فهرست
بیل همیشه به پیست برمی‌گردد
بیل همیشه به پیست برمی‌گردد

بیل همیشه به پیست برمی‌گردد

آی اسپورت - گرت بیل ممکن است گاهی بر اثر یک یا چند ضربه سخت از راه خود منحرف شود، اما راه بازگشت را به‌خوبی بلد است. لحظه‌ای که هیچ دوربینی او را در کادر خود جای نمی‌دهد، همه گمان می‌برند او از زمین مسابقه خارج شده است، ولی در نهایت اراده و پشتکار خود بیل است که سرنوشتش را رقم می‌زند. او سریع‌تر از آنچه تصور می‌کنیم به میدان مبارزه بازمی‌گردد، تمام موانع را از پیش‌‌‌رو برمی‌دارد و با شادمانی به هدفش قلب نشان می‌دهد. بیل توانایی شگرف خود در بازگشت را تنها در آن کورس به‌یادماندنی برابر مارک بارترا در سال 2014 اثبات نکرد، بلکه تابستان امسال بازگشت بزرگتری را رقم زد.

این‌بار توپچی ولزی صرفاً از خط طولی ورزشگاه مستایا عبور نکرد، بلکه تا دوردست‌ها به عقب رانده شد، تا نزدیکی مرز چین، اما امروز گرت بیل باز هم اینجاست؛ در بطن مبارزه، سریع‌تر، دقیق‌تر و مصمم‌تر از همیشه. گویی هرگز از این میدان خارج نشده بود. وینگری که پیش از شروع فصل جدید حتی در خروج از فوتبال اروپا را به چشم دید، این روزها ناجی شماره یک است؛ هم در تیم ملی کشورش و هم در باشگاهش. البته بیل اندکی نیز خوش‌اقبال بود. مصدومیت ادن آزار و پارگی رباط صلیبی مارکو آسنسیو، او را به لیست بازیکنان ثابت رئال‌مادرید نزدیک‌تر کرد، ولی در درجه نخست، این خود بیل بود که قدر موقعیتی که نصیبش شد را دانست.

زین‌الدین زیدانی که با بی‌رحمانه‌ترین جملات ممکن از خداحافظی شاهزاده با مادریدیستاها استقبال می‌کرد، حال فرار از شکست در لاسرامیکا را مدیون درخشش ستاره مغضوبش است. گرت بیل که در بازی قبل تیمش برابر سلتاویگو با پاس‌های دقیقش -که یکی از آنها با ضربه سر کریم بنزما عجین شد و لوس‌بلانکوس را از میهمان پیش انداخت- نگاه‌ها را به خود معطوف کرده بود، مقابل ویارئال دو مرتبه به گل تیم رقیب پاسخ داد. اگر گل اول بیل را حاصل یک کار تیمی بدانیم که به کمک دنی کارواخال و لوکا یوویچ به ثبت رسید، از هنرنمایی وی روی گل دومش که به‌طور انفرادی و مقابل سه مدافع زردپوش زد نمی‌توانیم چشم‌پوشی کنیم.

بازیکنی که روزی لقب «گران‌قیمت‌ترین بازیکن جهان» روی شانه‌هایش سنگینی می‌کرد، در مدت شش فصل حضورش در مادرید عملکرد خوبی را از خود بر جای گذاشت، ولی نه در حد انتظارات هوادارانی که می‌خواستند او یک کریستیانو رونالدوی دیگر برایشان باشد، اما در فصل هفتم توپخانه در مادرید، او به ایفای نقش قهرمان در نمایشنامه‌ای که نبود شخصیت اولش روی سکوها به‌شکل غمناکی به‌چشم می‌خورد، بسنده نکرد. بیل اکنون در تیم ملی کشورش هم شنل ناجی را بر تن دارد. اخیراً پای استعدادهایی نظیر اتان آمپادو و دنیل جیمز هم به تیم ملی ولز باز شده است، ولی اژدهاهای اروپا برای شکار هر سه امتیاز بازی برابر آذربایجان به پرواز عقاب‌وار بیل نیاز داشتند.

به‌نظر می‌رسد بیل دیگر «بی‌انگیزه»خوانده‌شدن‌هایش، انتقادها به پرداختن بیش از اندازه به ورزش گلف و سایر انتقادات اینچنینی را پشت سر گذاشته باشد. او رئال‌مادرید را از شکست فراری داد و تیم ملی ولز را هم در کورس رقابت برای کسب جواز حضور در یورو 2020 نگاه داشت. گلف‌باز بزرگ جهان فوتبال در برابر لوانته، سفیدپوشان مادریدی را همراهی نخواهد کرد، ولی در باسک و برابر سویایی که در بهترین فرم ممکن در لالیگا قرار دارد، به پیست باز خواهد گشت و تخصص بزرگ خود را به رخ فوتبال خواهد کشید.

ایران ورزشی

     
آی اسپورت
2019-09-09 01:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر