فهرست
به بهانه ماجرای ۵۰-۵۰؛ عدالت پوشالی
به بهانه ماجرای ۵۰-۵۰؛ عدالت پوشالی

به بهانه ماجرای ۵۰-۵۰؛ عدالت پوشالی

آی اسپورت - سازمان لیگ اعلام کرده سهمیه سکوهای ورزشگاه نقش جهان برای بازی نیمه نهایی جام حذفی بین سپاهان و پرسپولیس ۵۰-۵۰ است، اما هیچ دلیل و سندی که این تصمیم عجیب را اثبات کند، منتشر نشده و این سکوت در انتشار مدارک و نبود تجربه قبلی در اجرای این آیین‌نامه طبعا سوالات زیادی را در ذهن هواداران سایر تیم‌ها پدید می‌آورد. هوادارانی که اگر سوالات منطقی مطرح کنند متوهم نامیده می‌شوند و اگر سکوت کنند باید خون‌دل بخورند و در روز روشن نظاره‌گر لگدمالی عدالت و پایمالی حق‌وحقوق تیم محبوب‌شان باشند. آنها حق دارند فریاد بزنند که قانون در شب‌ و صبح باید یکسان باشد.

اگر قرار به اجرای قانون ۵۰-۵۰ باشد کلمه میزبان و مهمان چه معنایی پیدا می‌کند؟ اینکه عواید بلیت‌فروشی به میزبان تعلق می‌گیرد، فقط برای پاک‌کردن صورت مسئله است. حتی در سال‌های قبل شاهد بودیم که تعدادی از تیم‌ها بلیت‌ رایگان بین هوداران خود توزیع می‌کردند تا در جام‌حذفی از سهمیه میزبانی استفاده کنند و جو استادیوم را به نفع خود برگردانند. طبعا برای تیمی که هزینه‌های زیادی را تحمل کرده است تا به این مرحله برسد و چنین افتخار بزرگی را کسب کند، تعداد زیاد تماشاگران خودی مهم‌تر از فروش بلیت است.

برای مشکوک‌بودن این تصمیم خاص و احساساتی نیازی به شخم‌زدن تاریخ و فلاش‌بک به سال‌های گذشته نیست، رجوع کنیم به بازی نیمه‌نهایی دو تیم استقلال و صنعت‌نفت‌آبادان در جام حذفی سال گذشته که در استادیوم تختی آبادان برگزار شد و قانون ۹۰-۱۰ نه تنها اجرا نشد، بلکه جایگاه بسیار کوچک و خطرناکی برای استقلالی‌ها در نظر گرفته شد و ممکن بود اتفاقات ناگواری رقم بخورد. اینکه کدام بازی حساس است را مسئولین برگزارکننده نمی‌توانند تعیین کند، بلکه بازی هر تیم برای هواداران این تیم مهم است و هر تصمیم غلطی می‌تواند آنها را وادار به واکنش کند.

اگر قرار است یک تصمیم اجرا شود باید برای «تمامی» تیم‌ها یکسان باشد، در غیر اینصورت سایرین حق دارند که عدالت را مطالبه کنند و نسبت به تصمیمات عجولانه که اکثر به منافع یک تیم خاص ختم می‌شود معترض باشند.

۴۳ ۳۱  
آی اسپورت
2019-05-18 23:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳۱ نظر
مرتضی سلطان
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۰۱
تورو سننه شاسکول..
مگه هوادارای سپاهان خودشون زبون ندارن که تو شدی زبونشون بچه کارما..؟؟
کیسه سوراخ رو علی خان دایی فرستاد تو زباله دان تاریخ پس نه لطفا ؛ بلکه حتما خفه شو.. وگر نه....!
...
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۰۶
مدیر تیم سپاهان این قانون رو که شهریور سال پیش تصویب شده بود رو تایید کرد، تغییر شهر میزبان هم مهرماه اتفاق افتاد که هنوز پرسپولیس اولین بازی حذفیش هم انجام نداده بود و سایپا هم نذاشته بود دَر کیسه.
داستان کیسه کشا شده داستانی که گفتن مرحوم وصیت کرده کسی بعد از مرگش مشکی نپوشه و اونا هم میگن مرحوم غلط کرده ما مشکی میپوشیم.
اخه به تو چه ربطی داره احمق؟
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۱۲
اتفاقا اینجوری با اعمال نفوذ شدیدی که تو فدراسیون و سازمان لیگ داریم بیشتر بهمون قهرمانی هامون میچسبه. ینی ما یه دور با برد هامون حال میکنیم یه دورم با این جلز ولز کردن شما. چقد خوبه که همه هوامونو دارن به به. بسوزید که تا عمر دارید به همین شکل که تاحالا دیدید دهنتون سرویسه :)
هوادارای ارتش سرخ در اصفهان و سراسر ایران وعده ما بازی با سوراخ نصف جهان در استادیوم نقش جهان اصفهان زیبا. همون ۵۰ درصدشونم نمیذاریم پر کنن. اگر همه بیاید ۵۰ درصد سپاهانیا رو هم ما میگیریم. از قبل هماهنگ شده خیالتون تخت. کیسه کشا و بقیه بخونید و بسوزید و بمیرید.
سلام
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۳۵
خداروشکر خودتون ام میدونین چقدر لابی دارین تو فدراسیون و دولت و حکومت
۷
منتقد
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۳۵
کوچولو نوشته ات رو آی اسپورت چاپ کرد . نشون بده
علی
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵
نمیتونم باور کنم اینقدر کیسه کشا رو جدی گرفتین. اینا از فرط حسادت دارن پنجه به هرچیزی میندازن مثلا همین موضوع حذفی که هیچ ربطی بهشون نداره. دوستان فقط از سوختن اینا لذت ببرید. اینا همونایی هستن که توقع داشتن تارتار با متوقف کردن پرسپولیس شرافتش رو نشون بده ولی خودشون دارن به برزای به خاطر گلی که بهشون زد فحاشی میکنن.
۹
منتقد
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۴۲
آخ که از اسم یه تیم خاص چقدر میترسید
Hosein
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۴۴
همیشه همه چیز باید به نفع این تیم حکومتی باشه
رضا
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۵۰
قبلا هواداران تیم حکومتی تبعیض ها رو تکذیب میکردن ولی آش اونقدر شور شده که با پررویی میگن اینجور بیشتر میچسبه و این پاسخی از سر عجزه
.
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۱۸
جووون فقط بسوز کیسه کش خخخخ عجز این سوزنامه ناصریه
ایرانی
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۲۹
فقط میگم لعنتتتتتتتتتتتت. بهههاهه
عدالتتتتتتتتتتتتتتتت وزارررررررتتتتتتتت ورزششششششششش
لعنتتتتتت به تصمیم گیران باز بگوید تیم کثیف و مافیایی لنگ حکومتی نیست
خدا لعنت کند دار و دسته این وزارت ورزش و فدراسیون کثیف مافیایی
۹ ۱
...
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۱۹
نگو کیسه کش. وزارت ورزش رو خدا لعنت کنه کی به کیسه میلیارد میلیارد پول میده تا وانت وانت بازیکن بخرید؟
مموتی راه نجات استقلال
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۲۹
آیین نامه فردا در اختیار باشگاه سپاهان قرار می گیره کارما جان...
به خدا فهمیدیم جزغاله شدین، آب درمانی کنین اقلیت تاسی تخمه جاپونی:)))
!!!
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۱۷
کلا کیسه کشا گم و گور بودن اخرش به خاطر چیزی که اصلا بهشون ربطی نداره از سولاخ دراومدن. خخخخخخ
۷
سلام
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۳۳
دیگه وقتی پای تیم حکومت در میان باشه، همه به کمکش میان
۷
م
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۳۴
اخه به تو چه؟؟
۶
کنت دراکولا
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۳۸
تو سر پیازی یا ته پیاز!!!؟؟؟به کیسه کش چه ربطی داره!!؟؟نکنه داداش بودن با شله زرد باعث این نوشته شده؟؟تو که سایپا انداختتون تو سطل اشغالی تیمتونو به تو چه اخه؟؟در ثانی ما نیاز به درصد نداریم ما پر میکنیم.اخه کارما جون گوه خوریش به تو نیومده نکنه ترس از دوگانه به جلز ولز انداختتت.ابلیموجاتیا لطفا خفه ابی ابلیموجات لطفا خفه خخ
سپاهانی
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۳۹
هوادارای سپاهان از این تصمیم به شدت سرخورده شدند. اگه باشگاه کاری نکنه یا حداقل انصراف نده میتونید ببینید که هیچ کس برا سپاهان استادیوم نخواهد رفت.
۲ ۱
...
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۰۴
سرخورده نشو پسرم مدیر تیم سپاهان هم این قانون رو تایید کرده خخخ هرچند میدونم کیسه کشی.
امید از تفت
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۴:۴۷
اینکه شما از حق خودتون اطلاع ندارید و نمی تونید دفاع کنید به پرسپولیس ارتباطی داره!!؟ هواداران پرسپولیس بارها در فضای مجازی اعلام کردند با توجه به اینکه بازی تک حذفی است قانون میگه 50-50. مصاحبه تاج زمانی که رئیس سازمان لیگ هم بود موجود است. دیگه چه مدرکی میخواهی!!؟
۹
علی ناصری کیسه کش به تو چه ربطی داره
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۶:۴۸
یعنی هر چی بد بودیم ولی تو یه موضوع خوب عمل کردیم
باعث شدیم همه داداشی همدیگه شن
تاس مفلوک
شاهین کیا
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۷:۳۶
تا 1400 هر چی جا داره جام بیارن که بعدش باز به اصلشون برمیگردن !
۴ ۱
کیسه زباله
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۱۹
مثل الان کیسه مگه نه؟
رضا
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۸:۳۲
تیم حکومتی مائیم، متوهم مائیم، وزیر و فدراسیون هم پرسپولیسی نیستن. این قانون های من درآوردی هم واسه سوگلی وزارت، لالی نیست!
۵ ۱
6
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۲۱
همینه، عاشق استدلال کیسه کشام چون تا وقتی دارید سر پرسپولیسی بودن وزارت و فیفا و فیلا تو سروکله هم میزنید پرسپولیس داره کار خودش رو میکنه. افرین مبادا از دور باطل دربیایین
۷
sirvan.f
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۸:۵۰
شاید باورت نشه ولی شما استقلالیا از جام حذفی کناررفتید و اتفاقات این جام چه به شکل مستقیم و چه به شکل غیرمستقیم به شما ارتباطی نداره
برید مسجد محل که از ثبت نام جام رمضان جا نمونید،شاید این همه هزینه یه جامی به همراه داشت
سعید عزیزی
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۸:۵۶
این نویسنده با دانش در خصوص گل زده در خانه حرف برای بازیهای تک حذفی نیز سخنرانی و قلم فرسائی نمایند و. واقعا هر کسی در هر حدی از سواد فوتبالی نوشته اش بایدمنتشر گردد .
۸
سرباز
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۹:۴۰
تا موقعی که رقبا بجای پرداختن به مشکلات خودشون دنبال کم ارزش جلوه دادن موفقیاتهای رقیب و انحراف افکار عمومی هستن ، ما پرسپولیسیا خیالمون راحته.
اونا میرن دنیال حاشیه ها و ما هم به کار خودمون میرسیم.
دم همتون گرم متحدین تراکتوری/سپاهانی/استقلالی
با همین فرمون برین جلو
غــرش طــوفان زرد
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۴۷
مگه میزبان و مهمان توسط قرعه کشی مشخص نمی شه؟! پس چرا قرعه کشی می کنید؟! پیشنهاد می کنم بازی رو بگذارید آزادی و داور هم جناب فغانی! اینطور خیال ســرخ هــای پایتخت بابت دبل کردنشون راحت می شه!!
۲
با افتخار سپــاهانیم..
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۵۰
این قانون تا حالا و برای هیچ تیمی اجرا شده؟!! پس چه تفاوتی هست بین میزبان و مهمان؟!! احتمالا تبصره ای هست که فقط برای سوگلی پایتخت اجرا می شه!!
۲ ۱
666
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۱۲
این قانون تو بازی نیمه نهایی تراکتور مس تو کرمان اجرا شد. بیخود تحت تاثیر کانال های تلگرامی و چند تا کیسه کش قرار نگیرید مدیران تون هم میدونن این قانون درسته
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر