فهرست
بیماری فوتبال؛ سرطان حافظه‌ها
بیماری فوتبال؛ سرطان حافظه‌ها

بیماری فوتبال؛ سرطان حافظه‌ها

آی‌اسپورت- ریباندِ یک ضربه ایستگاهی و گلِ پارک جی سونگ، خوشحالی تحقیر آمیزش که سکوت آزادی را نشان می‌داد. کلوز آپِ تصویر آن تسبیح، در دستان علی دایی، رقص شمشیر سعودی‌ها در آزادی، دوربین‌ها که مردمِ روی سکوها را نشان می‌داد. ناکامی در صعود به جام جهانی که کره شمالی دروازه آن را فتح کرد و ما نه، ما هیچ. بعدتر، یک افشین قطبی که مثل کف دستش همه تیم‌ها را می‌شناخت (البته که فهمیدیم یک ادعای پوشالی بیشتر نبود.)

قبل‌تر از این‌ها؛ تعلیق فدراسیون، تیم ملی که سرمربی‌اش همایون شاهرخی بود. منصور ابراهیم‌زاده، امیرقلعه نویی، یک دو جین مربی پرادعا که آمدند و نتوانستند. در قواره‌اش نبودند. زنگ تفریح آسیا بودیم؛ یک حریف ساده برای شرق و غرب. یادآوری این‌ها شما را ناراحت می‌کند؟ مهاجم تیم ملی با احترام غلامرضا رضایی بود، غلام‌نژاد و اشجاری چپ و راست تیم ملی ایران بودند. حتی اردن و عمان و بحرین حریفان خطرناکی بودند و تضمینی نبود برنده باشیم. حالا چی؟ به غیرت ایرانی‌تان بر می‌خورد این‌ها را می‌شنوید؟ بداوی و کاملی‌مفرد و علوی فیکس تیم ملی برانکو بودند و حالا سر نبردن سیدجلال دعواست.

سیر صعودی یک تیم سرخورده و بازنده از ما چه چیزی ساخته؟ این که ژست قهرمان بگیریم و سوال می‌شود آیا تخریب کیروش و انتقاد از لیست تیم ملی چه رابطه‌ای با نان شب ما دارد؟  بیچاره بچه‌های توی اردو، بیچاره وحید امیری و پورعلی‌گنجی و میلاد محمدی که از هیچ برخاستند و زیر سایه پیرمرد پرتغالی قد کشیدند و یک نفر از ناکجا آباد پدرشان را به دلالی و هزار اتهام اثبات نشده دیگر متهم می‌کند و اگر چیزی بگویند در بازار افترا لابد آنها هم چاپلوس‌های نان به نرخ روز خور هستند؛همین‌طور که ما را متهم به قلم‌فروشی می‌کنند.

سندروم فراموشی در ایران اکنون و در ابعاد گسترده‌تر تبدیل به «سرطان حافظه‌ها» شده است و می‌تواند کشف درستی از بیماری فوتبال در ایران باشد. حالا در فاصله ده روز تا جام جهانی، یادآوری آن‌چه بودیم و مرور آن‌چه هستیم را دست‌مایه یک یادداشت کوتاه در حمایت از سرمربی خسته‌ای کردم که بیابان بی آب و علفِ فوتبال در ایران را، نهالستان پر از امید کرد و پروژه‌اش در تنگنای تحریم و کمبودها دارد تقریبا موفقیت‌آمیز به پایان می‌رسد. برای ما که یادمان رفته کجا بودیم، ترس توی ساق‌های فوتبالیست‌های‌مان از ژاپن و کره، نگاه حسرت بار به جام‌جهانی ۲۰۱۰ و غرور بعد از فتح کره در اولسان را فراموش کردیم و به بهانه‌های واهی تیشه به ریشه تیمِ کی‌روش می‌زنیم این یادآوری‌ها لازم بود. چند روز بعد از جام‌جهانی کانون مربیان می‌تواند دوباره بیانیه‌هایش را صادر کند، بازار «ما که گفتیم»ها داغ می‌شود و در دوران پسا کی‌روش همه این منتقدان دلسوز‌نما می‌توانند برای خودشان رزومه‌ای بسازند و سهمی از این تیم بردارند اما تیم ملی نه تا پایان ماموریتش در روسیه، که همواره قلب و دعای خیر مردم را با خود دارد؛ توشه‌ای که قدرتش فراتر از تخریب‌های آنهاست.

به امید موفقیت آقای سی‌کیو؛ چشمان یک ملت به شماست.

۶۸ ۲۵  
آی اسپورت
2018-06-06 06:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲۵ نظر
قارتال
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۰۵:۳۷
حرف حق جواب نداره تشکر از نویسنده ی خوش حافظه ، منتظر بیانات ضد کیروشی دوستان کم حافظه می مانیم.
مصطفی
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۴۶
وقتی به جریان ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌حامی کیروش حداقل تو همین سایت نگاه میکنم ‌(امثال اشکریز مومنی ومهریزی یه مشت آدم کینه توز وغیر منطقی و البته رنگی) با افتخار اعلام میکنم مخالف کی‌روش هستم که البته برخلاف این دوستان که سعی میکنن جریان ضدکیروش رو ضد منافع ملی جا بزنن اتفاقا هیچ ملازمه بین این دو وجود نداره به شدت علاقه به‌نتیجه گرفتن تیم ملی دارم وبه همون شدت دوستت دارم که کی‌روش بعد جام جهانی شرش رو کم کنه بقیه موارد رو دوستان جواب دادن فقط یه نکته آقای مهریز شما که استادانه لخظات‌فاجعه بار تیم ملی رو گفتین چرا لحظات غرور آمیز ی مثل پیروزی تاریخی دو هیچ به نسل‌ طلایی فوتبال ژاپن (ناکاتا وبقیه..)پیروزی تاریخی چهار سه مقابل کره‌جنوبی مغرور که تازه از سومی‌ جام جهانی اومده بود و...فراموش کردین
مصطفی
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۴۶
وقتی به جریان ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌حامی کیروش حداقل تو همین سایت نگاه میکنم ‌(امثال اشکریز مومنی ومهریزی یه مشت آدم کینه توز وغیر منطقی و البته رنگی) با افتخار اعلام میکنم مخالف کی‌روش هستم که البته برخلاف این دوستان که سعی میکنن جریان ضدکیروش رو ضد منافع ملی جا بزنن اتفاقا هیچ ملازمه بین این دو وجود نداره به شدت علاقه به‌نتیجه گرفتن تیم ملی دارم وبه همون شدت دوستت دارم که کی‌روش بعد جام جهانی شرش رو کم کنه بقیه موارد رو دوستان جواب دادن فقط یه نکته آقای مهریز شما که استادانه لخظات‌فاجعه بار تیم ملی رو گفتین چرا لحظات غرور آمیز ی مثل پیروزی تاریخی دو هیچ به نسل‌ طلایی فوتبال ژاپن (ناکاتا وبقیه..)پیروزی تاریخی چهار سه مقابل کره‌جنوبی مغرور که تازه از سومی‌ جام جهانی اومده بود و...فراموش کردین یا به نفعتون نیست به یاد بیارین
عرفان
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۰۷:۰۱
پارک جی سونگ شده بود کابوس فوتبال ایران الان کره حتی شوت در چارچوب جلو تیم ملی نداره بله یه زمانی بازی با بحرین استرس داشت واسمون
حسام
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۰۷:۵۹
اگر کاملی و بداوی و علوی و ستار زارع و ... بازیکنای خیلی ضعیفی بودن ، لازمه به حافظه تاریخی و خوب شما یادآوری کنم که برانکو با همینا قهرمان پوسان شد ، جام ملت های چین با ناداوری محض و البته محرومیت چند بازیکنش سوم شد ، و تیم ملی رو هم بدون دردسر برد جام جهانی ، پس آقای سیکیو با این همه بازیکن که بقول شما خیلی خوبن خیلی شاهکار نکرده دوست عزیز ، درضمن یه موضوع دیگه رو هم به حافظه تاریخی شما یادآوری کنم که توی این هفت سال ما با ژاپن ، عربستان و استرالیا بازی نداشتیم که عیار آقای سی کیو رو جلوی این تیمها بسنجیم ، به امید روزی که روزنامه نگار ها و خبرنگارهای ما بفهمن که شغل و حرفشون و رسالتی که دارن با هواداری کردن متعصبانه خیلی فرق میکنه
نظر ٣
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۰۸:۱۷
عالي جواب افرادي كه خودشون رو به خواب زدن داديد. يكي از بهترين مقاله هايي بودم كه تو اين جند وقت خوندم. هميشه سرافراز باشيد.
محسن
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۰۸:۴۱
بعد از کیروش دقیقا میشیم مثل زمان بعد از برانکو، تا چند سال میشیم حسرت بردن بحرین و قطر و شرقی ها هم راحت میبرنمون، متاسفانه یادمون میره نقش مربی رو توی دنیای امروز
ايمان از سن ديگو
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۱۳
وطن فروشي چيز جديدي نيست تو اين مملكت. تاريخ ايران پر از وطن فروشي هايي است كه در هر برهه اي به ايران عزيز خيانت كردند. حالا هم كه دور دور خيانت مديران ارشد و هواداران رنگيه
علی بایرنی
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۱۹
فوق العاده بود مهریزی.
ممنونم
داریوش
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۲۶
فقط با کیروش میشه به جام جهانی صعود کرد؟
یک مربی خوب و باادبم آرزوست.
ميلاد
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۲۷
شما ديديد تيم ملي به مسكو رسيد و با اينكه اطلاع رساني نشده بود كلي از ايرانيها در فرودگاه بودند و تيم ملي و كروش رو تشويق كردند. كساني كه تمايل به تشويق تيم ملي ندارند چون باشگاه و بازيكن خاص براشون مهمتره. ميتونند تشويق نكنند. البته بايد گفت اين روزنامه نويسان و پيشكسوتان كه تا الان همه جوره سعي كردند تا به تيم ملي ضربه بزنند پسفردا اگر تيم ملي نتيجه گرفت سرو كلشون پيدا نشه به به و چه چه كروش و تيم ملي رو بكنند. اسامي تمامشون در خاطره ما هست.
یه ایرانی
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۱۴
جناب آقای مهریزی
طبق معمول بقیه عوامل سایت جنابعالی هم یه چیزی میپرونی و در میری و جواب کامتها رو نخواهی داد ؛ با اینکه نمیتونی جواب بدی اما امیدوارم توانایی برگشتن و خواندن کامنتهای زیر نوشته خودت رو داشته باشی.

میدونید چرا شکار کبک اونم توی زمستان سرد خیلی راحته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون کبک بیچاره سرش رو توی برف میکنه و چون خودش جایی رو نمیبینه ؛ فکر میکنه کسی هم اونو نمیبینه .
حالا جریان طرفدارهای کارلوس شغال هم شبیه همین ماجراس ؛ بخصوص مزد بگیران قلم بدستش که در عدم خودشون رو به خواب هم زدن .
ابتدای حرفتون جالب بود برای همه ما ؛ فراموشی و فراموشکاری ؛ چنان از زمان مربیگری علی دایی حرف میزنید که انگار اوضاع خیلی درهم و برهم بوده و تاریک . بعدش با همون نفرات مگه مربی بعدی که از اتفاق روزگار ایرانی هم بود " افشین قطبی " بد کار کرد ؟؟؟؟؟ اگر خیانت یک به ظاهر استقلالی " جواد نکونام " نبود در جام ملتها نتیجه خوبی هم میگرفتیم .
بلاژوویچ یادتون هست یا سن شما قد نمیده به اون سیاه باز ؟؟؟؟؟ تیم ملی رو با ستارگان زیادی که داشت نابود کرد و اصلا نیازی به بازی دوبلین نبود .

سرطان حافظه مال مزد بگیران قلم بدست هستش عزیز جان ؛ یک کمی اون حافظه ای که ظاهرا شما یکی سرطانی نشدین رو تکون بدین بیشتر یادتون بیاد . سن شما به جام جهانی 2014 میرسه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جدا از موضوع " سید مهدی رحمتی " موضوع " عقیلی " چه بود واقعا ؟؟؟؟؟؟
جریان نبردن " خلعتبری " واقعا چه بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا " رحمان احمدی " که ناجی تیم ملی در بازیهای پایانی مقدماتی بود یهو جاش رو به حقیقی داد ؟؟؟؟؟

آیا اون موقع به این موارد رسیدگی شد ؟ پیگیری شد ؟ حرفی زده شد ؟؟؟؟

در تمام بازیهای مقدماتی جام جهانی بیشترین تعدا بازیکنان تیم ملی در اردو پسپولیسی بودن ؛ چه شد که یهو در اردوی آخر برای جام جهانی فقط 2 پرسپولیسی و از استقلالی که تا اردوی آخر حداکثر 2 نفر را در اردو داشت 4 نفر ؟؟؟ تازه بهترین بازیکن استقلال به گواه همه فوتبال دوستان " وریا غفوری " رو نبرد ؟؟
آیا شائبه مالی و پاداشهای فیفا در جریان هستش ؟؟؟؟
آیا شائبه کینه توزی شخصی نسبت به برانکو و پرسپولیس ؛ ضربه زدن مالی بعنوان آخرین تیر هستش ؟
آیا وقتی به گواه رسانه ها و افراد فوتبالی بازیکنان ذوب آهن برای مرخصی فقط و فقط یک جلسه تمرین در مرکز " پک " دیگه به اردوی تیم ملی دعوت نشدن و به دروغ گناه رو گردن مسئولین و کادر فنی ذوب آهن انداختن ؛ حرفی زدین ؟

جناب مهریزی اگر بخواهیم از این موارد لیست کنیم در این 8 سال لیستی بلند بالا تشکیل میشود ؛ اما اگر جرات پاسخگوئی به نوشته های خودتون رو دارید به این 3 سئوال پاسخ بدین :

1) چرا کارلوس شغال تا پیش از مربیگری در ایران از تمام تیمهای مطرح بزرگسالان که مربیگریشون کرد بلا استثنا قبل از اتمام قرارداد رسما اخراج شده ؟
2) چرا بعداز بیانیه کانون مربیان ؛ دیگه هیچ کدام از اعضای کانون مربیان در مورد تیم ملی و مربی هیچ اظهار نظر رسمی نکردن ؟

3) به کدام مربی در تمام طول این 40 سال ؛ این پشتیبانی دولتی و مالی داده شده و 7 سال با این قرارداد بدتر از ترکمانچای در تیم ملی مونده ؟

الان بجای شما عوام میان برای اظهار نظر و دفاع از شغال ؛ اما وای به روزی که آفتاب از پس ابر بیاد بیرون جناب مهریزی
مصطفی
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۴۵
وقتی به جریان ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌حامی کیروش حداقل تو همین سایت نگاه میکنم ‌(امثال اشکریز مومنی ومهریزی یه مشت آدم کینه توز وغیر منطقی و البته رنگی) با افتخار اعلام میکنم مخالف کی‌روش هستم که البته برخلاف این دوستان که سعی میکنن جریان ضدکیروش رو ضد منافع ملی جا بزنن اتفاقا هیچ ملازمه بین این دو وجود نداره به شدت علاقه به‌نتیجه گرفتن تیم ملی دارم وبه همون شدت دوستت دارم که کی‌روش بعد جام جهانی شرش رو کم کنه بقیه موارد رو دوستان جواب دادن فقط یه نکته آقای مهریز شما که استادانه لخظات‌فاجعه بار تیم ملی رو گفتین چرا لحظات غرور آمیز ی مثل پیروزی تاریخی دو هیچ به نسل‌ طلایی فوتبال ژاپن (ناکاتا وبقیه..)پیروزی تاریخی چهار سه مقابل کره‌جنوبی مغرور که تازه از سومی‌ جام جهانی اومده بود و...فراموش کردین
علی
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۵۰
علی مهریزی دستت درد نکنه. دمت گرم.

اینجا آدم ها نمک نشناسن. زود یادشون می ره از چه وضعیت فاجعه ای به کجا رسیدیم.

باب ما بازی با الهلال رو هنوز یادمون نرفته که اقای برانکو چه جوری پیچیده بود به خودش. بس کنید دیگه. گیر کردید بین دو رنگ آبی و قرمز و سعی در تخریب وجه کشور دارید. یک کم محدودیت های این مملکت رو درک کنید. وضعیت مدیریتی فدراسیون رو ببینید. فکر می کنید کی روش بره می رن زیدان رو میارن.
قشنگ معلومه نیتتون خیر نیست.
والیبال رو ببینید. از وقتی ولاسکو رفته روز خوش ندیده. هر روزش بدتر از دیروز هست.
سهیل
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۵۳
سیاه نمایی قبل کیروش و ترسوندن از بعد کیروش سیاست نااشنایی برای ما ایرانی ها نیست ولی خب اونایی که با رای ملت همراه بودن میدونند دوران این بازی ها دیگه تموم شده.
کاملا غیر تعصبانه نگاه کنید کیروش چه نتیجه ای برای ما گرفته که دیگران قبل او نگرفتن که اگه دودوتا ۴ تا کنی هم از نظر نتیجه و هم از نظر بازی زیبا بهتر هم نتیجه گرفتن!
کیروش برای یه سری ها نون اور هست و برای یه سری فدراسیونی ها هم منبع راحتی که همه کارارو انداختن رو دوش اون و از وظایفشون جاخالی میدن!
واقعا متاسفم که حقایق رو چقدر راحت بعضی قلم نویسها نمیبینند!
کیروش به هممون نیشخند میزنه و تمسخر میکنه و فقط کسایی رو بها میده که مزیجه گوی اون هست و دلقک دربار!
روستایی
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۴۴
به یه ایرانی
با عرض معذرت که ؛
اسمم نشون میده از اون عوامی که مدنظرت بود عامی ترم ، اهل روستایی بسیار کوچک از شهرستان بابل هستم ، ده کیلومتری بابل و بیست کیلومتری آمل ، جاده ی قدیم آمل بابل ؛ عامی تر از اونم که اساتید حرفم را بفهمند !
چه اصراری داری نویسنده ها بیایند و جوابت را بدهند و چه اعتماد به نفسی د اری که فکر میکنی جوابی برایت ندارند که بدهند !
علی دایی مربی خوبی بود ، به رغم جوانی مربی خوبی بود اما آن موقع هم تلاش رسانه ها پدر این آقا را درآورد ،
عدم دعوت از مهدوی کیا و کریمی شده بود سوال روتین همه خبر نگاران تا جایی که شخص رئیس جمهور وقت هم در کار سرمربی مداخله کرد برای دعوت از علی کریمی ،
یادم هست دایی به یه خبر نگار گفت وقتی آقای مهدوی کیا نمی تونه راه بره من دعوتش کنم ( مهدوی کیا کمردرد داشت )
ودر جواب رئیس جمهور وقت گفت ، من خیلی خوشحالم که آقای رئیس جمهور در جزئیات تیم ملی هم نظر دارند ولی هروقت آقای کریمی آماده بود ، چشم .
مهدوی کیا آدم کینه ای نبود واقعا فوتبالیست شریفی بود( در جام ملتهای دوهزار چهار ودر رده بندی مقابل بحرین وقتی بازیکن بحرینی روی دایی خطا کرد مهدوی کیای آروم ، جنون آمیز به سمت بازیکن بحرینی حمله کرد !!!).
بماند که فکر میکنم عربستان با خوش شانسی مارا برد واگر دایی می ماند ما نتیجه بهتری از سه بازی آخر می گرفتیم.
قدرت مدیریت دایی و باج ندادن به رسانه ها می تواند اکنون برای این مربی که باتجربه هم شده بلیط موفقیت در هر تیم ایرانی باشد.
بلاژویچ ، مرد زحمتکشی بود که عنوان سومی دنیا را داشت ولی مگر ما قرار بود به ایشان چیز یاد ندهیم و آزادش بگذاریم!
ما حتی به ایویچ بزرگ هم علم فوتبال یاددادیم چه برسد به بلاژ،
زمان برانکو بازیکنانی داشتیم که دیگر هرگز به اوج بازیگریشون مثل اون سالها نرسیدند، اما چرابرانکو موفق شده بود:
شناخت دقیق از فضای رسانه ای در ایران
زمان دستیاری بلاژ و سپس همراهی تیم المپیک ، باعث شد ایشان بداند با جامعه ی خبری ما چگونه باید رفتار کند.
مردی فوق العاده محجوب و مودب ، اما بهانه برای رسانه هاپیدا می شود و برای ستاره هایی که دیگر در اوج نبودند:
او در شان تیم ملی ما برای حضور در جام جهانی نبود! و شد آنچه دیدیم)

اینکه خلعتبری و رحمان چرا در خود جام جهانی نبودند یا بازی نکردند و اینکه بازیکنان پرسپولیس قبلا بیشتر بودند والان کمتر ، سوالیه که تفاوت دیدگاه حرفه ای و آماتوری ماست ،
خلعتبری و عقیلی بعدش چه شدند آیا کسی فوتبالی از اینها به یاد دارد ،
آیا قرار است فونبال ملی ادای دین باشد به بازیکنانی که برایش قبلا زحمت کشیده بودند ، چون رحمان جلوی کره درخشید جایزه اش حضور فیکس در یکسال بعد بود،
این قانونیست که مربیان ما رعایت میکنند و گرنه از گل زن فینال جام جهانی برزیل کسی سراغی دارد ماریو گوتزه ،
چرا پرسپولیسیها کمتر هستند آیا به روند اخیرباشگاه پرسپولیس باز نمی گردد ، آنها هرگاه آماده بودند دعوت می شدند اما در انتهای فصل چقدر آمادگی داشتند ؟
آمادگی یعنی اشکان یکسال بازی نکرد اما جلوی ترکیه یک سرو گردن از همه بالاتر بود.
با کدامین استدلال میگویی کسانی که در مقدماتی حضور داشتند امروز هم باید همراه تیم می بودند در اینصورت فوتبال یک ورزش مرده محسوب نمی شد ؟
در همه جای دنیا همینطور است در یک ماراتن دوساله خیلی ها باید به تیم کمک کنند ولی قرار نیست همه ی آنها جزو لیست اعزامی باشند؟

سید جلال بازیکن بزرگی بود ، ولی فراموش نکن الجزیره در تهران یکبار حمله کرد و یک گل زد( تازمان زدن گل مساوی تنها حمله ی الجزیره بود )
ودر انتهای بازی هم هنر بیرانوند تیم را نجات داد.
اینکه نطر سرمربی همه جای دنیا یک حق است ولی برای ما کینه ورزی و دشمنی دلیل بر وضعیت اسفبار فکری فوتبال ماست.
بیش از نود درصد مردم نظرشان حضور وریا و سید جلال بود، فقط یک نفر نظرش فرق داشت و ما دقیقا هزینه کردیم آن یک نفر را آوردیم که اگر تا بحال اشتباهی در برنامه و افکارمون داشتیم اصلاح کند و فوتبال ما را علیرغم استعدادش به پیش ببرد.
حتما این نود درصد نظر درستی نداشتند که ما اینجای فوتبال دنیا هستیم و به قول خیلی ها کره و ژاپن اون جاههای دنیا ، بماند اسپانیا و پرتغال را تحقیر نکنیم و خودمان را با آنها مقایسه نکنیم.

و آیا برانکو این معروفیت و شهرت و موفقیت را بعنوان نفر اول غیر از ایران دارد،
سرمربی تیم ملی ایران بود در جام جهانی و قهرمان جام حذفی چین و عربستان ،
پرسپولیس و تیم ملی کجا و آن جاها کجا
این همه اینجا اسم و رسم دارد در کجا این شرایط استثنایی را دارد ؟
اهالی فوتبال ما فقط علی کریمی و حاج رضایی و حسین غفوری نیستند ، با اجازه ی همه اصغر شرفی هم اهل فوتبال است و دنیا دیده ، مهدوی کیاهم چیزی سدش می شود و کریم باقری هم هنوز فوتبال را می فهمد و علی پروین هم و علی دایی هم و ...
میلونها عاشق تیم ملی که نظرشون با قشری از پرسپولیسیهای متعصب فرق دارد.
نظر ٣
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۱۲
اقاي روستايي عزيز، من دست شما رو به نشانه احترام مي بوسم. همه با هم به اميد موفقيت تيم ملي كشورمون.
۹
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۴۹
یه ایرانی
امیر قلعه نوعی ، علی دایی ، برانکو ایوانکوویچ ، جوزه پرتغالی( پول جریمه و قراردادش ) مجید جلالی ؛ فیروز کریمی ، علی کریمی(همین یه ساله ) فرهاد کاظمی ، علی پروین ، پرویز مظلومی ، علی منصوریان ،
احتراما همه ی اینها از دولت محترم جمهوری اسلامی ایران ارنزاق می شوند .
۱
حیف سیب زمینی واقعی
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۲۱
ببو گلابی
۳
هرچی سیب زمینی بگه:))
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۲۱
بقیه ساکت
۱
نظر ٣
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۰۹
به كاربر "يه ايراني":
اقاي محترم، شما هر نظري ميخواهي داشته باش ولي حق نداريد توهين به مربي تيم ملي كشورت كني و اسمش رو مسخره كني و اون كلمه رو بعد اسمش بياري. اين كار شما اهانت به يك شخص حقيقي و نزاد برستي هست. رفتار شما توهين به فرهنك و مردم كشورتون هست.
۹
یه ایرانی
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۱۶
ای توی روح این احراز هویت باز نشد جای خودش جواب بدم

جناب روستایی عزیز و محترم

اینکه چرا باید جواب بده ؛ چون هرکسی باید پای نظر و عقیده ای که داره وایسته ؛ نه اینکه یه چیزی بندازه و در بره ، فردا هم کی بود کی بود من نبودم راه بندازه .
از این توضیح در مورد روستا و ... حقیقتش فکر نکنم ربطی به درک از فوتبال داشته باشه گرامی.
اهل هر کجا هستیم باشیم ؛ مهم اینه که دلمون برای وطنمون و کشورمون بسوزه ؛ در زندگی منصف باشیم و مثل کبک سر در برف نکنیم ؛ خودمون رو به عمد به خواب نزنیم ؛ سفسطه نکنیم ؛ برای ارتزاق خودمون سر مقتول رو قاتل نکنیم . بنابراین هر فردی که هستین بعنوان یه ایرانی مورد احترام هستید و دیدگاه خودتون رو بیان فرمودین .

اما برگردیم به موضوع :
من مگر دوره مربیگری علی دایی رو تایید کردم ؟؟؟؟ علی دائی محترم هست هر چند من دلایلی دارم که بهتر بود نهایتش بعدازجام جهانی 1998 از بازیهای ملی خداحافظی میکرد و میرفت دنبال بلندپروازیهای دیگر و در اون زمان هم مربیگیری تیم ملی رو قبول نمیکرد. چنانکه حالا هم نباید در این دام بیفته .
من نوشتم بعداز "علی دایی" ما با " افشین قطبی " نتایج بسیار خوبی گرفتیم تا خیانت " جواد نکونام " در بازی با کره جنوبی جام ملتها که بعدش سر " قطبی" رو بریدیم و یکی از علل منفور بودن " مسعود شجاعی " نزد هوادارن ملی همون بازی بود .؛ حتی به توصیه " کریم باقری " چند بازیکن نباید بازی میکردن اما " قطبی " گفته بود میدانم اما اگر بازی نکنن و ببازیم اوضاع بدتر هم خواهد شد برایم .( منظورش رسانه های مزد بگیر بود )

" محمدرضا خلعتبری " برای این به تیم ملی دعوت نشد که با " هومن خلعتبری " موزیسین معروف که از قضای روزگار اون موقع در یک برنامه ماهواره ای هم برنامه داشت و فامیلشون هم هست در اردوی اتریش عکس سلفی گرفتن . این تنها و تنها دلیل اخراجش بود .
دلیل انتخاب " علیرضا حقیقی " بجای " رحمان احمدی " چیزی شبیه به ماجرای " رامین رضائیان " و " محمدرضا خانزاده " هستش . یعنی یک لابی قدرت و ثروت نه بعد فنی .

کسی در تیم ملی کشورش انتظار رفاقت یا ادای دین نداره بخصوص در اینگونه مسابقات اما دیگه شتر رو با بارش نمیدزدن .
اما ایا وقتی یکی همه اشتیاق و توانش رو برای این مسابقات مهم بزاره ؛ بعدش به دلیل واهی کنارش بگذارن و حتی نتونه اعتراض هم بکنه , اشتیاقی برای بازی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هر وقت از " رحمان احمدی " دلیل کنار گذاشتنش رو بپرسی میگه یه روز خواهم گفت ؛ الان که دیگه خیلی وقته در رده ملی نیست ؛ چرا حرفی نمیزنه ؟
چرا " خلعتبری " حرفی نمیزنه ؟ چرا هیچکس کلا حرفی نمیزنه ؟؟؟؟ نمیشه که همه چیز ای همه در تیمی گل و بلبل باشه ؛ حداقل اونایی که فوتبالیست بودن اینو خوب میدونن . یعنی بعداز 8 سال هیچ خبری جز گل و بلبل نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هیچ بازیکنی ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
در حق " تومیسلاو ایویچ " خیانت بزرگی شد ؛ از طرف افرادی مانند استیلی ، علی دایی ؛ جلال طالبی و .... که نقطه تاریک مدیریت صفایی فراهانی تا آخر عمرش هست .
اما درباره " بلاژویچ " ؛ این بابا نسخه قدیمی همین کارلوس شغال بود و یه مقدار ناشی تر و تابلو بود خط گرفتنش .
ماجرای خداد عزیزی و اینکه به بازیکنی گفته بود فلان جا نرو من تو رو یه جای خوبتر معرفی میکنم ؛ مدیر برنامه ات رو عوض کن ؛ هنوز زیاد قدیمی نیست ؛ قبل از انقلاب نییست فراموش بشه .

بنابراین مثل خوارج نباشیم ؛ ادعای دینداری داشتند و علی را در سر نماز ضربه زدند . ایران باید خط قرمز ما باشه در مقابل هر کسی حتی خودمان . نه اینکه بخاطر منفعت خودمون چشم به گندکاریهای یه شغال و فدراسیون ناکارآمد ببندیم.
اینکه با اعتماد به نفس ازشون سئوال کردم چون جواباش کاملا مشخص و واضح هستش و نمیشه پیچوند .
کانون مربیان چند سال پیش یه بیانیه داد که بلافاصله از یک جاهایی اخطار داده شد و دیگه هیچوقت حرفی از طرف کانون زده نشد . البته برخی مربیان گاهی حرفی زدند اما اگر دقت کنید هیچکدام نقد فنی نیست و حتی حالت اعتراضی هم نداره جز بیژن ذوالفقار نسب .
راستی از حاجی مایلی و مصاحبه هاش چه خبر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخرین بار کی در این مورد حرف زده ؟؟؟؟؟؟؟؟

از مهدی مهدوی کیا نوشتین ؛ بهتره مصاحبه این پسر نجیب فوتبال رو وقتی تمام بازیکنان پرسپولیس و همچنین کادر فنی ایرانی با خفت از اردوی دوبی اخراج شدن رو هم بخونین ؛ کدام از این مزد بگیران قلم بدست حرفی زدند و اعتراضی کردند ؟؟؟؟ آیا حق ما اون بی احترامی بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سر موضوع اینکه چرا سید جلال حسینی و وریا غفوری رو با تمام شایستگی از جام جهانی گذاشت کنار یه بحث جدی و فنی هستش از چند زاویه ؛ اما مربی حق داره و انتخاب خودش هست .
اما این حق وجود داره ازش سئوال بشه و اونم توضیح فنی و دقیق بده ؟؟؟
"لروی سانه " از تیم ملی آلمان با تمام شایستگی ها کنار گذاشته شد ؛ اما سرمربی تیم ملی آلمان دلایل کاملا منطقی و فنی آورد و تموم . کسی هم حرفی نزد . این که مال چند روز پیش هستش و قابل پیگیری .
اما توجیهات مربی تیم ما چه بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منصف باشین اینجا بحث تعصبات باشگاهی نیست گرامی ؛ برای کدام دستاورده نداشته که پیش از این با مربی داخلی یا خارجی تجربه نکرده باشیم ؛ 7 سال پول بی زبان رو دادیم به این بشر ؟؟؟؟؟؟؟ و بخواهیم باز هم بدیم ؟؟؟

چرا وقتی گودرزی وزیر ورزش ادعا داشت این مربی بره ؛ وقتی کفاشیان جلسه برای اتمام قرارداد گذاشته بود ؛ وسط جلسه رئیس حراست وزارت ورزش وارد جلسه میشه و کفاشیان از جلسه میکشه کنار و قرارداد ایشون تمدید میشه؟؟؟ بعداز جلسه هم میشه همون قضیه لباس پادشاه هر کس نبینه حرامزاده هستش . هیچکس حق انتقاد نداره و بخاطر منافع ملی چیزی نگین . چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کدام منافع ملی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا چرا به هیچکس این همه فرصت داده نشده ؟ این که یه لات و لمپن هست از نظر شخصیت اجتماعی
چرا به افراد پیش از این بابا فرصت دوباره داده نشده ؟؟؟ جام ملتها واقعا کاری برای ما کرد ؟؟؟؟؟
گرامی منصف باشیم منصف و بخاطر یه تعصب الکی چشم روی همه چیز نبندیم و سفسطه نکنیم .
ایشون قوی تر هستش یا " مارچلو بیلسا" ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اون چقدر دستمزد میگیره و در دنیا فوتبال شناخته شده هست این چقدر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۳
روستایی
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۱۹
روستایی بودنم را در جواب عوام خواندن شما گفتم تا بدانی عامی عامی ام.
بلاژ سوم دنیا را داشت ، در جواب هیچی نبودن کی روش!
حقیقی به گواه همه در جام جهانی عالی بود و چیزهایی که تو میگی فکر کنم فقط خودت میدونی!

در ضمن همه از شغال و عوام یه معنی را متوجه می شوند بماند که شما توضیحی سابقا داده بودید ولی
اینجا دانشجویان رشته ادبیات حضور ندارند تا به معنای واقعی کلمات شما کار داشته باشند.

ما کاری به عنوان مربیان خارجی مون نداریم اینکه ایویچ باشد(یکی از ده مربی بزرگ دنیا)
یا بلاژ که سوم دنیا بود
یا برانکو یا کارلوس کی روش که سابقه اش را همه میدانند ، مهم رفتار ما بود که با همه شون یه جور رفتار کردیم با دلائلی متفاوت که فقط خودمون میتونستیم جور کنیم.
۶
نظر ٣
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۲۵
BBC sport:
ذرماه سال ۹۱ مهدی رحمتی در هتل به بازیکنان تیم ملی می‌گوید: "دیگر نیستم." ماجرا از شکست ایران در ورزشگاه آزادی مقابل ازبکستان آغاز شد. یکی از بازیکنان تیم ملی (بدون آنکه نامی از او برده شود) به خبرگزاری ایسنا گفته بود: "پس از بازی به هتل رفتیم و متوجه شدیم که کی‌روش و رحمتی جر و بحث می‌کنند. صد‌‌‌‌ایشان آن‌قد‌‌‌‌ر بالا رفت که همه می‌شنید‌‌‌‌یم."
رحمتی مورد انتقاد سرمربی تیم ملی قرار گرفته بود: "تو دروازه‌بان روی خطی. روی سانترها جلو نمی‌آیی.» این بحث و البته شایعه احتمال دعوت از دانیل داوری، دروازه‌بان دورگه ایرانی شاغل در بوندس‌لیگا، باعث شد تا مهدی رحمتی روز اول بهمن ماه سال ۹۱ در نامه ای از تیم ملی خداحافظی کند.
۱۸ روز بعد، هادی عقیلی شبانه اردوی تیم ملی را ترک کرد. او در ترکیب ایران برای بازی مقابل لبنان قرار نگرفت و قهر کرد. این دو دیگر هرگز به تیم ملی دعوت نشدند. برای بازگرداندن مهدی رحمتی، تلاش‌های رسانه‌ای فراوانی شد
۷
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۲۶
به یه ایرانی
۱_برانکو در مصاحبه اش در نود گفت بازیکنان از اردوی تیم ملی با اضافه وزن بر می گردند ؛
۲_کارلوس کی روش در یک مصاحبه گفت ، ما از بازیکنانی که اضافه وزن دارند و سنگین هستند استفاده نمی کنیم ،
۳_بعد از برد سه صفر مقابل تراکتور و قبل از بازی با استقلال ، علی کریمی و مهدی مهدوی کیا پست گذاشتند و با اشاره به گفته ی کی روش ، عنوان کردند که سنگین وزنها صدر جدول را قبضه کردند ....

بنده ی خدا مهدوی کیا بدون اطلاع از جملات رد و بدل شده بین برانکو و کی روش ، پستی گذاشت چون اول بار برانکو اضافه وزن بازیکنان را مطرح کرد و کی روش در کنایه به برانکو گفت از سنگین وزنها استفاده نمی کند.
مهدوی کیا بعدها متوجه این سوتی نا آگاهانه خود شد و دیگر هرگز علیه سرمرلی تیم ملی مطلبی ننوشت.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر