فهرست
سرنوشت کیا در انتظار سیدجلال؟
سرنوشت کیا در انتظار سیدجلال؟

سرنوشت کیا در انتظار سیدجلال؟

آی اسپورت - مدت‌هاست که بحث بازنشستگی جلال حسینی در رسانه‌ها مطرح می‌شود؛ شایعه‌ای که کاپیتان پرسپولیس هر بار با شنیدنش از کوره به در می‌رود. بعید است پرسپولیسی‌ها دوست داشته باشند به زور خداحافظی را به جلال تحمیل کنند؛ مخصوصا که او هنوز هم در بدترین حالتش از خیلی از مدافعان لیگ بهتر است. با این همه وقتی یک بازیکن حرفه‌ای به چهل سالگی نزدیک می‌شود، طبیعتا گمانه‌زنی‌ها در مورد زمان بازنشستگی او اوج می‌گیرد. چنان که گفتیم خود حسینی به هیچ وجه علاقه‌ای به خداحافظی یا حتی طرح این دست مسائل ندارد، اما ادامه حضور او در پرسپولیس منوط به خواست کادر فنی هم هست. یک پای این معادله یحیی گل‌محمدی است؛ رفتارهای اخیر او در این مورد گیج‌کننده بوده است. در حقیقت گفتار و رفتار یحیی در قبال مسئله جلال، چندان با هم تناسب و سنخیت ندارد.

  یحیی چه می‌گوید؟

گل‌محمدی تا به حال بارها از تمایلش به حفظ تمام بازیکنان تیم برای فصل آینده حرف زده است که طبیعتا این شامل جلال حسینی هم می‌شود. هر بار در مورد خداحافظی کاپیتان از یحیی سؤال شده، او این موضوع را هم رد کرده است. سرمربی پرسپولیس اخیرا گفته بود: «جلال ۲ فصل دیگر با باشگاه قرارداد دارد. او طوری تمرین می‌کند که هیچ‌کدام از ما فکر نمی‌کنیم فصل آخر فوتبالش باشد.» اینها یعنی یحیی به ادامه همکاری با حسینی مصمم است و حتی از این مسئله استقبال هم می‌کند. این اما همه داستان نیست.

  یحیی چه می‌کند؟

جلال حسینی فصل را به‌عنوان بازیکن ثابت پرسپولیس شروع کرد، اما تصمیم گابریل کالدرون برای نیمکت‌نشین کردن این بازیکن حیرت هواداران فوتبال را به‌دنبال آورد. جلال حتی داربی رفت را هم از دست داد و البته بعد از مدتی به‌صورت چرخشی در کنار شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان در ترکیب قرار گرفت. به‌نظر می‌رسید این فرمولی مناسب است که هر سه مدافع میانی، تیم را در شرایط بازی نگه می‌دارد، اما با حضور یحیی گل‌محمدی روی نیمکت پرسپولیس، نحوه حضور جلال در زمین از «چرخشی» به «عبوری» تغییر کرد. الان طوری شده است که به‌نظر می‌رسد صرفا اگر شجاع یا کنعانی مشکلی داشته باشند، از جلال حسینی استفاده خواهد شد. در بازی با نفت آبادان جلال بیرون بود، در داربی صرفا به این دلیل به او بازی رسید که شجاع محروم شده بود، در مسابقه برگزار نشده با سپاهان هم اسم حسینی در ترکیب اصلی پرسپولیس قرار نگرفت و او در ۲ دیدار بعدی لیگ برابر شهرخودرو و پیکان هم روی نیمکت ذخیره‌ها نشست. برابر پیکان و در کمال شگفتی، از دقیقه ۹۳ به میدان فرستاده شد؛ آن هم درحالی‌که ۲گل اختلاف وجود داشت. در آسیا هم در ترکیب بازی با الدوحیل قرار نگرفت و برابر الشارجه هم بین دو نیمه تعویض شد؛ بدون اینکه مشکل خاصی داشته باشد. اینها به‌نظر شما معنی خاصی ندارد؟

 مهدوی‌کیای دوم؟

امروز پرسپولیس در یک بازی نسبتا آسان برابر شاهین بوشهر به میدان خواهد رفت. اگر در این مسابقه هم جلال در ترکیب اصلی حاضر نباشد، شاید بتوان نتیجه گرفت گل‌محمدی در حال انتقال یک پیام به اوست؛ اینکه اگر بماند، نباید انتظار زیادی برای حضور در میدان داشته باشد. یادتان باشد گل‌محمدی دوره اول حضورش در پرسپولیس هم هرگز نگفت مهدی مهدوی‌کیا را نمی‌خواهد، بلکه آنقدر کم و بد به او بازی داد که کیا فقط برای پایان فصل و آویختن کفش‌ها لحظه‌شماری می‌کرد. حالا هم ممکن است چنین داستانی برای جلال حسینی پیش بیاید، اما درصورتی که یحیی واقعا تمایلی به ادامه همکاری با این بازیکن ندارد، بهتر است موضوع را به شکل درست‌تری مدیریت کند. او ۷سال باتجربه‌تر از آن روزها شده و انتظار می‌رود رفتاری پخته‌تر داشته باشد.

همشهری ورزشی

۸ ۲  
آی اسپورت
2020-07-05 00:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
متخصص
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹، ۰۹:۱۲
این مقاله فقط بوی شیطنت میدهد وبس.
سیروس
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹، ۱۰:۱۲
گلمحمدی در اینمورد از روی دست رفیق گرمابه و گلستانش (علی دائی) تقلب میکند! یحیی گلمحمدی هم از بازی دادن به بازیکنی که در نزد هواداران دارای ارج و قربی ست و باتجربه هم هست میترسد، همانطور که علی دائی از بازی دادن به کریم باقری وحشت داشت! رفتار گلمحمدی با مهدی مهدوی کیا خجالت آور بود و در اینمورد یحیی شایسته سرزنش است! هواداران باید یحیی را مجبور کنند به رفتاری در شان و منزلت بازیکنی مثل جلال حسینی!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر