبال ترکمنستان اومد ايران و اولش تو پرسپوليس هر بازي يه پنالتي ميداد! يادش رفت که پرسپوليس آدمش کرد!
عمر خربین
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۱۰
اون گلی که تو دربی بهتون زد بمن یاد داد چجوری میتونم سوراختون کنم خخخخ
فرشاد4تای95
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۵۴
اقامن ستاره نمیبینم رولباسش نکنه ازسال79به بعدقهرمان اسیاشدن ماهاخبرنداریم خخخ
احمد
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۳۰
البته قبلش با 4 گلی که تو دربی به شما زد سوراخ که هیچ بلکه پارتون کرد .
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخهههههههههههههههههههههههههههههه
واسه همین رفتید خریدینش که وضعتون بدتر نشه بیچاره ها.
۵
آنتي شومن واقعي
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۲۳:۵۰
آخه احمق جان اگه هاشمي نسب يه گل تو دربي زد که اون هم به خاطر سر خوردن عابدزاده بود و تازه بازي هم مساوي تموم شد، چهار تا تو دربي ها قبل به شما زد که حداقل دوبارش رو باختيد!
۲
majid
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۲
خیلی معذرت میخوام، ولی موز رو شوخی شوخی یه لحظه خواسته ، ف ر و کنه، ببخشیدا، حالا بماند هاشمی نسب و قلیچ ، اختلاف سنی داشتنند
ویلی
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۶
جالبه بهار 79 تو بازیای نیمه نهایی آسیا در عربستان بازی اول دقیقه 70 اومد تو زمین گل زد پرسپولیس 1-0 برد ولی بازم همه مونده بودن چرا هاشمی نسب فیکس بازی نمیکنه....چه مقاله ها نوشته شد و چه تیترایی زده میشد حالا لو میره ماجرا شوخی با موز بوده!! امروزه که دو تیم فقط اسمشون مونده و از پوچ شدن و حتی بازیکنای معمولی مثل بائو ، قاضی ، علیزاده...پیرهن هر دو تیمو تن کردن عوام احساساتی اینطور دارن جوش میزنن اگه اون زمان که هنوز نیمچه اصالتی در این دو تیم بود چه میکردن....اینکه بعد چند سال اطلاعات طبقه بندی شده و ناگفته ها افشا میشه خیلی جالبه منتظریم سال ها بعد اسراردیگه ای رو بشه از جمله پشت پرده وادادن بازیکنا تو دربی ایمون زائد (که نکونام در مصاحبه با فردوسی پور نیمچه اشاره ای بهش کرد)
علی پرسپولیسی
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۰
شما ببینید که تیم حکومتی اونموقع که رقم های قرارداد ۲ تا ۵ میلیون تومن بود چجوری ۱۰۰ میلیون تومن به هاشمی نسب داده . این روند تا امروز هم ادامه داره و البته یادتون نره که وزیر پرسپولیسیه!!
اميد پرسپوليسي
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۲۳:۵۵
فتل ترقه ملقب به شواليه از اين ولخرجي ها زياد ميکرد ولي نتيجه نداشت! هاشمي نسب تو استقلال نصف هاشمي نسب پرسپوليس نبود! يا مومن زاده که معروف بود به گل نزن! تو يه دربي پايان رافت گل برد پرسپوليس رو زد بعدش فتل مصاحبه کرد گفت ما صد ميليون داديم مهاجم گرفتيم يه گل هم نزده رافت خودش پول رضايت نامه شو داده اومده پرسپوليس تو دربي هم به ما گل زد! اين راسترين حرف تمام دوران اين آقاي لمپن خالي بند بود!
۲
بامداد پرسپولیسی
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۷
تنها نتیجه ای که از این ماجرا میگیرم تحسین مدیریت علی پروین بی سواد و لمپن هست!
یعنی بیسواد های لمپن اون نسل انقدر به اخلاق و معرفت احترام و ارزش میزاشتند
همیشه از پروین به خاطر لمپنی و خودفروختگی سیاسیش خوشم نمیومد ولی واقعا باید به این اخلاق مداری احترام گزاشت و مقایسه کرد با مدیرانی مثل طاهری و مماشات اونها با امثال طارمی ها!
آدم ها وجه خوب و بد را توامان دارند و واقعا این بعد مدیریتی پروین قابل تحسین و باز هم تحسین هست
فروبی
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۰۱
عجب!
ارمان
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۲۷
همون بهتر اینطور بازیکنی از پرسپولیس رفت.
واقعا خااااااااااااک بر سرش.
یکی بگه قلیچ همسن پدر تو هست بی شعور.
ارش
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۲۹
زمان مشخص کرد کی بیشتر از این جدایی ضرر کرد .
پرسپولیس پرسپولیس موند .
ولی هاشمی نسب در غبار محو شد.
احمد
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۳۲
اینم یکی از بمبای شوالیه .
iههههههههههههههه
خلایق هر چه خلایق .
همون بهتر که رفت تیم حاج فتل.
۶
بهنام
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۳۸
دم پروین گرم .
اینجور بازیکنایی رو باید با لگد بیرون کنن.
majid
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۴۱
پرسپولیسی ها چرا همش با باسن هم شوخی میکنن!! یه مشت چاقال جمع شدن دور هم اسمشو گذاشتن باشگاه!
***
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۵۱
کلا یه گروه شارلاتان که هنوز هر از گاهی میان رو تیتر مثل هاشمی نسب رهبری فرد نصرتی شیث و خذیراوی و...
۵
کوهیار
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۴۵
کلا آقای پولکی نسب الان کجای این فوتباله و جز 1000 بازیکن برتر تاریخ ایران هم نیست. فقط اون زمان فتل فتوشاپ با راند دولتی 100 میلیون از بیت المال تو جیب این مفت خور ریخت
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر