فهرست
یزدانی و آنالیز استقلال: فقط سانتر
یزدانی و آنالیز استقلال: فقط سانتر

یزدانی و آنالیز استقلال: فقط سانتر

 آی اسپورت – دیدار استقلال مقابل همنام خوزستانی اش به لحاظ تاکتیکی یک نکته مهم برای علیمنصور و همکارانش داشت. استقلال برای اولین بار در دوران سرمربیگری منصوریان، در نیمه دوم از سیستم سه دفاعه استفاده کرد تا با نفرات بیشتری به سمت دروازه شاگردان ویسی حمله کند. طی روزهای گذشته صحبتهای زیادی درباره این تغییر تاکتیک مطرح شده. اگر چه منصوریان و همکارانش میل زیادی به استفاده از سیستم جدیدشان دارند اما طبیعتا کار آنها منتقدان خاص خودش را دارد. یکی از این منتقدان داریوش یزدانی همبازی منصوریان در استقلال است که اینروزها از امریکا بازیهای استقلال را دنبال می کند.

یزدانی صحبتهایش درباره تغییر تاکتیک استقلال را با یک مقدمه شروع می کند:" من علی( منصوریان) را دوست دارم اما به نظرنقد او هیچ ایرادی ندارد. استقلال دقیقا به مانند فصل گذشته هنوز به لحاظ تاکتیکی به بلوغ نرسیده و جلوی تیمهای بزرگ نمی تواند بازی اش را به حریف دیکته کند. منصوریان بعد از بازی با صنعت نفت اعلام کرد که یکی از دلایل باخت تیمش محرومیت سه بازیکن جوانش بود. کاشکی علی به جای ایراد گرفتن به این نکته توجه می کرد که در تیم او بازیکنانی حضور دارند که می توانند زمینه قهرمانی یک تیم را فراهم کنند و مربی ای که به سیستم چرخشی اعتقاد دارد نباید به خاطر نبود چند بازیکنش، باخت تیمش را توجیه کند" یزدانی با این مقدمه سراغ بحث اصلی اش می رود:" تیم هایی مثل چلسی و یوونتوس که سراغ استفاده از سه دفاع رفته اند، مربی ای روی نیمکت دارند که دانش این کار را دارد. البته این صحبت من به معنای رد توانایی های علی نیست. از طرف دیگر مربی ای که دنبال تغییر سیستم باشد از مدتها قبل نفرات مورد نظرش برای این کار را شناخته و ابزار این کار را در اختیار دارد. نمی توان به صرف یک بازی و نتیجه گیری در آن دنبال تغییر سیستم رفت چون این موضوع از نظر من چیزی جز بی برناگی نیست"

یزدانی بازی استقلال مقابل همنام خوزستانی اش را آنالیز کرده و ایرادهایی به تاکتیک منصوریان وارد می داند:" متاسفانه استقلال کماکان سانتر کردن را روش اصلی اش برای گلزنی به حریفات می داند و حتی ورود مجتبی جباری هم تغییری در سبک بازی استقلال نداد. از طرف دیگر داریوش شجاعیان بازیکنی است که باید پشت سر دو مهاجم بازی کند و به دروازه حریف نزدیک باشد اما داریوش در استقلال مجبور است مدام عقب بیاید و از مدافعان تیمش توپ بگیرد. او گاهی اوقات پشت سر روزبه توپ می گرفت که این نشان می دهد وظیفه او در استقلال به خوبی تعریف نشده" جمله آخر یزدانی سئوال بعدی ماست. اینکه مربیان استقلال عقیده دارند یکی از دلایل عدم موفقیت کامل تغییر سیستم تیمشان آشنا نبودن هافبکهای این تیم با وظایفشان در سیستم جدید است. یزدانی می گوید:" در استقلال بازیکنانی حضور دارند که بعید است نتوانند با سیستم جدید خودشان را وفق دهند. از طرف دیگر این تیم فرصت نسبتا خوبی برای آماده سازی داشته و در آن زمان امکان تغییر سیستم و امتحان آن وجود داشت"

یزدانی عقیده دارد استقلال با این نفرات هیچ کم و کسری برای قهرمانی ندارد:" به نظر من بهترین خط هافبک و خط حمله لیگ در استقلال است ضمن اینکه این تیم یک گلر بسیار خوب  و مدافعان آماده ای دارد. منصوریان باید با عمق بیشتری به مربیگری نگاه کند. مربیگری با دوران بازی کردن تفاوت دارد و به نظرم نمی توان فقط به صرف نشان دادن تعصب، دنبال کسب اعتبار بود. باز هم می گویم که این تیم به لحاظ داشتن بازیکن وضعیت فوق العاده ای دارد و اگر به لحاظ فنی و روی نیمکت هم کمی تقویت شود آن وقت توانایی قهرمانی در لیگ را خواهد داشت"

 

 

روزنامه هفت صبح

۱۰ ۲  
آی اسپورت
2017-08-10 08:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
استقلال متخصص آسیا
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۰۱
ما به #منصوریان ایمان داریم.
۱ ۱
محمد حسین
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۰۷
1- منصوریان غیر از اینکه با نتایج بد، تیم را در کورس عقب می اندازد در واقع با همین نتایج بد، عامل اصلی روحیه گرفتن رقیب ویژه ما یعنی پرسپلیس است برانکو کاریزمایی ندارد و مربی ای نیست که بتواند شور و شوقی ایجاد کند این کار را برای او منصوریان میکند و با شروع های افتضاح اش به تیم رقیب روحیه، آرامش و انگیزه میده، تصور کنید الان ما 6 امتیاز و پرسپلیس 1 امتیاز داشت، با این نفرات و روحیه ای ناشی از این فاصله 5 امتیازی دیگه نیازی به مربی داشتیم؟
2- منصوریان از لحاظ فنی کاری نمیکند طبعا امیداش به این است که با توجه به نفرات قوی ای که دارد تیم به تدریج به هماهنگی نسبی برسد این امر رخ میده ولی از دست دادن امتیازات اول فصل، مانع کسب قهرمانیه
3- به نظرم اگر قرمزها مجسمه منصوریان را بسازند عجیب نیست بعد از حدود 16 سال بحران از زمان آمدن این بابا به آرامش رسیده اند منصوریان بعد دو هفته حداکثر میتوانسته 6 امتیاز عقب بیفته که 5 امتیاز عقب افتاده یعنی موفقیت کامل در ایجاد حداکثر افتضاح
4- واقعا این بدترین جنسی که در تاریخ 70 ساله استقلال به تیم تحمیل شد طبعا رسانه های رقیب مثل نود و خبرورزشی تلاش شون جلوگیری از کنار رفتن این "نعمت تاریخی" است فرصتی که در گذشته نبود و در آینده هم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر